Main Menu

fiat 1100 motor

Autor kekač, 06 Travanj 2010, 11:41:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boxer

Citat: coupe freak  u 09 Travanj 2010, 09:35:41
i nije svako auto oldtimer koje ima 30, 40+ godina. Vozila koja su raÄ'ena u velikim serijama ne mogu biti oldtimeri

Pao s marsa ili??? :wiii:  Svaki auto poslije 30 je oldtimer napravljen on u 1 ili 5 milijuna komada
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

kekač

klipove na žalost neću moći iskoristiti jer sam jednog prilično razvalio (3. cilindar nikako nije htio popustit, al je eto morao..), al imam nove kako sam već i napisao, tako da ću najvjerojatnije morat dati blok na brušenje i stavit nove košuljice. ležajeve ću vjerojatno isto mjenjat, samo da sklepam neke pare kojih nikad dosta naravno..

a ruke su bile crne do laktova.. nažalost nemam dokaza.. nije mi se dalo joÅ¡ i mob čistit nakon svega  :D
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink:

Boxer

Trebao su izvadit svijećice i ulit benzina i ostavit par dana i popustilo bi
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

kekač

nebi sigurno popustilo. ako nije sa wd-om nebi ni sa benzinom. čovjek koji svaki dan radi mehaniku mi je lijepo rekao wd ili nafta.. ostalo ne pomaže..
sad će slike pa će se vidjet stanje..
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink:

Boxer

WD ima 10% benzina u sebi.... AKo neide ni s jednim onda Coca Cola :ok:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

kekač

ali nije čisti benzin, ima jos sastojaka u njemu
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink:

kekač



to je točak  ;D



blok kojem trebaju nove košuljice



radilica i stari klipovi na kojima se vide posljedice stajanja i izbijanja



glava na kojoj se vide ostatci gareži i korozije nakon čišćenja, prije je to izgledalo puuuunooooo gore

Uploaded with ImageShack.us



dijelovi motora



dijelovi motora

Uploaded with ImageShack.us



novi i stari klip i usisna grana koja je već čišćena

Uploaded with ImageShack.us
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink:

mikeg20

Ideš, svaka čast.
Ajd vide se bar prsti malo zmazani hehehehe

kekač

imam jedno pitanjce.. frend mi je predložio da ispjeskarim cijeli auto. da li to radit ili ga samo dobro ošlajfat i prepiturat?
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink:

Boxer

Ne to radit, eventualno pokoji dio recimo vrata iznutra ili tak nešto teško dostupno ali cijeli auto nikako jer će šasija biti za otpad
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

kekač

ok.. tko pita ne skita...
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink:

Boxer

SUha garaža, četka na flex i bušilicu i deri, ide boja dole ko od šale :ok: Nedostupna mjesta dobro nasaftat antikorozinom i ostavit par dana (najbolje cca 10 dana) i onda pofarbat u neki kvalitetni temelj/primer
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

kekač

imao sam prije brodsku temeljnu za koju znam da je jako kvalitetna,a mislim da je mogu još nabavit jer imam par prijatelja koji rade u 3. Maju pa cu ga lijepo s tim prefarbat..
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink:

kekač

sa čime bih mogao očistiti kanale od vode i ulja na bloku, glavi..?
i da.. ima malih promjena.. počeo sam Å¡lajfati i farbati unutarnje blatobrane..  :D posla ko u priči.. a danas se počela spremati garaža da autek prezimi na suhom...  :zloco
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink:

kekač






eto novih sličica radova.. kišna nedjelja ugodno provedena u garaži.. malo se čistilo usisne i ispušne kanale.. naravno, nije sve gotovo, zato je zadnja slika usmjerena više prema kanalima prvog cilindra koji su u biti jedini očišćeni kako treba

da odmah i priupitam.. na slici prvoj slici se vidi da je glava oštećena. da li to može biti uzrok kakvih kasnijih problema?
RI team vulgaris   :D:  pijanduRI team   :drink: