Kupnja Grande Punto 1.3 MJT

Autor alankis, 18 Svibanj 2016, 21:33:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

DinoG

Citat: alankis  u 19 Svibanj 2016, 09:19:20
Ima jedan od 90 konja i sa 6 brzina, no vidim da se već dugo prodaje na njušci, a auto je u Osijeku, tako da ga baš i ne mogu pogledati. Svjestan sam da bi mi 90ks naspram ovih 75 dosta značilo, ali kako je prvi auto, nadam se da će mi biti OK, s obzirom da se vozim eto po ograničenju, a neću baš često biti na autoputu.
Ja sam ti iz Osijeka i mogu bacit oko ako si zainteresiran. Vozim 1.3 mjeta vec 3 godine i znam kak treba ic i kak se ponasa.

Ne znam o kakvoj turbo rupi se prica tu? Auto vuce vec od 1800-2000 obrtaja. Normalno da postoji turbo rupa kad ga stisnes na 70 u petoj, ipak je to samo 1.3.

Cak i ako se odlucis za 1.3 55kw lagani remap rjesi sve probleme :)

alankis

@DinoG,  Nazvati ću čovjeka, pa ti javim, a potruditi ću se da imaÅ¡ za čevose. P.S. VoziÅ¡ GP-a? Realno, razmiÅ¡ljam si da će mi 55kw biti dovoljam, nebi niti iÅ¡ao svaki dan na posao s njim, a do posla nemam 10k ravnice kao na slavonskoj da mi treba neznam koliko konja. Bitno mi je da autić lijepo izgleda, da ne troÅ¡i puno, da mogu voziti po gradu i da ako treba mogu sjest u njega i odvoziti 100km do staraca, ili 300km do Krka na GO. Kakav je GP po pitanju udobnosti?

P.S. Taj remap, utječe li to na trošenje više nego inače? Osim ako ne bi dodavo 100ks :)

alankis


DinoG

Vozim 1.3 u mk2b, u GP je za nijansu drugaciji, ali je vise manje isti :)

Vozio sam frendov GP 1.9 sport i za razliku od mk2b su dosta poradili na udobnosti. Idalje je tvrÄ'i, ali udobno tvrd, upija neravnine i nema lupkanja i neugodnih zvukova.

Remap ti ne utjece na nista ako ga vozis normalno, pogotovo ako ti netko slozi neki lagani remap. Meni je remapiran i lokalnom do Zg mi bude prosjek oko 4 litre, a na autoputu uspije navuc 180 dok se prije mucio doc do 160. Regu prolazi normalno i nisam do sad primjetio ni jedan problem

DiscoVolante


Citat: DinoG  u 19 Svibanj 2016, 11:49:42
Ja sam ti iz Osijeka i mogu bacit oko ako si zainteresiran. Vozim 1.3 mjeta vec 3 godine i znam kak treba ic i kak se ponasa.

Ne znam o kakvoj turbo rupi se prica tu? Auto vuce vec od 1800-2000 obrtaja. Normalno da postoji turbo rupa kad ga stisnes na 70 u petoj, ipak je to samo 1.3.

Cak i ako se odlucis za 1.3 55kw lagani remap rjesi sve probleme :)

O tome da je motor ispod 2000 okretaja klinički mrtav. Jednostavno po gradu nervira, kad je kakva uzbrdica nema šanse da drugom brzinom izvuče ako se prva ne razvrti na 2500-2700 okr/min.

DinoG

Pa na tolko se i vozi, bar ja, ne znam jesam ikad u zivotu prebacio u visu na 2000 obrtaja u prve tri brzine. Malo privikavanja i ide, s obzirom gdje sam sve prosao sa svojim zbilja se ne mogu zaliti. Naspram 1.4 tdi-a je jos super, tamo je jos malo gora situacija

Dr.Grande

Skoro svakodnevno odvozim 100tinjak km sa svojim grandeom 55kw, bar jednom mjesecno tura od 250km u komadu i nema zamora, udoban je kolko treba biti i za pretjecanja po otvorenoj i gradu milina. Ako ne ides cesto na autocestu i 55kw je dovoljno. Potrosnja 4l po boardu za cca 80% otvorene ceste i klimom.
Jedino mu je lak osjetljiv za pop...pogledas ga krivo i vec imas crticu.

alankis

Citat: Dr.Grande  u 19 Svibanj 2016, 18:10:19
Skoro svakodnevno odvozim 100tinjak km sa svojim grandeom 55kw, bar jednom mjesecno tura od 250km u komadu i nema zamora, udoban je kolko treba biti i za pretjecanja po otvorenoj i gradu milina. Ako ne ides cesto na autocestu i 55kw je dovoljno. Potrosnja 4l po boardu za cca 80% otvorene ceste i klimom.
Jedino mu je lak osjetljiv za pop...pogledas ga krivo i vec imas crticu.

