Pregrijavanje katalizatoa ili nešto drugo?

Autor FileFixer, 30 Svibanj 2016, 16:03:45

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

FileFixer

Na mom sada več bivšem Fiat Tipu, novom vlasniku se pregrijava katalizatot, tj. cijeli se užari i postane crvene boje. Motor radi uredno i bez problema. Kada se skine katalizator onda se pregrijava srednji lonac?!
Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?

                          E=mC^2 +/-3dB

Boxer

Fulana je faza i benzin gori u auspuhu...uskoro će zgorit motor :ok:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

topolino

Da ti nisu decki zaboravili brener u auspuhu? Mozda nije faza ako motor radi bez trzanja i pucanja. Moguce je da ti injektori zaljevaju motor. Kako god problem je ozbiljan.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Da benzin ne sagorjeva crno bi dimio... Naravno neÅ¡to sa smjesom benzin, zrak nije u red..A mozda je i srednji top vec u banani, pa gori garez i hrÄ'a.. Mislim da je tebi jako dugo stajao auto?
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

FileFixer

Auto pali i radi bez greške. nema pucanja, nema crnog, nema bijelog dima, nema plavog dima. Da franjo, auto je stajao dosta dugo. Povremeno sam ga palio. prije 1000 km je napravljen kompletan servis motora.

                          E=mC^2 +/-3dB

franjo-fritz

Onda su se topovi raspali.. Tj istrunule pregrade pa gori hrÄ'a.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

FileFixer

Moguće da jesu iako sam nešto malo kilometara napravio nakon šta sam mijenjao kompletni ispušni sustav od katalizatora pa do kraja, ali je nakon toga auto bio 3 godine ispred garaže.
Zadnji lonac sam skinuo i sad je na Volvu, a čovjek kojem sam prodao Tipa je stavio drugi lonac.
Znam da katalizator mora biti vruč, ali ne smije biti kao da je izvaÄ'en iz visoke peči. Sutra ću otići do njega da vidim kakva je situacija.

                          E=mC^2 +/-3dB

topolino

Idite na eco test. Napravite se englezi pa recite da ste lambdu pa da vidite dali je sve uredu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

FileFixer


                          E=mC^2 +/-3dB

Antonijo

Da li se zagrijava ispušna grana kao katalizator ?
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

FileFixer

Ne, ispušna grana je u redu...

Danas sam bio kod njega da vidim gdje je problem...
1. Auto se vrlo teško pali.
2. Kad upali, radi kao na tri cilindra.
3. Kad se daje gas, guši se.
4. Iskre ima, ali se meni ćini kao da nije u fazi?
5. Mijenjanjem kuta na razvodniku, ista stvar.
6. Svijećice su nove.
7. Kablovi su pravilno spojeni na razvodnu kapu.
8. Motorić ler gasa radi.
9. Motor je vrlo nemiran na leru.

Meni sve nešto miriše na nekakvu fazu. Moguče da je i nekakav vakum, pa vuče falš zrak kad se doda gasa...

                          E=mC^2 +/-3dB

franjo-fritz

Moguce da je za zub otišao... A moguce da su i ventili zaštekali. Skini te dekle vent.na ruke vrtiti motor i gledati dali svi ventili otvaraju i zatvarajj tj dali sve čašice ventila se miču jer su od stajanja zapekle.. Ako je ok onda pogledati fazu motora
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

Je mjenjao zupcasti kada ga je uzeo? Da nije skliznuo sa kvacila i preskocio koji zub.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Boxer

Citat: Boxer  u 30 Svibanj 2016, 16:22:18
Fulana je faza i benzin gori u auspuhu...uskoro će zgorit motor :ok:


Ponavljam se, imali isti problem davno ja i brat na unu, njemu se zapalila podna izolacija od temperature, skoro auto izgorio :) Faza je bila fulana 2 zuba, auto je kašljao, radio na 3 cilindra na nižimi okretajima, smrdio po paljevini.... Pomakli fazu i nikad problema poslije toga
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...