Novi Bravo - iskustva korisnika

Autor tomislav10, 24 Rujan 2008, 09:42:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

danijel044

5w30  su kasnije uveli...novo ulje...za fiate sa dpf ...

i to piÅ¡e u manualu za fiat bravo 2009-   


Ja sam stavio Mobil 1 ESP Formula 5W-30


http://www.kupi-ulje.hr/trgovina/motorno-ulje-mobil-1-esp-formula-5w-30/

franjo-fritz

Citat: boriggy  u 15 Lipanj 2016, 15:59:53
Bravo za tebe.. Eto, sto drugo reci.. Pa pise na dva razlicita mjesta dvije razlicite informacije, a manual za isti automobil!
bravozza tebe kad neznas kaj vozis.. Btw dali je 5-30w ili 5-40w nema znacajnih razlika koje bi te trebale brinuti
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ludaman

Citat: boriggy  u 15 Lipanj 2016, 11:19:02
Ne znam, totalno sam poludio kad sam vidio dvije razlicite informacije u uputama za isti automobil! Kako je to uopce moguce? Sto nije 5w30 kvalitetnije ulje?
1.6 motor nije kvalitetniji od 2.0 motora. Tako i 5w30 nije kvalitetnije od 5w40. Bitan je proizvodac,  sirovina od koje rade ulje... Viskoznost ulja se bira po tolerancijama na lezajevima, nekoj srednjoj temperaturi (makar to je manje bitno tj samo za hladne startove) i okretajima na kojima koristis motor. I sa jednim i sa drugim neces fulati, makar preporuka za turbake uvijek gusce, turbo drastično grije ulje a kako je kolega već napisao gusce ima bolja svojstva na viÅ¡im temp.
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Mike20

Bitan je i pepeo u ulju, zato neki dizli  traže C3 specifikaciju radi dpf-a ili samog katalizatora

boriggy

1,9jtd 88kW je u pitanju bez dpf-a.

Bero

Citat: boriggy  u 16 Lipanj 2016, 13:53:25
1,9jtd 88kW je u pitanju bez dpf-a.

Onda nemaÅ¡ brige, i dalje se drži 5w-40  :ok:
Samo boxer bajo moj :)

Miha.

Jel Bravo imam ventilaciju i u prtljažniku? Prtljažnik mi bio sav hladan nakon 15min vožnje s klimom..

Mike20

Nema al u prtljažniku su otvori kroz koje zrak iz kabine van

Miha.

Prvi ozbiljniji kvar kod mene na 86tkm. Servo ne radi, lampica akumulatora svijetli, alternator ne puni. Servo doduÅ¡e radi ako su sva troÅ¡ila isključena. Več ujutro sam čuo da motor čudno zvuči izmeÄ'u 1000-1500rpm, prva pomisao mi je bila da je pukla cijev od usisa..Sutra je u ovl. servisu pa čemo vidjet dal su samo četkice ili treba drugi alternator :jao:

AntonioK

Evo ja još nisam riješio duha.Kada zakočim odtraga mi lupi kao da je metal o metal ili kao da ne postoji nikakva guma izmedju metala.Da li su otišle gumice na balans štangi, ili su seleni?
Danas sam posjetio AH servis kažu da su seleni,ali čisto sumljam jer zvuk(udarac) dolazi iza zadnjih kola :82:

Bero

Ne znam kako je točno riješen zadnji ovjes na bravu, ali ima i tamo selena
Samo boxer bajo moj :)

Miha.

Seleni nisu, bar su tako meni rekli. Nemoguće je da otiÄ'u jer su od tvrde gume.

AntonioK


Miha.

Citat: AntonioK  u 05 Srpanj 2016, 21:17:11
Znači i dalje misterij?

Kod mene je ok, čuju se samo gume i plastika na vratima prtljažnika. Da nije možda ležaj na amortizeru gore, on zna jako lupat.


Citat: Miha.  u 04 Srpanj 2016, 19:06:56
Prvi ozbiljniji kvar kod mene na 86tkm. Servo ne radi, lampica akumulatora svijetli, alternator ne puni. Servo doduÅ¡e radi ako su sva troÅ¡ila isključena. Več ujutro sam čuo da motor čudno zvuči izmeÄ'u 1000-1500rpm, prva pomisao mi je bila da je pukla cijev od usisa..Sutra je u ovl. servisu pa čemo vidjet dal su samo četkice ili treba drugi alternator :jao:

Evo riješeno, otišla dioda. Zamjenjen odmah stazni remen i napomenuo da mi provjere kočnice jer se svaki put pedala otvrdnula dok je stajao na suncu. Rekli su da je sve ok al čini se da su ipak nešto prčkali jer je sad stvarno ok. :smile: Čak su mi i dali upute u vezi toga u ovlaštenom. :care1:

 
       
       
       
       


AntonioK

Nije amortizer kažu u AH-servisu da su seleni,i da će mi sve jače lupati(ako im je za virovati)
tako mi več pola  godine lupne kad zakočim