Napušteni auto salon iz 80-ih sa preko 200 automobila - većinom Fiati

Autor nikola020, 13 Listopad 2010, 21:58:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kresozg

a i pitanje je kako ih odvest. jedino na prikolicu, sumnjam da bi to bilo u voznom stanju bez jednog laganog servisa. a sad, kolko se lopovu isplati krast auto koji mora još dovest u red, lol

stilist


tdado


Un0

a nisu onaj dan kad je salon zatvoren i njihova vozna svojstva propala..u nas bi cila županija bila moderno motorizirana heheheh
600 i tristać su čudo ;)

Boky

auti su mrak...i sam bih volio imat jednog kao 600 ili pak 132
...svom tajkotu bih volio nabavit jednog 600
....on ih obožava

dpop1

Ako nekog zanima priča ide otprilike ovako: Jens Sorensen je bio vlasnik salon u Koldingu, Danska. U razdoblju izmeÄ'u 1973. i 1981. godine pod račun za nova Fiatova vozila uzimao je polovna vozila, no većinu iz nekog razloga nikada nije prodao. Prema priči bio je izuzetno tvrdoglav. 1981. godine Fiat Danska ga je primorao da se odluči ili za njihov teretni program vozila ili za osobna vozila. Odlučio se za teretna, a sva osobna vozila uključujući i nekoliko novih koja nisu bila prodana je jednostavno ostavio tamo gdje su bila. Jens je umro 2006. godine u 92. godini života, a nedavno je njegov 67 godiÅ¡nji sin i nasljednik Kjeld Sorensen otkrio da je vlasnik oko 200 starih vozila te je odlučio prodati većinu njih. Namjerava zadržati najbolje primjerke od svakog modela, a svi ostali su za prodaju počevÅ¡i sa cijenom od 250â,¬ za u nezgodi oÅ¡tećen Fiat 600 pa sve do 6500â,¬ za Lanciu Betu sa 16.000 km na satu koja je inače bila službeno vozilo firme. Glede novih vozila u salonu koja nikada nisu bila registrirana u Danskoj pojavio se problem Å¡to se takva vozila prema njihovom zakonu ne mogu viÅ¡e registrirati zbog zakona o ispuÅ¡nim plinovima.

archer

850 sport coupe...ajme pile...bratić i ja bili kupili jednog crnog pa se vozali naizmjenično.
Nabavili fake ispuh pa našerafili. Imali smo strašne planove sa tim strojem...dok ga nije zakucao u ogradu nakon pijanke.

tdado


boresky

+ ko ne maze,taj ne vozi +

zgsale

Pa vjerojatno nije pokraden sto se tamo zna da su ti auti jako rijetki i sada su vec oldtimeri kojima je jako lako uci u trag i tesko prodati u EU. A kad je salon zatvoren, nisu bili nikom zanimljivi. A jos ako je salon iz kojeg financijskog slucaja zapecacen, to je svetinja. Tamo kao i u americi ubij nekoga dobit ces blazu kaznu nego da zeznes drzavu, ne gine ti dozivotna! (Al Capone primjer)

cuore

hm zanimljiva kolekcija....da nije takva situacija nebi ni bili tamo u tolikom broju i takvom stanju tako da ima nesto i dobro u tome....a vec ce ih se netko docepat za male pare...uvijek ima neka rupa u zkn pa makar i u denmark

tomy_bravo

Telephone: +45 75 52 78 00

Fax Number: +45 75 52 73 50

Iveco/Fiat-Centret

Visiting Address:

Vonsildvej 17

DK-6000 KOLDING

Denmark

fiat punto s55

joj samo da imam para *** mi sve ako nebi otišo kod lika, i iskeširo mu pare za nekog stojadina, al da ga ja uredim po svom, maska i unutrašnjost od 128, da liči na stojadina gtla, i regat ga kao fiat 101 gtl xDDD, to bi bilo fora, bar u mom kraju, voziš auto iz 1973, ti si (ja) 1993, a prvi si vlasnik
nema slika u potpisima :)

veki333

Malo mi priča baÅ¡ i ne drži vodu.. Auta ima u rasponu od 60-tih do 90 tih godina, a sada se nasljednik kao iznenadio kada je saznao za to.. Plus auti u salonu su prečisti da bi izgledali kao da ih nitko nije dirao par mjeseci, a ne 10-20-30 godina.  :lud Večini auta nisu niti gume ispumpane...

Mislim da netko želi biti romantičan sa ovom pričom, a zapravo se radi o kolekcionaru koji je i te kako dobro pazio i mazio te aute i jako dobro je znao što ima u "salonu".

fiat punto s55

jel neko skontao, na zadnjem videu, 4.16 min, žuti stojadin, al zastavin :D
nema slika u potpisima :)