Main Menu

Fiat 850 Special

Autor Renta67, 03 Travanj 2020, 14:50:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Renta67

Ciao Forumaši!

Imam doma stari Fiat 850 Special iz 1971 (naslijedio od pokojne tete, ona je bila prvi vlasnik). počeo sam nešto raditi na njemu, stajao je nekoliko godina pod ceradom pa ga treba prelakirati.
promijenio sam cijevi od benzina od priključka iz rezervara preko pumpe benzina i filtera sve do karburatora.
Sad bi htio promijeniti ulje, imam "service manual" na engleskom koji kaže da unutra ide Castrol GTX. Nije navedeno jeli 10W30, 10W 40 ili koje već. Ne vidim nigdje ni filter ulja osim na usisnoj strani pumpe ulja u karteru (ako sam u pravu). Zna li netko koje ulje i koji su ekvivalenti Castrolu GTX kojeg kod nas nisam našao za kupiti? Ne bih htio staviti bilo što.
I zna li netko gdje se mogu nabaviti djelovi za limariju?

Hvala unaprijed na odgovorima!
Renta

Mike20

Oho, fantastičan auto   :grinning-smiley-043:

Ja ne odgovaram dok tu ne vidim nekakve slike auta  :haha7:

Renta67

Renta

Boxer

Zanimljiv auto, na oldschool forumu ima par komada koji se slažu, tamo ćeš naći više detalja o tome :ok:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Renta67

Renta

Tooutman

Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

147

Šarmantan Fiat, vrati ga u tvorničko stanje i onda svaki dan s njim na espresso.


Renta67

Hvala 147, to i namjeravam  :ernaehrung004:
Renta

topolino

taj motor iz tog vremena nema filter ulja. sretbo sa autom
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

dinko1981

Bas fora autic za seravanje i lagano gustanje... Nastavi sa izvjestavanjem i slikama

dinko1981


Renta67

Hvala svima na odgovorima!  :ernaehrung004:
Renta

mateozastava

Vidio sam ga na Oldschool forumu pred puno godina parkiran je bio ispred jedne kuće. Moj stari je imao takva 3, 4 kom ispred kuće. Zadnji smo imali 2015.god Special iz 1970.god Talijan original je bio, eno ga sad na Brgudu restauriran. Ja sad sebi tražim jednog 850 da se mogu vozit i guštirat se snjim. Ako treba šta dijelova imam nešto i znam nekoliko ljudi koji imaju 850, a i dijelove. Ovaj tvoj 850 je proizveden 100% u Zastavi ako je pločica broja šasije velika, ako je mala ona onda je Talijanski original. Po meni ovaj auto ne treba na lakiranje malo ga ispolirat, kočnice mu napraviš i otjeraš ga na regu. Tako da ako šta treba viči i sretno u restauraciji  :ok1:

mateozastava

Ima li kakvih novosti oko auta? Je li se šta radilo?  :to: