Fiat Stilo JTD 59KW - Zveckanje kod alternatora

Autor speedy91, 02 Prosinac 2013, 16:25:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

speedy91

remenica radilice je promjenjena  prije 40 000km, joÅ¡ se svijetli kao da je kromirana. Trebao sam hitno auto pa sam za to i platio, jbg, na greÅ¡kama se uči :/

speedy91

Eto ga, konačno složeno, Ipak je bilo do remenice alternatora, ali je trebalo mijenjat i ležaj kompresora klime.

dgudan

---tajna Ĺživota je Ĺživjeti opasno---

speedy91

sve ukupno me doÅ¡lo 1300kn, s tim da je promjenjen ležaj kompresora klime, napinjač remena, remenica alternatora, remen, klima napunjena. A trebalo je samo remenucu promijenit koja doÄ'e 400 kn :D

aquarius017

Da ne otvaram novu temu:

Jutros, kad sam upalio motor (hladan), tamo negdje iz prednjeg desnog dijela je baš junački zazveckalo, otprilike nekih 5 sek i onda lagano prestalo. Zvuk je dolazio tamo negdje gdje su kanalni remen, alternator,... Još nekoliko puta tokom dana sam startao (zagrijan) motor i to zveckanje se nije pojavljivalo. Inače, klima radi uredno i nema nikakvih čudnih zvukova prilikom paljenja/gašenja.

Odakle bi moglo dolaziti to zveckanje? Remen mi izgleda dobar, da nije do nekog od natezača ili nekakvog ležaja? Znam da je skoro nemoguće postaviti dijagnozu na ovaj način, al' eto morao sam se malo požaliti...

aquarius017

Evo, i jutros ista stvar - zveckanje cca 5-6 sek. Dakle, samo kad je motor hladan. Jel netko imao isti ili sličan problem?

sent from my HTC


aquarius017

Kaže majstor da se garant čuje natezač zupčastog?? (veliki servis odraÄ'en kod drugog prije 3mj), kao nije dobro stavljen. Nisam htio da mi raskopava auto, otiću kod nekog drugog...

sent from my HTC


sime

Provjeri remenicu alternatora. Kad se skine kanalni remen, remenicu u jednom smjeru mora imati prazan hod, a u drugom smjeru okreće osovinu alternatora. Kao zadnji zupčanik na biciklu. Ako nema taj prazan hod onda je blokirala i nekad se čuje cvrkutanje remena.