FIAT BALILLA, 1940 by Jose

Autor JOSE, 04 Ožujak 2012, 16:24:37

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

JOSE

Evo dragi moji vratio sam se i to u velikom stilu...bez obzira sto sam sada vlasnik Honde civic i sto se to nekim moderatorima ne sviÄ'a koliko sam dobio dojam...mozda se varam , to ne znaci da nemam i jako zanimljivog Fiata :).....

uskoro krecem s projektom kojeg cu uz pomoc svojeg ujaka dovesti do savrsenosti ....evo vam par slikica nadam se da ce vam se svidjeti...;) i naravno nadam se da cu uskoro s njim k vama na meet..:) bilo bi mi vec i vrijeme..;) POzdrav svima.i naravno  :resp















... toliko za sada ...saljem uskoro nove slike da vidite kako sve napreduje..;)

zg hrc

povratak u velikom stilu !!  :ok: svaka čast za projekt  :resp

JOSE


runer

za godiĹÄ,,nji odmor http://kordic.freshcreator.com/

casual


JOSE

Citat: mareatd  u 04 Ožujak 2012, 16:42:41
ja sam slucajno naisao na slike Balilla iz Rijeke koji je u jako dobrom stanju,al ovaj tvoj i ovaj nisu isti model,jel ih bilo više vrsti ili?

da bilo je vise modela ovisno o godini proizvodnje jer koliko znam proizvodili su se od 1932 pa do 1945 ako se ne varam

M.P.

ludilo projekt

odjednom mi je moj fiat posta mladić :D

zzip

hondaš fuj... :lol sad se ljutimo na tebe... :lol nećemo pričati sa tobom... :lol

enivej... mogao si ti i sa hondom dolaziti na meetove.. tulipane jedan... :idiot:

a daj mi samo reci gdje si ovo čudo iskopao?? i slobodno se raspiši o planovima...

PS.. editirao sam ti naslov...

tun3

Citat: JOSE  u 04 Ožujak 2012, 16:24:37
Evo dragi moji vratio sam se i to u velikom stilu...bez obzira sto sam sada vlasnik Honde civic i sto se to nekim moderatorima ne sviÄ'a koliko sam dobio dojam...mozda se varam , to ne znaci da nemam i jako zanimljivog Fiata :).....

za početak  :facepalm: ,jer moderator samo radi svoj posao, pa vozio ti i drugog fiata, i da dodam da mi je ta tvoja generacija civica jako lijepa i jedina sedan izvedba koja mi se sviÄ'a..

a Å¡ta se ovog tiče  :care1: :care1: :care1: , iskreno se nadam da će ubrzo oživjeti  :ok:

zzip

bilo je jako puno modela nazvanih "BALILLA"

ovo su samo neki...
Berlina 2 porte 3 marce / 2 porte 3 marce “Lusso”/ 4 porte 4 marce "Intermedia"
Spider 3 marce / Spider 3 marce “Lusso”
Spider Sport 3 marce
Torpedo 3 marce
Camioncino 3 marce / Furgoncino 3 marce / Spider Militare 4 marce
Torpedo Coloniale 4 marce
Berlina 2 porte 4 marce
Berlina 4 porte 4 marce aerodinamica / Aerodinamica “Lusso”
Spider 4 marce
Torpedo 4 marce
Spider Sport 4 marce / Spider Sport 4 marce tipo Corsa
Berlina 4 marce con motore Sport CS
508 c / Berlina / 108cv
508 Berlinetta Mille Miglia /Spider / M
508 Camioncino 4 marce / Furgoncino 4 marce / Spider Militare 4 marce

dva detalja:
Con il telaio della Balilla molti carrozzieri italiani si cimentarono in modelli fuoriserie ed alcuni anche di grande successo tra i più conosciuti: Ghia, Garavini, Bertone, Farina, Savio, Touring, Ca.sa.ro, Balbo, Castagna, Viotti, Zagato, Siata, Borsani, Brianza. Un elogio anche alle trasformazioni fatte da piccoli artigiani: camioncini, ambulanze, carri attrezzi ecc.

La Balilla diventerà l’auto più popolare del mondo, viene prodotta o montata su licenza in Spagna dalla Fiat Hispania, in Germania dalle officine N.S.U., Polonia, Francia  come 6 CV Simca, Cecoslovacchia ed Inghilterra, alcuni esemplari arrivarono fino in Cina.

:DD

nastala je 12-4-1932, proizvedena u više od 12000 primjeraka sa različitim karoserijama i motorima...

a ova tvoja mislim da je nasljednica Fiat 508 C Nuova Balilla  iz 1937-1939 koja se u stvari zove Fiat 1100 i radila se od 1939-1948...











a kasnije je raÄ'ena u verzijama Fiat 1100 B 1948-1949,  Fiat 1100 BL - Taxi 1948-1953 i Fiat 1100 E 1949-1953 da bi se paleta proÅ¡irila na modele "EL", "L", "S", "ES" sve do kraja 1950te... :DD

enivej.. mislim da negdje imam manual na talijanskom.. i jedva čekam da vidim to čudo u živo... :DD

FileFixer

Kad da obučem odijelo i stavim crni šešir? Pa ti nisi normalan čovjeće... :) Ovo je fenomenalno...

Ima da se voziš kao nekakav Don iz filma... :)



Fiat 508 Balilla 1934
Class: Car, Sedan.
Description: In Sicily, inside it was if I remember Don Tomasino wrong.

                          E=mC^2 +/-3dB

zzip

e FF.. to nije ta koju on ima... :DD

FileFixer

Drugu nisam mogao naći, a da je nekakav Don u njoj. :) Ova je iz filma "Kum".

                          E=mC^2 +/-3dB

cicili

jedva cekam da vidim kaok to izgleda u konacnici...  :resp :resp

Gemist Nino

Tocno to,jedva cekamo to vidjet!!!