Negativni Fuel Trim/ P0172 (Prebogata smjesa)

Autor Bero182, 31 Kolovoz 2016, 08:01:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

topolino

Ne uvjek. Ako ti javlja greske bogata smjesa, otezano paljenje, trimovi bogati onda injektori od plina su pa, pa. Da ti je sve drugo ok, a otezano pali ili se gusi na benzinu onda su injektori zastopani ili je plinska mapa uklincu. Napisao si da ga na autocesti vozis na benzin tako da benzinski injektori i nusu bas zastopani. Multiventil ti je na boci.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Bero182

Citat: Mike20  u 01 Rujan 2016, 17:09:42
Marka TOmasetto ti je vjerojatno od isparivača, multiventila i priključka za točenje. ECU plina i dizne su neke druge marke, to vidi koji su tipovi. U Tomasettu tih godina je dolazio STAG ecu i valtek dizne najčešće

waltek su dizne, sad ti ne bi znao reci koji je ecu, isto moram procitat.

Daj mi reci, jel bi ponovo mogao biti MAP senzor ili mozda kablovi? jer mi na benzinu baca detonaciju 3. cilindra

Bero182

Citat: Antonijo  u 01 Rujan 2016, 18:40:19
Nakon odvoženih 120 000 km na plin svakako bi bilo dobro reparirati isparivač plina te injektore plina očistiti, a ne bi bilo na odmet i benzinske injektore ultrazvučno očistiti.

Znas kaj, najbolja je fora kaj na plin radi savrseno, gas prima odlicno, ne trosi puno, ima snage, a na benzin je obrnuto :) tak da ne bi prckao po plinu dok ide :/

Za ultrazvučno čišćenje čujem da nakon toga znaju injektori curiti i na kraju si ne pomogneš baš s tim

Bero182

Citat: topolino  u 01 Rujan 2016, 21:10:51
Ne uvjek. Ako ti javlja greske bogata smjesa, otezano paljenje, trimovi bogati onda injektori od plina su pa, pa. Da ti je sve drugo ok, a otezano pali ili se gusi na benzinu onda su injektori zastopani ili je plinska mapa uklincu. Napisao si da ga na autocesti vozis na benzin tako da benzinski injektori i nusu bas zastopani. Multiventil ti je na boci.

auto na benzin jedino baca grešku i možda malo nemirnije radi i to u režimu isljučivo do 2000 okr. Sve iznad je super, da ga vozim iskljucivo po autoputu ne bi možda nikad ni primjetio.

Dok na plin ima popeglano sve, start je super, i visoki okretaji su super

Tak da ja osobno mislim da su plinski injektori u banani da bi auto jako lose na plin iso u svim rezimima. ALi ako ništa ubost ću injektore i isprobat (plinske)

topolino


Zatvori ventil oznacen kao mehanical shutoff i vozi na bengu jedno vrijeme. Ventil ti je na boci
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Antonijo

Citat: Bero182  u 01 Rujan 2016, 21:24:49
Znas kaj, najbolja je fora kaj na plin radi savrseno, gas prima odlicno, ne trosi puno, ima snage, a na benzin je obrnuto :) tak da ne bi prckao po plinu dok ide :/

Za ultrazvučno čišćenje čujem da nakon toga znaju injektori curiti i na kraju si ne pomogneš baš s tim

Ako je injektor ispravan ultrazvučno čišćenje mu neće našteti.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Mike20

Da injektori od plina ne rade dobro, auto bi se na leru tresao, nemirno radio, u vožnji bi trzao kod ubrzanja.
Valteke treba inače svakih 30-50 000 km reparirati, ak dosad nisu, to je čudo da dobro rade.

Ja bi na tvom mjestu prvo odvozio na benzin parsto pa i tisuću km, kak je rečeno.
Ulij 100 oktana benzin dok to radiš.
Ako ne pomogne, pravac Tidala


Bero182

Citat: Mike20  u 02 Rujan 2016, 06:46:19
Da injektori od plina ne rade dobro, auto bi se na leru tresao, nemirno radio, u vožnji bi trzao kod ubrzanja.
Valteke treba inače svakih 30-50 000 km reparirati, ak dosad nisu, to je čudo da dobro rade.

Ja bi na tvom mjestu prvo odvozio na benzin parsto pa i tisuću km, kak je rečeno.
Ulij 100 oktana benzin dok to radiš.
Ako ne pomogne, pravac Tidala

Ovo ce biti strategija,

reparacija plinskih injektora obavezno, rail sam već naručio. Nadam se da je rail već poštelan tak da nemoram prilikom reparacije štelat, ili se varam?

na Croduxu uzmem 100 oktana i vozi.

Iako doma imam novi MAP senzor i nove kablove... Dali bi to moglo biti? To inače prodajem.