povremeno gubi snagu,sporo se vraca u ler

Autor firula, 28 Travanj 2016, 16:47:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

firula

Evo jedno pitanje.dok je motor hladan pali normalno s povisenim gasom dok se malo ne zgrije znaci cok radi normalno medjutim u voznji bio on zagrijan ili ne dok mu dodajes gas ko da se zakoci u jednom trenutku na par sekundi i vuce s pola snage i onda povuce normalno,nema nikakvih pravila nekad napravim par kilometara i sve u redu a onda drugi dan koci se po dvadeset puta na par kilometara,znaci ne gasi se nego jednostavno izgubi snagu.u leru mu treba kad pustim gas do 20 sec da obrtaji padnu i onda se muci nemoze ostat u ujednacenom radu nego se stepava odnosno nikako da se smiri i konacno kad se smiri ako pipnes gas opet isto mucenje dok se ne ustabili,inace odaziv je odlican i u leru i u voznji.promjenio sam pumpu goriva,rastavio karb i sve ocistio.skinuo motor minimuma i ocistio,svjecice nove,kablovi ok skidao jedan po jedan,sve djekove provjerio ali nista apsolutno nikakvog pomaka,promjenio crijevo map senzora ali nije ni to,vozim se svaki dan ali me zivcira to gubljenje gasa snage ili kako bi vec rekao ,inace ne dimi  i ulje ne trosi.antifriza nefali.pali iz prve svaki put,eto svaka ideja je dobro dosla.

vlatko11

Provjeri potenciometar leptira gasa,lambda sondu.

firula

Jel postoji kakva tehnika da isprobam potenciometar prije nego kupim novi,lambda je nova

vlatko11

Citat: firula  u 28 Travanj 2016, 17:14:14
Jel postoji kakva tehnika da isprobam potenciometar prije nego kupim novi,lambda je nova
Ohmmetrom.
Isključiš utikač i mjeriš na potenciomertu bi trebao biti otpor 0 ohma na leru

firula


topolino

Mozes tako, ali sumnjam da ces tako vidjeti dali je TPS . TPS ima stazu po kojoj klizi nogica, pipac, rucica, iglica ili kako vec tko zove. To je ubiti potenciometar gotovo jednak kao na starom radiju. Isto kako na radiju krci kada pojacavas i smanjujes tako i TPS mjenja otpor ili gubi kontakt na pojedinim djelovima jer se staza pojela. Ljek samo zamjena novim (po mogucnosti OEM). Kada skidas stari skini kleme. Kada stavis novi stavi kleme, daj kontakt i stisni gas do kraja i pusti pa upali motor.

Edit:
Zaboravio ovo. Ako ides mjeriti otpor nadi koja mu je maksimalna vrijednost. Onda lagano dodavaj gas i porast otpora mora biti linearan. Bez siljaka i padova vrijednosti.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

vlatko11

A da nije možda sajla gasa malo našpanana pa nedozvoli lepriru da padne u nulti položaj ili da ta sajla nije negdje oštećena pa se nevrati odmah u početni položaj?

firula

Sajla nije provjerio sam,probacu stavit drugi potenciometar pa cu vidit dali je do njega,javim dali je do njega problem.hvala

firula

Evo samo da javim da sam rjesio problem.najprije sam zamjenio potenciometar leptira,nikakve promjene nije bilo nakon toga motoric ler gasa rabljeni i sa njim nije cukao ali cok nije radio tako da je dok je hladan gasio se i trokirao,bio kod dva majstora i niko nije mogao naci rjesenje,tastavili cjeli monopoint i nista.nova dizna nista.i onda se sjetim reko mozda motoric ler gasa vuce zrak na kucistu gdje se djek ustekava jer je tvornicki zabrtvljen i vjerovatno poslje toliko godina negdje malo pusta tako da sam kupio diht masu i namazao rub tamo na strani gdje se djek ustekava na spoju lima i plastike.malo sam zagladio prstom i montirao nazad,auto je sad beba vise ne trza i ne koci u leru radi mirno.cik funkcionira.potrosnja dosta opala.eto probajte ovaj trik mozda vam pomogne.isto sam napravio i na drugom motoricu i on sad isto radi