Fiat Bravo 1.4Tjet - Pokvario se turbo + (još jedna) saga o ulju

Autor Vanc123, 31 Ožujak 2016, 21:02:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Vanc123

Citat: tom1961  u 27 Travanj 2016, 16:05:16
Hvala ti na poticaju za vježbanje, ali nisam uspio okrenuti vrat za 90°, nego samo za 45, pa ako možeÅ¡, okreni slike  :to:

Hahaha ja se unaprijed izvinjavam ali neznam zakaj su se okrenule meni na mobu i na laptopu su okej kak da ih okrenem?:D

Mike20

Krivo ulje si kupil, tebi treba Selenia K.P.E. ili bilo koje drugo sa oznakom C3 za benzince ili 955535-S2 specifikaciju.

Vanc123

Citat: Mike20  u 27 Travanj 2016, 19:30:04
Krivo ulje si kupil, tebi treba Selenia K.P.E. ili bilo koje drugo sa oznakom C3 za benzince ili 955535-S2 specifikaciju.
Hjao i kaj sad more biti?

Memphis

Nebu mu niš bitno je da ga ima. Al mi nije jasno zakaj mećeš taj najeftiniji antifriz za traktore ...

Vanc123

Citat: Memphis  u 29 Travanj 2016, 12:01:55
Nebu mu niš bitno je da ga ima. Al mi nije jasno zakaj mećeš taj najeftiniji antifriz za traktore ...
Pa nisam htel ustedjet platil sam 400 kn ulje..
Ali mi lik u ducanu rekel da je to za taj auto..:S

Mike20

Kak si uštedio na ulju?
Castrol 5w40 koji ima tu Fiat sprecifikaciju košta 260kn 4 litre
Pa koliko su ti rekli za KPE?

Radi ulja bez te specifikacije može katalizator stradati, naglasak na može

Vanc123

Citat: Mike20  u 29 Travanj 2016, 22:05:44
Kak si uštedio na ulju?
Castrol 5w40 koji ima tu Fiat sprecifikaciju košta 260kn 4 litre
Pa koliko su ti rekli za KPE?

Radi ulja bez te specifikacije može katalizator stradati, naglasak na može
Znaci dosao sam u ducan rekel sam da ocu selenicu jer je prijasnji vlasnik prema servisnoj knjigi seleniu tocio ali ne pise koje ulje i lik me pita okej koji motor ja velim i veli to je ulje za taj motor..
Znaci kaj sam trebao uzet selnia kpe ili kak se zove tocno ulje?

Mike20

Tak je, Selenia K.P.E., imaÅ¡ joÅ¡ dostupan Castrol i Aral s navedenom specifikacijom, ima ih po dućanima. RjeÄ'e imaÅ¡ Fuchsa i Motula s tom specifikacijom


Vanc123

Znaci da se ovaj covjek u ducanu bas i ne razumije u svoj posao:D
Decki hvala vam onda za drugi servis stavljam dobro ulje :good:

Puntigamer

#70
Ne mogu skužiti, al koje si tocno ulje stavio unutra?
Jer jedna od odlika selenie KPE je ta da dobro vrsi podmazivanje dok se ne postigne radna temperatura ulja koja ne prelazi preko 90â,,ƒ cak je i manja,
Mike20 moze tocnije reci. Ulje ti je vazno i za samu turbinu jer tlak ulija dodatno centrira osovinu lopatica u turbini, a samo ulje stvara znatno manje pepela nego druga ulja, hoce reci da cuva katalizator samim tim i prohodnost plinova u njemu a isto tako zbog nakupljanja po prostoru turbine.
Ja bih vjerojatno na tvom mjestu dobro provjerio specifikacine tog ulja. E i jos jedna stvar KPE ima interval izmjene na 30k km pa onda i ne ispadne tako skupo kupiti 3 litre.

natipkano na jednom

Vanc123





Eto ovo je kupljeno tek sad vidim da pise disel:S
A velis svakih 30 tisuca km znaci kaj mali servis bi trebao svake dvije godine radit tu i tam prekontolirat ulje i dolijat?

gandi

Procitaj u user manualu.
Lako moguce da ti pise nesto poput:

" ...svakih 30 000 km ili 2 godine *

* - u slucaju ceste upotrebe u ekstremnim uvjetima preporuca se prepoloviti servisni interval"
Tako je meni pisalo u knjizi od skode, necu tvrditi da je od rijeci do rijeci sve tocno, ali bit je tu.

Cesta gradska voznja spada pod ekstremne uvjete.

Ova selenia ti je za jtdm

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon
--->>>    click here      <<<---

Boxer

nikakvih 30 000, stavljaj normalno 5w40 ulje, mjenjaj na 15 i vozi ko čovjek bez brige
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Vanc123

Tak sam i mislil svakih 15 tisuca jer tak i godisnje radim..
A kaj vi preporucate onda da promjenim ulje i stavim novoili mislim znam dq bude ekstra trosak ali bolje tak nego da mi nes ode
I ima neki sliku kantice od ulja kakvo sam trebao stavit?hvala:)