Fiat Stilo JTD - preporuka koje ulje u motor

Autor Juventino, 09 Veljača 2014, 17:42:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zetsthebunny

Pozdrav...
Eto i mene...
Pošto je to Zvjezdino ulje 10w40 bilo unutra, najbolje bi bilo da ponovno staviš ulje u toj istoj gradaciji, jer tko zna koliko je dugo bivši vlasnik stavljao 10w ulje u taj motor...
Samo ime ulja ti govori da je bivši vlasnik bio škrtac i da taj motor nije vidjeo 5w ulje već godinama...
A motor ti je kao i čovjek, on se navike na nešto i ako mu sad staviš 5w ulje imaš jako velike šanse da će ti ga jesti u velikim količinama...
A iz iskustva ti mogu reći da je SELENIA broj 1 za Fiata, ali desavalo se da u motor koji godinama koristi SELENIU, jedanput staviš nešto drugo, znaci jedan servisni interval, i da nakon toga jede u SELENIU...
Total I Mobil u gradaciji 10w su ti jako poželjna u JTD motoru odmah nakon Selenie...


Sent from my E2003 using Tapatalk

+385977970759 Zlatko

Mahoney

Ravenol je OK. Ni WR nije cista sintetika vec je na sintetickoj bazi.Sta god naspes od normalnog proizvodjaca a da nije fus neces imati problema.To da je JTD osjetljiv na ulje je najveca glupost na svijetu.JTD 8V ide bez problema na 10w40,kod mene na puntu ima fabricka naljepnica Selenia Turbo Diesel 10w40.


Miha.

Najbolje bi bilo stavljat 5w40 za sve jtd mašine pogotovo one s varijabilnom turbinom i 0w40..Stvar je u tome što se vgt turbine zavrte na max. več ispod 2000rpm (na novijim autima i na 1500rpm, zato idu ulja 0w20,30,40), pa dok je auto hladan (pogotovo zimi) nemožeš paziti na turbinu jer ga moraš vrtit bar na 2000rpm..

Mahoney

Prije 12 000Km sam natocio Mabanol 5w40,na preporuku prijatelja,koji isto vozi JTD i koristi ga.Trenutno nas 10 tak sa JTD koristi ovo ulje i niko nema zamjerki.Sva navedena auta su cipana.U ovih 12k km nisam primijetio potrosnju ulja,motor radi mekano i nema nikakvih nus pojava.Uglavnom ako neko bude imao volju da ga sipa nece nimalo pogrijesiti,ja sam ga ponovo kupio.Ja ga kupujem za 19 e po kanti od direktnog uvoznika iz fabrike,tako da znam da nije fals.
Mabanol ima veliki + od mene :)


Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk