Plavkasti dim ispod haube

Autor Jezy, 07 Lipanj 2016, 09:38:34

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jezy

Trebam pomoć i savjet znalaca...

Jutros kad sam došao kući s posla... sparkiram i imam kaj vidit... ispod haube se dimi... neki blago plavkasti dim... temperatura za jedan "zub" povišena od normalne i kad sam ugasio auto, čuli su se ventilatori kako se gase (ko da sljeće avion)... auto radio normalno, nikakove smetnje nisam primjetio tijekom vožnje...

Dimilo se iz ovog djela...


Kaj bi moglo biti, znam da neke nevalja, al ne kužim se baÅ¡ u te stvari, a da ne doÄ'em k mehaničaru ko zadnje tele, pa me odere za cincilator i gefufne...




Neznam kud smjestit temu, pa molim admina da to učini... hvala
:abarth:

topolino

Po izgledu CR pumpa ili EGR. Kako god dim ispod haube nije bezazlena stvar.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Jezy

Cca kolko bi me mogal koštat popravak? Di nabavit djelove?
:abarth:

topolino

Nebih ti znao. Pricekaj da se javi franjo, znat ce udjelit koju pametnu vise.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Plavi bim ulje gori.. Gdje to treba vizualno utvrditi.. Ovak puka nagaÄ'anja.. Egr, cr itd, itd
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Jezy

Kolko moze bit opasna vožnja u takvom stanju? Oće me popravak sigurno ko suho zlato koštat?
:abarth:

Jezy

:abarth:

Jezy

Evo krivca... puknule plastike kućišta... kako? e to će izgleda ostat misterij, bar za sada...



A i zanimljivo je to što je sve puno zagorenog ulja... treba pronaći krivca... Možda neko zna kaj bi moglo bit?

Naručili novo kućište u TQ... sutra nastavak priče...
:abarth:

Mike20

To je kučište termostata?
AKo je unutar njega ulje, to je jaaako loše
Plavi dim je izgorjelo ulje koje očito curi negdje po auspuhu

topolino

Ako je termostat onda ne zelim znati kako je to ulje dospjelo u rashladni sistem i jos bolje pocelo goriti. Opel ima egr hladen vodom pa je moguce da je i ovaj tako izveden.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Jezy

Kućište rashladne tekućine... pukle su, tj odvojile se one plastike od njega i ispustilo mi antifriz...
A za ulje u sistemu još ništa neznam, nadam se samo da je problem solventno prihvatljiv i mehanički riješiv...
:abarth:

DinoG



Citat: topolino  u 07 Lipanj 2016, 19:58:44
Opel ima egr hladen vodom pa je moguce da je i ovaj tako izveden.

Ako mislis na opelov 1.3 cdti onda je to isti motor kao i kod njega

franjo-fritz

Citat: DinoG  u 07 Lipanj 2016, 21:19:03

Ako mislis na opelov 1.3 cdti onda je to isti motor kao i kod njega

da to su isti motori tj opel ima motor od fiata....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Citat: topolino  u 07 Lipanj 2016, 19:58:44
Ako je termostat onda ne zelim znati kako je to ulje dospjelo u rashladni sistem i jos bolje pocelo goriti. Opel ima egr hladen vodom pa je moguce da je i ovaj tako izveden.
da mu je u sistemu ulje već bi davno lajo na mjesec..... A i u posudi bi bilo ulja kao i na cepu ulja majoneze.. Tj motor bi bio šah mat
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Boxer

Susjeda ima isti problem na corsi, pukla je glava motora pa zavarili pa pukla opet pa pomiješalo gorivo u ulje, na kraju bacila to njemačko smeće sa talijanskim grobljem od motora i kupila si C3 HDi, vozi se bez imalo brige i zamaranja
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...