LED žarulje, ksenonske žarulje i halogene žarulje

Autor kerber, 15 Veljača 2007, 19:31:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gandi

Od tih boljih imam iskustva jedino sa Philips extreme nesto... neznam tocno pun naziv.
Malo su bjelije od vecine ostalih, a koliko dobro ce svijetliti ovisi prvenstveno o stanju fara.
Ja na 159 stavljam ono sto imaju u ponudi nq prvoj benzinskoj nakon sto vidim da mi je krepala zarulja i, nebi covjek vjerovao, osvijetle po mraku
--->>>    click here      <<<---

147

Citat: gandi  u 06 Srpanj 2020, 12:32:22
Od tih boljih imam iskustva jedino sa Philips extreme nesto... neznam tocno pun naziv.
Malo su bjelije od vecine ostalih, a koliko dobro ce svijetliti ovisi prvenstveno o stanju fara.
Ja na 159 stavljam ono sto imaju u ponudi nq prvoj benzinskoj nakon sto vidim da mi je krepala zarulja i, nebi covjek vjerovao, osvijetle po mraku

Philips X-treme Vision.

147

Philips X-treme Vision i Osram Night Breaker  :nono02:, bacanje novaca, ne svijetle toliko nadmoćno, a jedva izdržale jednu godinu.

Jeftine i dugotrajne :ok:.
https://www.osram.com/ecat/ORIGINAL%20LINE-Halogen%20headlight%20lamps-Cars-Automotive%20Lighting/com/en/GPS01_1057023/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_61232/

tupi kut

Citat: 147  u 06 Srpanj 2020, 14:55:39
Philips X-treme Vision i Osram Night Breaker  :nono02:, bacanje novaca, ne svijetle toliko nadmoćno, a izdržale jedva jednu godinu.

Jeftine i dugotrajne :ok:, https://www.osram.com/ecat/ORIGINAL%20LINE-Halogen%20headlight%20lamps-Cars-Automotive%20Lighting/com/en/GPS01_1057023/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_61232/

da,baÅ¡ čitam komentare ljudi koji su ih kupili,a  ja se ne mogu naviknuti na ono žutilo od običnih halogenki nakon xenona.
miki ZD

Mike20

Meni halogene nskon xenona vuku vuÅ¡e na smeÄ'e nego žuto  :haha7:

Moglo se to riješiti da recimo aftermarket xenon do 2000lm bude legalan, pošto ne trebaju ni perači ni automatska regulacija visine, ako se ne varam

dinko1981

Ja sam u prijasnjem autu imao malo kvalitetniji aftermarket ksenon 4300K u tvornickoj leci. Isti sam reda radi prije tehnickog izvadio ali i odmah poslje vratio jer je funkcionirao super i svjetlio je cisto bijelo i nije mi padalo na pamet da se opet vozim sa halogenkama. Sada na novom autu nemam lece pa se vozim sa tim turbo fensi halogenkama ali imam led dnevna svjetla pa traju dulje, sad su oko 2 godine.

tupi kut

Citat: dinko1981  u 07 Srpanj 2020, 12:32:50
Ja sam u prijasnjem autu imao malo kvalitetniji aftermarket ksenon 4300K u tvornickoj leci. Isti sam reda radi prije tehnickog izvadio ali i odmah poslje vratio jer je funkcionirao super i svjetlio je cisto bijelo i nije mi padalo na pamet da se opet vozim sa halogenkama. Sada na novom autu nemam lece pa se vozim sa tim turbo fensi halogenkama ali imam led dnevna svjetla pa traju dulje, sad su oko 2 godine.

kod nas kako je bilo problema zadnje vrijeme,murija pretjerano šalje na prijevremeni teh. pregled čim nešto nije ok.

miki ZD

tupi kut

Citat: Mike20  u 07 Srpanj 2020, 12:14:52
Meni halogene nskon xenona vuku vuÅ¡e na smeÄ'e nego žuto  :haha7:

Moglo se to riješiti da recimo aftermarket xenon do 2000lm bude legalan, pošto ne trebaju ni perači ni automatska regulacija visine, ako se ne varam

misliš da bi ih mogli zahebati sa tim??
miki ZD

Mike20

Na tehničkom prvo vide žice koje izlaze iz poklopca fara, tek onda vide da imaÅ¡ xenon  :haha7:

Dok za xenon/ led u maglenkama ne prigovaraju

dinko1981

Citat: tupi kut  u 07 Srpanj 2020, 12:47:03
kod nas kako je bilo problema zadnje vrijeme,murija pretjerano šalje na prijevremeni teh. pregled čim nešto nije ok.

Ma ova moja kombinacija uopce nije bila uocljiva, cisto bijelo svjetlo kao bolje halogenke i uredno spremljena instalacija da se ne vidi

Miha.

Stigli mi led 4300k. ebay link
Dosta su bijeliji od halogena, nema ni trunke plavog odsjaja, boja ima je kao oem xenon..


Halogena vs. LED 4300k



LED 6500k vs. 4300k



Crna 4300k, siva mislim 6500k

Mike20

Al za osvijetliti cestu po mraku, to jako slabo svijetli

Miha.

Svijetle bolje od halogenih. :ok1: Od xenona su ipak nešto slabije.

Mike20

Imam ih 5 vrsta, i ove sa tvoje slike, i one sa bakrenim trakama itd. Ni jedna mi ne svijetli bolje od obične. Čudno

dinko1981