Akumulatori

Autor 147, 07 Rujan 2019, 11:21:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Nevjerojatno je koliko sad ljudi oko mene ima problema s akumulatorima 1-2 godine stari, nebitno TQ, Atom, Bosch itd. Ni jedan Exide zasad  :D:

Boxer

Moja 156 je stajala 9 dana do danas, danas nije upalila, akumulator, Varta 75ah 750A, kupljen 20.3.2020. Gotov je. Auto nigdje ne vuče struju, provjereno danas. Kad ga zatvorim vuče 31mA 3 minute i onda pada na 3mA, dakle savršeno.

E sad moram moliti bivšeg vlasnika da mi da garanciju ako je ima. Ako ne idem po novu Toplu F2
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

156 sp1 rosso

Ja svog vozim sad skoro svaki dan i pali normalno.Dva dana je stajao na onom minusu i opet upalio. E sad,kad bi ga ostavio 10 dana hm,hm....Ma moram ga chipat :laughing-smiley-001:
....i tata bi sine...

Mike20

#48
U Delti imam Topla Energy 66ah 620A, 2019. proizvedena
Pokazuje 12.3V danas ujutro, auto vožen jučer do 19h.
Inače isti napon je da ga nisam vozio tjedan dana.
Niš ne vuče struju na prazno.

Po tome je loš. Nešto sporije (20-30%) vergla kad je hladno.

Btw, nebi bilo loše ovo prebaciti sve u temu o akumulatorima.

147

#49
Citat: Mike20  u 05 Prosinac 2020, 14:38:30
Nevjerojatno je koliko sad ljudi oko mene ima problema s akumulatorima 1-2 godine stari, nebitno TQ, Atom, Bosch itd. Ni jedan Exide zasad  :D:

Meni je crka nekoliko dana nakon isteka garancije :grin:.

FranZ

koji je onda zaključak, dal ijedan brand valja ili nema pomoći, samo kak koga sreća potrefi?  :D:

147

Citat: FranZ  u 06 Prosinac 2020, 14:33:21
koji je onda zaključak, dal ijedan brand valja ili nema pomoći, samo kak koga sreća potrefi?  :D:


Topla garaža  :D:.

Boxer

U kombiju imam TOPLA ali F2 oznaka (fabrika 2) odnosno proizveden u Makedoniji jer imaju tvornicu u Sloveniji i u Makedoniji, makedonski su daleko bolji jer tamo nisu eko norme toliko stroge, bolji materijali i puno izdržljiviji se tamo koriste, uglavnom 7 godina mu ide bez greške, pali kao prvi dan,prije toga Exide, Fiamm, Banner su rikavali redovno unutar 18 mjeseci i to konstantno. Originalni je bio EXIDE umro je nakon 3 godine

Topla F2 je za mene top akumulator, djed ga ima na traktoru 11 godina bez greške a u bivšem Mtsubishiu od roditelja je nakon 12 godina zamjenio originalni Panasonic, evo još je unutra, 8 godina mu ide, auto je u Zagrebu kod sestre i rijetko se vozi i opet bez problema
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

156 sp1 rosso

Citat: 147  u 06 Prosinac 2020, 14:43:56

Topla garaža  :D:.
Meni se to desilo u toploj garaži :neznam:
....i tata bi sine...

Mike20

Materijali su lošiji, špara se.
Razmišljao sam o Fiammu AGM, on bi morao biti u vrhu, čak i on navodi da je vijek trajanja 5 godina (samo)

https://www.solarno.hr/katalog/proizvod/FIAMM75Ah/akumulatori-agm-75ah-bez-odrzavanja

AGM je kao bolja tehnika izvedbe ploča u njemu

Ciak AGM je dosta skuplji

https://webshop.ciak-auto.hr/collections/akumulatori/products/akumulator-ciak-starter-agm-12v-70-ah

147

#55
Je li tko ima Yuasa akumulator  :82:

FranZ

Citat: 147  u 06 Prosinac 2020, 22:20:18
Je li tko ima Yuasa akumulator  :82:

mali za skutere su vrhunski, moguće da su im i za aute onda dobri (ali za to nemam informacija, samo mislim)

Mike20

Uzeo sam Exide premium u pola cijene.
Ake netko treba, diners ima akciju 50% na sve osim guma, pa i  na akumulatore na kupivozi.hr (Tokić)

Miha.

Koliko para i koja jačina? FIAMM mi se ispraznio nakon 3 dana, 30 min na punjaču ga oživjelo, e sad pitanje za koliko već mu je 8 godina.

Mike20

#59
Malo šteka stranica, izgleda da je velika navala pošto samo danas je sve u pola cijene

https://kupivozi.hr/akumulator-exide-64ah-d-ea640-242x175x190-640a/

Ovaj, 427kn

Još par stvari kupio i nakon 2 sata zovu, spremno za preuzimanje u poslovnici-tak sam odabrao