Fiat Stilo JTD - preporuka koje ulje u motor

Autor Juventino, 09 Veljača 2014, 17:42:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

chakija

Citat: the-rider  u 13 Studeni 2014, 23:12:57
frend godinama vozi bravo jtd na shell 10w40, i zamisli cuda, jos nista nije crklo  :D
pa no..moj auto otkad postoji ide na 10w40... 5w40 je bolji po zimi, to definitivno stoji... al ona konstatacija da nikad 10w40 da je to za benzince...

draĹžen

Selenia td 10w40 je za dizele a naziv kaze turbo dizele

draĹžen.os

To je ulje za JTD motore dok za multi jet je WR 5W -40
Evo vam katalog Selenia ulja strana 3
http://postimg.org/gallery/m59wz9c8/

:formula:

Prijeko

Ma sa 5W - 40 za turbinske motore ne možeš nikako pogriješiti a sa 10w - 40 možeš i te kako.
Pomenuo sam egr a i turbinu,meÄ'utim rijetki shvataju problem ulja 10w - 40 - pogotovo zimi

draĹžen

Treba stavit 5w40. Cijena je danas ulja zanemariva. Nije to kao prije kad su nam naplacivali 170-200 kn litru. Mislim na ovlastene

Vedran

Svatko ima pravo na izbor,pa tako i na izbor ulja,ja smatram da je shell helix hx7 diese10w-40 odlicno ulje,ali 5w-40 je puno bolje za jtd i opcenito za bilo koji moderniji turbo diesel lakse prodire do svih mogucih elemenata motora,motor prije postigne radnu temperaturu,koristio i jednu i drugu gradaciju pa govorim iz vlastitog iskustva,ali opet tko sto voli,a i nije velika razlika u cijeni

raymo_

64 kune litra selenie wr 5w-40 i sta da ja tu razmisljam djabe slazem se da i druga ulja nisu losa jeftinija mozda cak i bolja ali nemam vremena ni volje da eksperimentiram.Fbrika fino napisala a jase uvjerio u kvalitet :rony:

hrg

Približava mi se termin zamjene ulja na Stilu Multijet, planiram uzeti Shell Helix ultra 5w40, recite mi ima li razlike jer sam na par mjesta vidio da postoji Shell Helix ultra diesel i Shell Helix ultra obični - a na njemu piše da je za dizel i benzinske motore???

Mogu li i jedno i drugo ili da idem samo na Ultra diesel?

Unaprijed hvala na odgovoru.

niko33

Negdje sam procital da razlike izmedu obicnog(univerzalnog) i diesel nema nego su samo radi upita kupaca dodali diesel u naziv,te da im je isti sastav.

hrg

I ja mislim da i jedno i drugo odgovara, barem za dizele, mozda ovaj ultra diesel ne ide u benzince?

tiki

već odavno sipam Eneos 5w40 i prešao sam s tim uljem oko 150.000 km, tako da je sada 375.000
povoljnije je ja nekih 20-25% od selenie WR, i sa cijenom u rangu selenie 10w40
full sintetičko ulje, navodno japansko i ima ga u zadnje vrijeme
Za sada s motorom nikakvih problema osim dizni na nekih 330.000 ali to definitvno nema veze sa kvalitetom ulja
Prije toga je išla selenija 10w40, i to su preporučili u ovlaštenom servisu????? kasnije selenia WR
čak imam utisak da mi manje troši na ovom ulju mada je to teško ocijeniti
do sada nikada nisam dosipao ulja ni kad sam koristio Seleniju ni Eneos, a mijenjam na nekih 11-14.000 km

niko33

Mehanicar koji mi je radil servise na autima prije Stila ima neki dogovor s Eneos-om i njega sam koristil na Meganu 2 benzincu,Opel Astri H benzin i Golfu IV Tdi(drugacije gradacije normalno)i mogu reci da su sva tri motora odlicno radila s njim.Niti jedan ga nije trosil nit je probleme kakve imal.
Kod Stila sam prvih dva puta stavljal Seleniu WR a drugih dva Shell helix ultra 5w40(po preporuci sa foruma).Nisam stavljal Eneos jer nisam prije nikoga cul da je stavljal u JTD pa mi se nije dalo isprobavat.A da je OK ulje - jest

tiki


hrg

u mom autu je sad Aral Hightronic 5w40, od zadnje izmjene (prije 8000km) nije potrošio ništa ulja. Sad se mislim da li nastaviti s tim ili da idem sa Shell Helix ultra, dosta ljudi ovdje ga preporučuje.

Sonic

svako ulje koje zadovoljava standard koje proizvoÄ'ač motora traži po SAE i gradaciji je dobro.
Razlike su minimalne i nebitne na običnim motorima
KupiĹÄ,, JTD, chipaĹÄ,, i strahota kako ide.
Odmah nekako ĹživneĹÄ,,, ljepĹÄ,,e se Ĺživi :-)