Panda 1.1 2002 - Problem sa lijevim farom

Autor dadukaSa, 12 Rujan 2011, 14:45:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dadukaSa

Pozz svima,
Imam glup problem :82:, dakle kada upalim farove na svojoj Pandjolini lijevi se ne upali sve dok ne izadjem iz auta i ne lupim po faru sakom ili nogom(u zavisnosti od raspolozenja u datom momentu :Ä'izs:), probao sam i sa drugom sijalicom ista stvar, izvadim utikac sa sijalicom iz fara i drzim ga u ruci i dok ga ne lupim vise puta sijalica nece da se upali... :facepalm: Bezze mi ici elektricaru zbog toga pogotovo sto ne mogu stici od posla pa ako je nesto sto sam mogu rijesiti da rijesim, da napomenem da duga svjetla normalno rade pale i gase... hvala puno unaprijed....

I jos jedno usputno pitanje, smijem li u pandu staviti sijalicu malo jacu nego sto je predvidjeno, sada su mi 12v 40w, a ja sam nabavio neke 12v 45w, da li to moze sta zeznuti ako ih stavim?? Hvala jos jednom  :beer:

Josip_hgt

Provjeri kontakte na dzekovima, kaj se tice sijalice, bez problema mozes stavit 45w.. Cak i 55w ako imas... Nemoze ti rastopiti far, a bolje ces vidjet!!

dadukaSa

Aha ok, nakratko sam ukljucio tu od 45w i primjetio sam da se bas usije pa je nisam smio ostaviti, cak se pusilo iz nje, pretpostavljam jer je nova odgorijeva ;D.. Hvala na odgovoru

Josip_hgt

A koje zarulje imas u farovima? H1,H4 ili H7?