Fiat Stilo JTD vlaga oko akumulatora

Autor Juventino, 10 Travanj 2014, 15:54:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Juventino

Ljudi pomozite brzim odgovorima...
Doasao na posao normalno,i krenem sa posla dam kontakt,kazaljke trepere skacu,migaju svjetla na tabli,sklocaju releji i tako konstantno...
Skidao klemu i dalje nista,al kad izvadim kljuc i sve pogasim i pokusam staviti klemu,varnici,kao da ima neki potrosac ukljucen...
Molim ak neko imao slicni iskustava da mi pomogne...
Pozdrav

dgudan

Jesi li prije toga prao auto ili se vozio po kiši?
Ako nemaš zaštitini poklopac akumulatora a na jedno od gore pitanja ti je odgovor potvrdan, najvjerojatnije ti je glavna razvodna kutija sa osiguračima i relejima zalijana vodom i voda radi kratki spoj. Ja sam imao takav slučaj na svom autu dva puta. Na žalost drugi put mi je pregorelo sve i morao sam kupiti drugu...
Ako ti škljocaju releji, nikako nemoj imati kleme na autu dok ne detektiraš problem da ti se nešto ne zapali, upali pa krene sam od sebe...

---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Juventino

Citat: dgudan  u 10 Travanj 2014, 23:21:39
Jesi li prije toga prao auto ili se vozio po kiši?
Ako nemaš zaštitini poklopac akumulatora a na jedno od gore pitanja ti je odgovor potvrdan, najvjerojatnije ti je glavna razvodna kutija sa osiguračima i relejima zalijana vodom i voda radi kratki spoj. Ja sam imao takav slučaj na svom autu dva puta. Na žalost drugi put mi je pregorelo sve i morao sam kupiti drugu...
Ako ti škljocaju releji, nikako nemoj imati kleme na autu dok ne detektiraš problem da ti se nešto ne zapali, upali pa krene sam od sebe...

Auto jest prano prije na 2 dana,a bilo je i kise,a imam zastitini poklopac...
Uspio sam ga upaliti na kablove normalno i ev vec 2 dana normalno pali opet...
Nesto mi je uspjelo izvuci akumulator,koji je star 2 mjeseca...VESNA 72Ah
Neznam sta bi to moglo,jer se u Stila sve gasi nakon zakljucavana,trebao bi to provjeriti kod elektricara ovih dana...

dgudan

To ti je 99% to što sam ti napisao. A normalno je da ti je izvuklo akumulator kada je stalno bio u šlusu i radio boktepitaj šta i trošio srtuju. Dobro da se nije zapalio...
Trebao bi skinuti razvodnu kutiju i dobro je posušiti prije vračanja.
Ako ne znaš sam, bilo bi dobro da onda odeš do nekog električara da ti provjeri situaciju.
Jer je to višeslojna ploča koja može oksidirati ako je ne posušiš i kasnije raditi probleme. Možda kroz mjesec, možda kroz pola godine, godinu a tada se nitko neće sjetiti na ovaj problem i kvar će se tražiti možda na krivom mjestu... A možda nikad, nemožeš znati ako ne provjeriš...
Da li ti još uvijek "štekće"?
Ako da onda je još uvijek mokra i šlusira...
---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

Juventino

Citat: dgudan  u 11 Travanj 2014, 23:52:09
To ti je 99% to što sam ti napisao. A normalno je da ti je izvuklo akumulator kada je stalno bio u šlusu i radio boktepitaj šta i trošio srtuju. Dobro da se nije zapalio...
Trebao bi skinuti razvodnu kutiju i dobro je posušiti prije vračanja.
Ako ne znaš sam, bilo bi dobro da onda odeš do nekog električara da ti provjeri situaciju.
Jer je to višeslojna ploča koja može oksidirati ako je ne posušiš i kasnije raditi probleme. Možda kroz mjesec, možda kroz pola godine, godinu a tada se nitko neće sjetiti na ovaj problem i kvar će se tražiti možda na krivom mjestu... A možda nikad, nemožeš znati ako ne provjeriš...
Da li ti još uvijek "štekće"?
Ako da onda je još uvijek mokra i šlusira...

Ne,sad normalno radi ev vec 2 dana,kao da se nista nije desilo...