Fiat Zastava 850 Special 1971.god

Autor mateozastava, 24 Prosinac 2023, 13:57:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mateozastava

Evo da vidite moga 850 malo, trenutno je kod Kivele jer se radilo nešto na limariji tako da bi trebao nadam se doći doma drugi tjedan jer smo malo sa osiguranjem nešto zapeli, evo neke fotkice



























































































topolino

Vidim da je fiat motor unutra. Ima diskove naprijed i dupli karburator?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mateozastava

#2
Citat: topolino  u 24 Prosinac 2023, 16:24:51Vidim da je fiat motor unutra. Ima diskove naprijed i dupli karburator?

Je da 843ccm 35KW 47KS, Fiat je da samo je sklapan u Kragujevcu i ima diskove original napred, običan je imao doboše i jednogrli karb

topolino

Nekada su bili trazeni za upgrade fiće. Reci mi je li istina da specijalka ima ljevi motor? Tj. radilica se okrece suprotno od kazaljke na satu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mateozastava

Citat: topolino  u 25 Prosinac 2023, 10:55:41Nekada su bili trazeni za upgrade fiće. Reci mi je li istina da specijalka ima ljevi motor? Tj. radilica se okrece suprotno od kazaljke na satu.
Jeste, i Fićo Kombi onaj Fiatov 900T i 850 su bili levookretni, osim Zastave Kombija oni su normalno vrteli u kontra stranu

topolino

Cuo sam davno pricu da je ekipa neznajuci stavila specijalku u fiću s njegovim mjenjacem i cudili se kako su imali 4 brzine u rikverc i R za naprijed.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mateozastava

#6
Citat: topolino  u 25 Prosinac 2023, 19:53:18Cuo sam davno pricu da je ekipa neznajuci stavila specijalku u fiću s njegovim mjenjacem i cudili se kako su imali 4 brzine u rikverc i R za naprijed.
Da to je tako bilo  :good:

topolino

Imas slike radova na njemu? U kakvom je stanju bila limarija? Vidio sam ljetos jednog u oglasu u srbiji. Limarija "solidna" (bar na slikama), jedino na dnu kosa ispod rezevne je bilo ruzine.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tom

Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

mateozastava

Citat: topolino  u 26 Prosinac 2023, 07:00:40Imas slike radova na njemu? U kakvom je stanju bila limarija? Vidio sam ljetos jednog u oglasu u srbiji. Limarija "solidna" (bar na slikama), jedino na dnu kosa ispod rezevne je bilo ruzine.
Ovako ja sam svoga kupio gotovog, 2014.god je restauriran, ali s vremenom je izbio na nekim mjestima kit. Neke stvari su se popravile, neke ne, a platio ga sad preklani 3800€, sad ću ga davat za 5500€ pa ako netko oće takav jedan autić za malo izguštat se ulagat pomalo pomalo evo auta. Njima je mana to da dobije ruzinu kod kotača rezevnog, ovaj moj ni kapi ruzine

mateozastava

Jučer smo ga doma dopeljali i skinuli rukavce da popravimo kotače da stoje kako treba












Miha.


mateozastava


mateozastava

Sinoć se je šarafalo do 3 ujutro, mjenjač se razletio i morali drugi stavit 😁








topolino

#14
Kako to? Usla voda?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: