FIAT BRAVA 1.4 12V potrošnja

Autor johnylogan, 30 Travanj 2016, 16:47:57

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

johnylogan

Pitanje za znalce. Brava je 96godina, 201000 km

Brava pocela trositi 15-16 l /100 km. Malo sam citao po forumima, pa sam pogledao termostat, temperatura mi se cini OK, malo je ispod polovice u voznji. Promijenio sam i senzor temperature, onaj sa dvije žice. Ali opet isto. Termostat sam fizicki izvadio i kuhao u loncu. Dok je hladan zatvoen je skroz, kako se temperatura vode priblizava kuhanju on pocne otvarati. Po meni je ispravan. Probao sam odspojiti i lambda sondu sa ili bez nje ista potrosnja.
Jedini simptom koji primjecujem je da se nekad zna upaliti ona lampica od ubrizgavanja. Ali nema promjena u radu motora kad se to dogodi. Motor uvijek uredno radi nema trzanja, trokiranja i sl.
Napominjem da je potrosnja prije bila 8-9 l, na otvorenoj oko 7l. Zimi 10-11 l gradske voznje. Oko 550-600 km sa rezervoarom goriva.

E sad ako netko ima kakav savjet sto jos pogledati bio bih zahvalan.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

johnylogan

Da li su one zamjenske lambde ok? Malo mi je puno love za originalnu boshovu. Ali napominjem, probao sam odspojiti lambdu i tako vozio jedno vrijeme nista se nije promijenilo. Kad odspojim lambdu ne svijetli nikakva kontrolka na ploci.

topolino

Ako nema promjene onda ti lambda niti ne radi. Zamjenske znaju biti nesto tromije ili biti totalno van razumne pameti
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

johnylogan

Evo da nastavim temu, promijenio lambdu stavio rabljenu, kao ispravnu. Auto i dalje troši 15-16 litara.
Evo slike iz Ecuscana ako netko može išćitati šta tu ne valja. Javlja mi se neki ERROR 136. Ali nešto sam našao po forumima da je to greška koju mogu zanemariti. I kad sam ga prvi put spojio pisalo je nesto kao ECU se ne može adaptirati na motor. Sad to više ne javlja ali i dalje troši previše.
Ako netko ima kakav savjet Å¡to dalje gledati.