Fiat Panda 4x4 1.1 - klinasti remen

Autor Alien, 06 Lipanj 2010, 11:52:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Alien

Trebao bih podatak o duljini klinastog remena za auto Panda 4x4 1.1 SPi 1994.god.
Na autu je bio 675 mm i čuo se kao da ga žvače. Kad bi ga malo pošpricao to bi nestalo ali se ubrozo pojavilo.
Stavio sam novog 675 isto kojeg sam imao i sad se ne može viÅ¡e napet a Å¡paner je do  kraja, kao da je malo predug.

tipo 1.7d


FileFixer

Možda, ali ćisto sumnjam jer i da je preuzak, ne može dalje od dna utora na remenici. Eventualno kod užeg može faliti koji milimetar na vrhu utora remenice. Izmjeri kolika je širina V utora remenice pri vrhu i izmjeri širinu remena. Ako je kako treba, onda kupiš krači remen za barem 10mm.

                          E=mC^2 +/-3dB

tipo 1.7d

meni na tipu ide 10mm širina a kad sam kupovao nisam vidio da mi je trgovac uvalio 9.5mm i sad mi je španer do kraja razvučen da bi remen bio našpanan

FileFixer

Moguče. :ok: :nod: Ja sam na remenu od alternatora isto imao problem jer mi je španer (natezač) bio do kraja iako je širina odgovarala, ali sam uzeo 20mm krači remen i onda sam imao "mesa" za natezanje remena.
Ako je remen širi od remenice, može doći do pucanja vanjskih rubova na njemu jer ga remenica "reže" pri vrhu koji izlazi van nje.
Teba vidjeti i širinu i dužinu remena. :nod:

                          E=mC^2 +/-3dB