Mjenjač 6 brzina punto MK1

Autor vlatko11, 01 Svibanj 2016, 11:42:40

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

vlatko11

Par pitanja u vezi mjenjača od 6 brzina za punto 1.
Koje su razlike u odnosu na mjenjač od 5 brzina?
Dali su meÄ'usobno zamjenjivi i dali su zamjenjivi u odnosu na motore 1.1 i 1.2?

Virago

Obzirom da Punto ima relativno malu snagu ljepše se vozi. Po gradu si uglavnom stalno 3./4.
Zamjenjivi su u oba slučaja.

vlatko11

Dali su identična i kvačila?

Virago


vlatko11

E,sad da mi je znat tko ima takav mjenjač na lageru.... :82:

Virago

Mislim da sam jednoga vidio na njuškalu...

Miha.

Da nebi..Nije samo getriba. Poluosovine, poluge, sajla u biti komplet ručka mjenjača i sve kaj s njom ide. Uzaludno potrošen novac. :ok:

Virago

Samo getriba! Ja sam je promijenio jer mi je bila jeftinija rabljena getriba sa 6 brzina nego novi diferencijal koji mi je riknuo.

Miha.

Getriba je šira i ne pašu poluosovine. Znam iz iskustva :ok:

Virago

Ja je imam montiranu na svojoj 55-ici! Sve je pasalo bez problema.

Miha.

Nemoguče (a možda se da pripasat, samo koliko je to sigurno), jer sam ja mijenjao poluosovine, zabunom kupio za 5-brzinca i nisu pasale. Jedna je bila krača druga duža.

Virago

Moj Punto već godinama radi sa tom getribom i nema nikakovih problema, niti je bilo problema s pripasivanjem. Jednostavno su zamjenjene.

franjo-fritz

Get su identicne i pasu na Å¡araf
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Virago

To i ja pokušavam cijelo vrijeme objasniti!
Usput, Franjo, trebam te!

VIPER999

Ja imam originalni Punto mk1 55 6speed ... i naravno riknuo mi je diff ... i stavio od 75ce 5 brzina ... sve paše na šaraf i kvačila su ista, jedina mi je razlika bila u nosačima getribe ... ostavio sam od 6speeda ... inače ista je getriba i na mk2
... Vipera Rossa una macchina di Cuore Sportiva puro