Fiat croma 2.0 - problem motora

Autor Mladjo, 28 Lipanj 2011, 11:49:44

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mladjo

Dakle ljudi juce mi se dogodila nekaj. Poceo mi se javljat neki glupi zvuk u motoru. naime nakon jace voznje ( visih okretaja ) mi je nekaj prolupalo. e sad motor je uredno servisiran mjenjano ulje tj uvjek sve super, te se sad cuje neki zvuk cini mi se gore iz glave motora kao da se nekaj raspalo ili iskocilo. ( ventili,oprugice na ventilima  ili nekaj slicno ). otvarao sam poklopce pregastih i odozgora izgleda sve fenomenalno ( bregaste i kapice ventila itd. ). Sad da li je ko imao slican problem pa mozda zna u cemu je stvar. Jer vidim da cu morat cijelu glavu skidat :(. Radi se o motoru 2.0 8v i.e.
UTENTE CROMISTA

FileFixer

MožeÅ¡ li ikako snimiti taj zvuk da čujemo točno o čemu se radi? ÄŒujeÅ¡ li ti odakle točno dolazi taj zvuk? Sa nekog odreÄ'enog mjesta na glavi motora?

                          E=mC^2 +/-3dB

Mladjo

a zvuk je ono bzvz koda se nekaj razletilo sto vjerojatno jest, javlja se negdje god usisne bregaste blizu usisne grane
UTENTE CROMISTA

FileFixer

Da nije ventil izgorio? Pogledaj kakva je kompresija.

                          E=mC^2 +/-3dB

Mladjo

Citat: FileFixer  u 28 Lipanj 2011, 17:59:18
Da nije ventil izgorio? Pogledaj kakva je kompresija.

to si i ja mislim da je al nisam jos uspio raskopat veceras cu se malo zabavit
UTENTE CROMISTA

autoservis-edo

da je ventil izgorio auto bi radio nemirno na leru jer bi radio na 3 cilindra i nebi lupao...ovo kaj si opisao po meni zvuci na leteci lezaj na radilici,a to kaj ti se cini da je zvuk odozgora to moze prevariti jer se zvukovi prenose po cjelom motoru

zvrk

duboko se nadam da nije leteći, iako i ja sumnjam na njega...

ajd ak možeš snimit nekim fotićem ili boljim mobitelom zvuk, pa stavi filmić na youtube da vidimo o čemu se radi...

jel nešto slično ovome...

motore bravo 1.8 tecnical problem

Mladjo

ma to se prejako cuje moje je puno slabije
UTENTE CROMISTA

fxx


zvrk

ali je isti tip zvuka?

jel možeš nekako izmjerit tlak ulja?

Mladjo

evo danas bi trebo saznat kaj je pa cu javit... izgleda da je doslo vrijeme da se turbak ubaci nutra
UTENTE CROMISTA

tipo 1.7d

Citat: Mladjo  u 29 Lipanj 2011, 11:08:56
izgleda da je doslo vrijeme da se turbak ubaci nutra

baš sam to mislio napisati

Mladjo

evo da ne otvaram novu temu ... ljudi jel neko poznaje nekog dobrog elektricara za aute
UTENTE CROMISTA

autoservis-edo

sta bi taj elektricar trebao raditi.....popravci anlasera i altrenatora ili kemoja sa strujom prilikom prebacivanja motora...??

zvrk