Fiat Uno 45 bez audio instalacije

Autor kuntakinte, 12 Prosinac 2015, 15:11:19

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kuntakinte

Bok ekipo,

Baš ubo "ko novog" unića i sve 5 (od 10)…

Trenutno me najviše muči nedostatak muzike ;)
Ništa pretjerano, imam jednog JVC-a iz stare Mazde i trebaju mi 4 zvučnika koje mogu ugraditi sprijeda u konzolu i iza kraj police.

Pretpostavljam da iza idu 10 cm driveri, a kakvi idu naprijed (u konzoli, lijevo i desno dole ima predviÄ'ena mjesta za ugradnju)?

Moram pogledati ima li uopće sprovedeno kablovinje za napajanje i zvučnike, na krovu ima predviÄ'eno mjesto za antenu.

Savjeti, gdje kupiti antenu i zvučnike, ili ako nema niti kablova dati sve to jeftino ugraditi  :D


topolino

Vidis na mjestu di je radio dali ima zica.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

cvike19

to ti je bar lako
antenu mozes kupiti skupa sa kabelom npr u pevecu za 30-40 kn
euro dzek kupis u chipoteci ili takk negdje
kosta 30 kn
i malo zipa za zvucnike i to je to
dosta ti je 2x1mm...par stopica i gotovo

cvike19

nades na internetu semu euro dzeka od auto radia
imas dva
jedan samo za zvucnike
ima 8 zica, sve su razlicite boje i pise ti koja je boja koji zvucnik
a drugi dzek ti je napajanje radia, trebajj ti tri zice
crna, crvena i zuta
to pospajaj na akumulator i rijeseno
jedino ako zelis da ti se radio pali i gasi sa poziciom onda se malo poigraj sa zicama oko bravice...iako to mozes i kasnije kad sve ovo ostalo napravis

kuntakinte

Ma jasno mi je spajanje zvučnika i sam svoj majstor varijante, ali ovoga puta mi se više ne da to delati…
Nikad ne uspijem vratiti tapicirunge kak treba ;)

Pogledao sam malo detaljnije i unutra je kabel za antenu, no ne vidim ništa drugo, a niti antenu (na krovu je gumeni čep na mjestu gdje ide antena)
Interesira me ako netko zna idu li sprijeda i straga 10 cm zvučnici i kome to u Zagrebu dati da jeftino provede žice i pospaja?

Hvala

Mike20

Ak naÄ'eÅ¡ nekoga tu na forumu ko ima volje i grijani prostor sad po ovom vremenu-najbolja opcija.
Plaćati neki stručnjacima, mislim da bi te koštalo puno previše s obzirom na uloženo.

Na Unu je to bar sve jednostavno, najteži dio je skinuti plastike ispod kojih provućeš žice do iza

zeus

Citat: kuntakinte  u 13 Prosinac 2015, 10:44:54

Interesira me ako netko zna idu li sprijeda i straga 10 cm zvučnici i kome to u Zagrebu dati da jeftino provede žice i pospaja?


Naprijed ti ide 13. Barem smo većina stavljali 13ice naprijed. Jasno ti je valjda kamo idu? Meni se nije dalo mudrovat oko fiksiranja pa sam ih stegao sa po dvije plastične vezice. To se dolje ionako ne vidi. Vidio sam da funkcionira pa sam ostavio.

Iza ti original ide 10-tka. Ja sam imao već izrezanu policu pa sam stavio ovalce iza.


kuntakinte

Aha, znaci sprijeda idu 13-ice, ajde barem malo vece od 10-ki.
Inace, ovo je kablovinje koje sam uspio iscackati kroz otvor za upaljac (koji takodjer fali)

Zna li tko po konektorima koja im je namjena?

Hvala

cicili

od upaljaca vjerovatno. minus, plus rasvjete i plus napajanja.  :)

cvike19

ovaj sta ti je unutra sa tri zice to ti je za upaljac
standardni, pase ti sa alfe i fiata, samo klik i radi
imas dvije deblje zice ( + i - ) i jednu tanku, to je samo pozicija

forsage

ako hočeš na 35 min vožnje zagorskom magistralom do mog mjesta čovjek ti ugradi što želiš profesionalno i stručno a bavi se time 20 godina...inače radi ozbiljne muzike i ozvučenja, parking senzore, daljinska zaključavanja, ugradnja elektromotorića...ako se odlučiš telefonski dogovoriš sve, on pripremi i ugradi. Potrošiš do mog mjesta i natrag sa unićem benzina za 60 kuna. Javi se slobodno na pm ako oćeš dodatne info.
prvak Hrvatske u bespluznom oranju...

kuntakinte

Ljudi, hvala na odgovorima. Nije me bilo neko vrijeme. Na kraju sam po preporuci bio na velesajmu ugraditi najjeftinije Magnat dvosistemce od 10 cm iz chipoteke. ZačuÄ'ujuće imaju dosta basa, vjerojatno radi dobre akustike interijera na uniću ;)
Jedan zvučnik malo krći pa bu nekaj trebalo podmetnuti, ali nikako da naÄ'em vremena za reklamaciju.
Nakon nekog vremena prestalo raditi prednje svijetlo, pa otišo do električara na popravak i nek ugradi upaljač. I jedan i drugi meštar su zmrdali ko zna kaj po instalacijama. Morat ću kod trećega da mi ne bi neki šlus zapalio instalacije… :/
Tak mi treba kad nemam cajta i lijen sam sam kopati po žicama.

kuntakinte

Na Uniću mi je sprovedena instalacija za antenu, no same antene ma krovu nema, samo priključak na šaraf. Zna li tko gdje kupiti odgovarajući štap antene na šaraf?