2017 Chrysler Pacifica (ex Voyager i ex Town&Country), plug-in hibrid

Autor 2600, 11 Siječanj 2016, 14:05:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

2600

Upravo dok ovo pišem traje press konferencija.

Prvo krenimo sa tehnikalijama. Do sada najnaprednija i najveća verzija modularne CUSW platforme, one iste koju koristi i Alfa Romeo Giulietta. Kada kažem najnaprednija mislim da je oko 45% korišten UHSS (Ultra High Strength Steel), znači još napredniji i još lakši materijal nego HSS. Rezultat? Auto preko 150 kila lakše nego odlazeći minivan, a uz to i sigurniji. Pričamo sada u autu ispod 2 tone(sa svim tekućinama i tankom goriva), koje je minivan i koje je dugo preko 5 metara.

Kao što je sada norma sa FWD platformama tu je i 9-stupanjski ZF-ov HD automatik. Sa njim ide i 3.6 V6 Pentastar atmosferac i to poboljšana verzija koja sada uz dual-VVT ima i VVL u dvije faze. Da ne bi bilo zabune, ovo je pandan Hondinom VTEC-u. Sam rad VVL-a u 2 faze ili 2 moda rada je takav da su ciljali poboljšanje okretnog momenta u iznosu od bar 10% na području od 2000 do 4000 okretaja u minuti. Dobra stvar je što direktnog ubrizgavanja nema. Ova verzija ima 287 KS i 355 Nm. Stop-start je serijski

Kao šlag na tortu, a to će biti dostupno krajem godine, dolazi prvi plug in hibrid u cijeloj FCA grupaciji.Ovdje je u suradnji elektromotor koji sam pokriva barem 30 milja plus 3.6 V6 ali ne u Otto nego u Atkinson ciklusu. Naravno ovaj motor je i slabiji ali i štedljiviji, dok mu pod opterećenjem pomaže elektro motor.

Evo i kraćeg popisa specifikacija:
- meÄ'uosovinski razmak 3089 mm
- dužina 5171 mm
- Å¡irina 2022 mm
- visina 1775 mm
- broj sjedala 7 ili 8 
- masa vozila 1964 kg


I za kraj slike.






















AntonioK


Tihich


2600

Bilo je nekih priča čak umjesto Scudo da bi moglo pošto je 8 mjesta. No postoji problem, ovo nit je teretno vozilo, a uz to luksuz zadire u Mercedes V-klasu. Pa straga je multilink napredniji nego li i na Giulietti.

Jedino ako možda odustanu od plana sa Scudom koji će biti prepakirani Renault (neće više koristiti PSA kao osnovu) i naprave i teretnu i putničku izvedbu.

Tihich

Opa suradnja sa Renaultom nakon godina sa PSAom ali čini mi se da joÅ¡ suraÄ'uju sa kombi tercetom?

2600

Ovisi što je kombi? I Scudo i Ducato su kombiji samo svaki u svojoj klasi i veličini. Ako se ne varam Scudo klasični platforma u stilu modernih automobila, a Ducato šasija za više tereta.

Novi Scudo bi bio blizanac Traficu. Samo ne znam koliko je ugovor sigurno i jel mogu preći na ovoga Amera.

BTW ovi Amer ima koeficijent otpora zraka od 0.30.

Tihich

Na tu veličinu izvrsno, mislio sam na Ducato i  braću, čini mi se da imaju isti dizajn naravno sa različitim maskama. Iznenadio sam se za Renault jer mi se čini da su zadnje suraÄ'ivali sa Opelom u toj klasi.

2600

Ducato ostaje u toj klasi i ostaje Ducato i ostaje sa PSA. Pričamo o ovima manjima. FIAT bio mogao biti prepakirani Renault, pa Opel je u stvari samo prepakirani Renault, 1.6 dCi ide unutra, a ne Opelov 1.6 CDTI.


Što se tiče koeficijenta otpora zraka. Pa skoro još bitnija je čeona površina, to ne možeš smanjiti.

Evo još slika:










I još dvije slike uživo da se vidi koliko prostora to ima:




Njima se po običaju sva sjedala mogu uvući u pod pa dobiješ ogroman teretni prostor.

Tihich

Nisam neki ljubitelj tih vozila ali ovo izgleda lijepo i mislim da bi bio dobar konkurent Scenicu

2600

Kakav Scenic? :82: Ovo je dosta duže i od novog Espacea. Ne znam zašto brkaš klase vozila. :neznam:

Nešto najbliže ovome u Europi po luksuzu i veličini je Mercedes V-klasa.

Tihich


Boxer

strašno me podsjeća na ford s-max iz tamo 2010-e, tako nešto
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

2600

Intervju sa glavnim FCA dizajnerom:



I jedna reklama za koju bi se okladio da će ići na SuperBowlu:

2600

Citat: Boxer  u 11 Siječanj 2016, 20:55:27
strašno me podsjeća na ford s-max iz tamo 2010-e, tako nešto

Haha, naÅ¡ao sam ipak uzor i to joÅ¡ Chrysler.  :D




Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...