Novi Bravo-1.9 mjtd ulje

Autor sparks, 31 Siječanj 2012, 10:38:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

sparks

pozdrav...na novo sam vlasnik, iskreno neznam koje ulje sipati unutra...
molio bih neke od prijedloga, cujem da se preporuca Selenia 5w30, te koja bi bila zamjena za njega?
hvala

SEB

Selenia WR 5W-40 ili neki drugi proizvoÄ'ač samo da je 5W-40 full syntetic...nema potrebe kod nas za 5W-30
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

sparks

Odlucio sam za Castrol EDGE FST Turbo Diesel 5w40...ako je tko koristio ovaj tip, svaki komentar je dobro dosao.

Varan

Čini mi se da se ovaj čovjek razumije u ulja i ima dosta preporuka za 1.9 motore :ok:
http://motornaulja.blogspot.com/2012/11/fiat-preporuke-fiat-recommendations.html

gt3

presao sam na Castrol Magnatec C3 prvenstveno zbog cijene. Litru platim oko 45 kn, tak da mi 3 litre dodu ko 1 litra Selenije. Ulje mjenjam 2 puta godisnje i do sada sam napravio oko 70k km na Castrolu. U 15k km, ne potrosi skoro nista, sad ima 124k km,

get

Bar da si išao na edge . . . a ne na magnatec


Miha.

Ja ću stavit SELENIA WR P.E. - SAE 5W-30..Uglavnom radim 32km u komadu, otvorena cesta 70-90kmh (32+32=poso-kuča)..

Jel nakon izmjene ulja i filtra ulja treba raditi kakav reset tj. dijagnostiku?

1.9mjet  110kw

get

Resetira se servisni interval kojeg možeš vidjeti kroz menu na display-u.
Trebao bi biti resetiran svakih 30 000km.

Display pokazuje preostale kilometre do servisa.

Miha.

Stavio na kraju Mobil 1 ESP 5W-30 to je bilo najbolje što je Tokić imao..

Nemam pojma kako pokrenuti taj display?

luka78

Ja sam ubacio Liqi Moly 5W-30. Presao do sada nekih 6000, nemam nikakvih problema, ne primjecujem da treba ista dosipati. Takodje zamijenio sam i u mjenjacu, isto Liqy Moly.

jtd165

U postavke displeja ulazis sa tipkom menu na sredini, pokraj radia. Postavkama se kreces sa tipkama za stelat visinu svjetala. Ali cini mi se da od reseta servisnog intervala bez dijagnostike nista, na mome nemoze.

Poslano sa mog SM-G530FZ koristeći Tapatalk


SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

Miha.

Možda nekom bude od koristi..


Ja:
Poštovanje.
Posjedujem Fiat Bravo iz 2008, 1.9mjet 110kw/150ks bez DPF filtera..U svojem blogu ste spomenuli Mobil 1 ESP Formula 5w30 kao dobra alternativa Selenia-i wr 5w30..Ja sam sipao taj Mobil unutra al sad vidim da nema Fiat certifikat tj. Fiat 9.55535-S2? Samo da nadodam , auto ima org. 74 000km, i vozim ga uglavnom otvorenom cestom 32km do posla i 32 km sa posla..


Stevan:
Poštovani g. Miha,
Izvinite što ste bili u nedoumici, situacija je sledeća:
Preporuka Fiat-a za Vaš motor je Selenia WR P.E. (Pure Energy) koja ispunjava zahteve Fiat 9.55535-S1. Ovo odobrenje je praktično ACEA C2 (neznatna razlika).
Mobil ne poseduje Fiat odobrenje (i ne navodi ga) ali ispunjava sve zahteve (i premašuje ih).
Dakle Mobil 1 5W-30 ESP je dobra alternativa Selenia WR P.E. ulju uz bolji kvalitet (potpuno izvesno). Kod starijih automobila i više nego izvesno.
Ono gde "allmighty" ulja (C2/C3) nisu bolja od čistih C2 je fuel economy (zbog više HTHS vrednosti). Sve ostalo (što ulje može i treba; iako su granice slično male kao kod potrošnje goriva, uslovno rečeno) u odnosu na singl osobinu (manja potrošnja goriva 0,5%)? Stvar je izbora.
Kod motora do 100k km, je korišćenje C2 ulja umesto C2/C3 verovatno jednako dobro.
Dakle bilo koje ACEA C2 ulje je za vaš motor dovoljno dobro (ili gde se navodi C2/C3, u principu su C3 ulja koja ispunjavaju i sve od C2 osim HTHS-a što je samo (teorijski) bolja zaštita motora uz žrtvu u malo većoj potrošnji goriva).
U principu bi mogli da koristite (čak ili bolje rečeno - pre) Mobil 1 ESP 0W-30 jer Vam je motor praktično NOV. Ipak, malo je razloga za to zbog načina upotrebe (0W se može istaći samo kod kratkih gradskih relacija i/ili temperatura ispod -25 odnosno -30°C).
Mobil u seriji 1 nema čista C2 ulja, ali bi npr. Total Ineo ECS mogao biti dobar izbor (uz Selenia WR P.E.). To što motor nema DPF je svejedno, preporuka je ista.
Ulje se menja na dve godine ili 35000km što bi kod Vas moglo da se primeni (nemate teške uslove eksploatacije, već naprotiv - idealne). Inače bi 1god./20.000km bilo bolje za npr. taksiste.
Dakle bez brige, Fiat odobrenja većina firmi ne nabavlja jer su standardi manjeg odstupanja od ACEA C# normi. Svakako da Selenia nije jedini izbor. Kroon Avanza MSP je npr. kao ACEA C2-12 praktično idealno (ACEA iz 2012. ima strože kriterijume nego iz 2010. pa redom 2008. 2007. i 2004.).
Pozdrav!

get

Ti bi trebao stavljati N2 specifikaciju pošto nemaš DPF

http://aftersales.fiat.com/eLumData/EN/00/198_BRAVO/00_198_BRAVO_603.81.209_EN_02_09.07_L_LG/00_198_BRAVO_603.81.209_EN_02_09.07_L_LG.pdf

Znači, najbolje bi ti bilo Selenia WR (5W-40).

Ovaj link ti je na prva uputstva iz 2007. godine.

Miha.

Najbolje je sve osim Selenia-e :) Ili drugačije rečeno, ima i boljih ulja za manje para.