Punto mk2 1.2 8v problemi

Autor dasypeltis, 03 Srpanj 2017, 13:03:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Susiah

nemam nikakvih problema prilikom saltanja brzina, jedino rikverc, na ravnom ako brzo pustim kvacilo cuje se neki uzasan zvuk, nesto kao ''drobljenje'', trese
a voznja u rikverc na uzbrdici je nemoguca misija, osjecaj kao da ce se raspast nesto

stvarno rijetko kad koristim rikverc, bas iz ovog razloga

topolino

Ok. Reket je srednji nosac kod benzinca. I to sta melje ti vjerojatno drka brtvu glave, jer su nosac motora naheftali na glavu motora.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Susiah

Citat: Mike20  u 08 Listopad 2019, 14:00:19
Moguće da je i gornji dio bloka neravan?
jel se moze blok nositi na ravnanje?

Mike20

Može. Jednom dosad sam čuo baš za taj motor da su ravnali blok nakon što se motor pregrijao.

Mike20

Trebalo je vidjeti gdje je i zaÅ¡to brtva puÅ¡tala izmeÄ'u kompresijskog prostora i kanala za hlaÄ'enje, dal' se raspao, zahrÄ'ao, "pojeo" ga antifriz (posebno ak je zeleni Paraflu)

Memphis

Nema to veze sa antifrizom.
Skidano je više puta pitanje je jel su stavljali nove šarafe. Glava je vjerojatno ravna kad je bila na obradi.

Susiah

sarafi nisu mjenjani, ovaj put obavezno
jel treba opet nosit glavu na ravnanje ako je od zadnjeg ravnanja proslo samo 10k km

Memphis

Ne treba, treba samo očistit. Bar ako mene pitaš ja do sada nisam ni jednu hoblao (ako nije trebalo) koju sam otvarao radi promijene dihtunga i sl. Glava ima toleranciju do kud se može hoblat. Ak budeš stalno glodao glavu onda ćeš morat tražit i deblji dihtung.

Uglavnom, stavi nove šarafe jer se stari razvuku i neki kvalitetnijih dihtung kao VR. Blok se može provjerit kad se skine glava iako sumnjam da je on neravan jer bi se to odmah pokazalo.

Susiah

ovaj ce put to radit ovlasteni Fiatov servis

Mike20

Pa to će te koštati pola vrijednosti auta

Susiah

jel se smije uradit bypass malog kilera na Puntu, sa ajmo reci bakrenim U koljenom za centralno





the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Susiah

koliko je komplicirana zamjena manžeta na Puntu mk2a, tocnije ova na desnom kotacu i desna na letvi volana

Mike20

Ako si vičan šrafanju, jednostavno je. Ako to nisi radio, nemoj

dinko1981

Svakih nekoliko tjedana/mjeseci mi se kod paljenja upali lampica motora, dijagnostika kaže P0352 (coil B). Lampica se sama ugasi nakon nekoliko startanja ili ju ja ugasim preko dijagnostike. Kakva su vaša iskustva, bobina, ecu, instalacija ili nešta drugo? Radi se o 1.2 8v modelu,2002g, inače nema nikakvih drugih simptoma