Koliko je star i koliko KM? Ne mislim se utrkivati, a i meni je dosta 110-120 km/h na autocesti. Kolika je potrošnja na AC?

Dr.Grande

Citat: alankis  u 19 Svibanj 2016, 20:49:30
Koliko je star i koliko KM? Ne mislim se utrkivati, a i meni je dosta 110-120 km/h na autocesti. Kolika je potrošnja na AC?
7god, 123tkm. Na nekih 110 km/h oko 4.5 i to varira ovisi o cesti itd.

ElRa

Imam Grande Punta 1.3 Multijet 2009 god sada sa predjenih 102000 km. Auto je na nivou klase. Prostora ima sasvim dovoljno. Ja nemam zamjerki na enterijer, za sada je bez cvrcaka  :smile:
Sto se tice motora, osim pucanja lanca na 87000km i 2 slomljenje klackalice, sve ostalo je za pohvaliti. Pri pucanju lanca ne ovom motoru ne dolazi do kapitalnih kvarova, takvo je konstrukcijsko rjesenje. Po Sarajevu sa klimom trosi oko 6l gradske, na magistrali sa klimom prolazi sa 4.5l Bez klime potrosnja ide 0.5l ispod. Na auto putu sasvim se lijepo vozi 120-130 km/h. Moze i preko, ali sve iznad 140 km/h je napor za motor jer se vrti na cca 3800 o/min.
Kao sto je Dr Grande napisao lak je strasno osjetljiv, bukvalno ako ga neka grancica pored puta dohvati ostaje linija na njemu (npr voznja seoskim putevima). GP je po meni dosta neudobar, tvrd je. To opet ima prednosti jer moze fino da se vozi, nema ljuljanja, naginjanja, uranjanja i sl. Clio je dosta udobniji, ali od uzitka u voznji nema nista.

zvezdo

Citat: Dr.Grande  u 19 Svibanj 2016, 22:06:10
Na nekih 110 km/h oko 4.5 i to varira ovisi o cesti itd.
Mozda nizbrdo! po ravnom nikako!
Na 120 trosi oko 5,5 l a svaki kilometar preko toga je skoro decilitar vise.
Kada sam se vracao sa mora i izasao na autoput, najsporije sam isao 140 a uglavnom gas do kraja i 170Kmh po GPSu prosek mi je bio 7,8 l ali sam 650 Km presao za 4,5 sata.
Druga krajnost je dugacka tura otvorenim putevima i po selima uz postivanje ogranicenja tada mi bude 3.7do 3,9 litara.
Sve ono Ã,,ega nema, ne moĹže se ni pokvariti!
ALFA u srcu,FIAT u garaĹži.

DiscoVolante

U svakom slučaju troši kao upaljač, ali rijetko ispod 5, 5.5 litara

boombee

Da sad ne tražim i citiram post netko je napisao cifru od 500â,¬ za izmjenu lanca kaj je po mom iskustvu bar 50% prevelika cifra jer sam ja kupio Ruewillov set za izmjenu za nekih 1100 kn + ruke cca 600 kn + ulje normalno uglavnom oko 2000 kn i to sam radio na nekih 130000 km a znam i da ima tih motora sa 250000 km sa org. lancem.
Uglavnom probao sam Grande-a 1,4 i ja se ne bih baÅ¡ pomirio sa tim motorom pogotovo na otvorenoj cesti, uzmi 1,3 mjtd sa servisnom povijesti i bez brige si  :ok:
Ovo je dobra stvar da je nakon pucanja lanca bilanca samo dvije klackalice  :ok:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

DinoG

Zavisi sta mjenjas na servisu i koje djelove stavljas. Stari i ja smo stavili novi lanac, zupcanike, zatezac i sve su bili orginalni dijelovi ugradjeni u ovlastenom servisu.

Dr.Grande

@DinoG
Taj servis je prije bio sam za alfu-lanciu-fiat pa su sad otkako su pod Q servisom malo spustili cijene? To mi jedino ima smisla zbog cega su cijene ok, a ovlasteni je.