Blue and Me --problem

Autor Feri, 09 Veljača 2014, 17:25:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Stilius

Citat: gandi  u 04 Svibanj 2018, 21:25:07
Jesi probao update firmwarea?
Meni je to na Alfi pomoglo

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

To mi je palo na pamet čim ju donesem sa popravka probati ću joÅ¡ i to.Jesu tebi žmigali prijeÄ'eni kilometri kad ti se zblesirala.

Stilius

Mada sumnjam da će proći jer niti USB ne radi.Žmiga kao prijeÄ'eni kilometri.

Da li postoji mogućnost da se u ECU jednostavno iskljući Blue&me jedinica - da ispadne kao da je nema.Bitno mi je samo da mi kilometri ne žmigaju.

gandi

Citat: Stilius  u 05 Svibanj 2018, 11:16:29
To mi je palo na pamet čim ju donesem sa popravka probati ću joÅ¡ i to.Jesu tebi žmigali prijeÄ'eni kilometri kad ti se zblesirala.

Sad tek vidim ovo...
Ne, nije mi ništa žmigalo. Samo se mobitel nije mogao spojiti, niti je očitavao usb.
--->>>    click here      <<<---

Gastone

Imam isti problem,
prilikom mijenjanja akumulatora doslo je do "smrti" blue&me ureÄ'aja te do blinkanja kilometraze.....

u sluzbenom fiat servisu u Mostaru nemaju pojma i probajuci rijesit taj problem jos mi dodatno sjebu radio, vise ne registrira automatski stanice vec moram sam manualno "nabosti" frekvenciju (dok na auto samo izvrti citav krug), a odjednom mi ne radi niti CD?  kazu ne mogu oni nista vec me salju za banja luku.

katastrofa.

Stilius

Citat: Gastone  u 13 Kolovoz 2018, 14:43:11
Imam isti problem,
prilikom mijenjanja akumulatora doslo je do "smrti" blue&me ureÄ'aja te do blinkanja kilometraze.....

u sluzbenom fiat servisu u Mostaru nemaju pojma i probajuci rijesit taj problem jos mi dodatno sjebu radio, vise ne registrira automatski stanice vec moram sam manualno "nabosti" frekvenciju (dok na auto samo izvrti citav krug), a odjednom mi ne radi niti CD?  kazu ne mogu oni nista vec me salju za banja luku.

katastrofa.
Si šta riješio po tom pitanju.Meni ne pada na pamet da radim ikakav update jer se bojim da mi se ne zbrika radio kao što sam čitao da se ljudima znalo i to dogoditi.

Stilius

Evo problem riješen sa B&M i ovim putem još jedno veliko "HVALA TOOUTMANU i njegovoj trudnoj ženici koja je za to vrijeme sama čekala red za kontrolu" na pomoći.
Kupljena je nova B&M na eBay-u, koja je ipak dosta jeftinija nego u servisu - 3.800 kn. Tooutman odradio Proxy i vola. Kilometri prestali  :art2: i ostale tipke proradile.
Kupljena je pod drugim brojem 51989250 Å¡to zamjenjuje moju koja je riknula 51931916.



P.S. Moj savjet je da ne pikate kojekakve USB-e jer smatram da je moju B&M smandrljao upravo USB stick !!

Mike20

Osobno ,da imam B&M, i da krepa, nema šanse da bi drugu kupovao, sve van, i 2din Android i još ostane viška koji 1000kn.

Kakav je to ureÄ'aj koji USB stik može zeznuti. Ne znam baÅ¡ da je to baÅ¡ tak moguće.

Stilius

Iščupao bih i ja sve da smo isprobali tu soluciju sa drugim radijom. Bojao sam se kupovat recimo Erisina, a da mi kilometri i dalje blinkaju.

Negdje sam čitao da je liku isto B&M prestao raditi, ali mu kilometri nisu blinkali i otišao je na servis da mu naprave Proxy i rekli su mu na servisu da je B&M zblesirao USB.
Meni se moj isto čudno ponaÅ¡ao dok nije skros riknuo.Kakvi su im to ureÄ'aji nemam poima, ali ja viÅ¡e niÅ¡ta ne uÅ¡tekavam u utor USB-a.

Mike20

Velim, ja nebi htio imati ureÄ'aj u autu koji može "skuriti" običan USB stik, i joÅ¡ napravi drugih smetnji na autu

Tooutman

Ne, nek taj lijevi usb stick skuri B&M jedinicu... Po meni ima logike kaj Stilius prica. svi znamo kakvi sve postoje usb stickovi od kineskih pa do nekih kvalitetnijih. Isto kao sto se vidi i po preformansama tak isto i ovo. Evo meni se jedan usb stick koji dobio doslovno rastalio dok ga umetno u pc. A znamo da su ti koje djele nisu neko mjerilo kvalitete... bolje nek si kupi  neki kvalitetan stick i nek ga ima za samo za auto. Jer ocito da je ta B&M jedinica vrlo osjetljiva i boljka sustava.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

AntonioK

Ja sam u svoj 2din utaknuo memorijsku karticu od 32GB,a USB mi je ostao slobodan :to:

Mike20

Ne znam, nikad nisam kupovao no name stik, uvijek Sandisk, jednom Mushkin.
Niti sam ikad čuo i vidio da je stik skurio neki ureÄ'aj, najčešće stik postane nečitljiv, al niÅ¡ viÅ¡e od toga

Stilius

A što mi možeš reći na ovu pojavu !!
Stavim mob. na punjenje preko upaljača i upali mi se lampica od AirBaga !??
Opće je poznato da Fiat baš i nije na "TI" sa elektronikom !!

Na USB-u je možda bio bag .. nešto što mi je B&M smandrljalo, a znao sam i mob spoiti na USB pa probao puštat muziku sa moba .. možda je i on u pitanju .. ne znam, samo znam da utor USB-a za mene više ne postoji.

I kad smo kod njega zanima me da li bi se iz radija (Instant NAV) mogle dovući žice kao za AUX na USB i još dodatno spoiti 5V da sa USB-a muzika ide direkt na radio, a ne preko B&M.

Tom

Opće je poznato da svi auti ne primaju sve USB stikove. Koliko sam negdje pročitao ima popis usb stikova koji u Bravu navodno rade bez greške.
Primjer, na ženinom  :wall: Fordu, navigacija prima samo usb 2.0 Adatu, Verbatim i SanDisk do 1 GB, i to fat32 format, (exFat ne). Na BMW-u koji sam imao primao ni jedan od gore napisanih, samo je na ekranu pisalo ''device not supported'' ili ''no media found''  :ok1:
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20

Fiate vozim već godinama, nikad, al baš nikad nisam imao nikakvih strujnih problema, posebno ne neobjašnjivih

Upaljač i airbag nisu nikako povezani, osim imaju zajednički plus. Ako punjač stvara takve probleme, onda je do punjača, ak je PWM tip dc-dc pretvarača u njemu, onda stvara šum u instalaciji, to je jedino logičko objašnjenje. Kupi bolji punjač