Bravo - problem sa plinom i ECU-om (ne pali)

Autor _-miki-_, 14 Kolovoz 2008, 13:46:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

_-miki-_

Hej zašto ja nemrem na forum s drugog kompa !?
Evo da završimo ovu kalvariju.
Bio sam kod Seba stavio mi je drugi komp i pali !
Kaže da je plin zezbul equ i da su samoprilagodni parametri popizdili .
Naravno da nisam uzel novi komp jer je neisplativo.
Pomiril sam se sa manom ko i kod žene :-))

loter

Radje si ti provjeri sve vakume na autu, tak je i meni bilo cijevcica se iscupala i isti simptomi.

_-miki-_

Saga se nastavlja :roll2:
Nakon tjedan dana bez plina,
bravac pali iz šuba i više ne cuka !
Jučer sam natiskal plin,
sad ču vidjet do kad bu dobro,
ako se ponove simptomi,
znam ću da ga plin zeza !!

dino_sk

jel moguce da je i meni otisao taj motoric ler gasa pa kad je vruc nece da pali iz prve nego ga isto moram molit s gasom da upali ??

SKBRAVA

Nije otiÅ¡ao motorić,ja sam mijenjao i motorić i potencimetar ne jednom,i pojedinačno i zajedno sa cijeli ubrizgavanjem,jedan dan radi savrÅ¡eno onda opet sve ispočetka,na početku moje havarije mi je pomogao savjet Filefixer-a,ali sad je sve gore i problem je plin-odnosno majstori koji ga ugraÄ'uju jer kad se pojavi problem nemaju pojma Å¡ta dalje,barem u mojoj okolici-jer mi je povrh svega otiÅ¡ao elektro ventil na boci i čim plin nije ulazio u motor auto radio savrÅ¡eno!!ima veze Å¡ta kaže telefonist da su parametri popizdili i to je problem jer kompjuteri su povezani i utječu jedan na drugog-riječi mog majstora ali on naravno nezna složit da plinski ne zafrkava benzinski-da to tako kažem-jer ih to nisu ućili na seminaru postavljanja plinske instalacije!!!!
Najviše mi je žao auta jer sam ga kupio prije 4 god. od prvog vlasnika sa 40000 km da bi sad imao problem koji nemogu riješit i neznam šta ču sa autom!!
















dino_sk

da samo sto meni auto normalno radi na plin i benzin , znaci necuga ni nista nego me samo to ˝zabrinjava˝ sto kad se zagrije nece da upali iz prve neg iz druge


marek1

Citat: dino_sk  u 27 Listopad 2009, 17:15:31
da samo sto meni auto normalno radi na plin i benzin , znaci necuga ni nista nego me samo to ˝zabrinjava˝ sto kad se zagrije nece da upali iz prve neg iz druge



Probaj pola minute prije nego izgasis auto, prevesti se na benzin i probaj onda ;)
Ako onda ne kaki onda ti vjerojatno plin jos malo iscuri u motor i napravi se losa smjesa i zato nece ;)
To mozes probati sad pa ces vidjeti
Removed by admin

dino_sk

Citat: marek1  u 27 Listopad 2009, 17:50:01
Citat: dino_sk  u 27 Listopad 2009, 17:15:31
da samo sto meni auto normalno radi na plin i benzin , znaci necuga ni nista nego me samo to ˝zabrinjava˝ sto kad se zagrije nece da upali iz prve neg iz druge


kad vozim na benzin pali super :D vjerovatno je to sto si napisao

Probaj pola minute prije nego izgasis auto, prevesti se na benzin i probaj onda ;)
Ako onda ne kaki onda ti vjerojatno plin jos malo iscuri u motor i napravi se losa smjesa i zato nece ;)
To mozes probati sad pa ces vidjeti
kad vozim na benzin pali super :D vjerovatno je to sto si napisao

marek1

Vjerojatno imas sitem na flandju i obicno imas jedan elektroventil kod mulde i jedan ti je na isparivacu.
Zna se dogoditi da se ti prevezes na plin i stanes da ti ovaj zadnji elektroventil na isparivacu ne radi ili steka ili propusta i kad zgasis auto, ventil ostane otvoren i ona kolicina plina koja je izmedju ta 2 elktroventila, ispari u usisnu granu. U grani je tada prevelika kolicina plina i kad se auto pali, normalno da nece upaliti !

Ako neznas sam servisirati,onda odes u servis i to nije preko 500kn popravak, jer ovako samo motor mucis verglanjem a i smjesom  itd
Removed by admin