Fiat Panda 750 - getriba

Autor Emo, 11 Srpanj 2012, 13:43:01

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Emo

Pozdrav ljudi. Dali netko zna koji bi sve getribe pasale u pandu? Naime, razletio mi se mjenjač. Zanima me dali bi pasalo možda od fiat una, stariji model? Od kojih sve auta bi moglo ić? Pred par dana sam zvao u Permani i frajer traži 1000 kuna za pandu 750.  :tres:    A u crikvenici na otpadu ima jedna getriba za 350kn, ali od fiat una 1.1.  Sad neznam dali bi pasala

Kako da uploadam slike da malo vidite...

tun3

http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=22202.0

ovdje su ti najbolje upute za slike  :ok:

si zvao malo druge autootpade? permani nikad nisu bili baÅ¡ najjeftiniji  :hm:

Emo

#2
Ma zvao sam svugdje ali ništa. Zanima me koje sve getribe pašu u pandu da znam na šta se sve mogu osloniti, pa tako i lakše nabaviti.

Evo par slika














ivanm

Izgleda ko od una 1,0 fire
Onih prvih.

Dalibor

nisam 100% siguran ali trebalo bi pasati od una 45,juga 45,fiata127, pande, seata900
ako me sjecanje dobro služi motor od pande 900 ide bez problema na mjenjac od 750
mislim da su isti mjenjaci   :82:

ivanm

od stare pande 750 da, to je bila mašina ko od fićeka..
al ovo je fire motor.. kao i svaki drugi fire, 1.0, 1.1 itd..
ne paše gore getriba od 127-ice ili una 45..

Dalibor

 :ok:
možda najbolje da pita nekoga iz servisa :)
SEB?
ako ništa može se možda nešto presložiti nešto u nju

stripi ri

  :hm: Ionako moraÅ¡ vadit mijenjač pa ga pod ruku i usporedi sa tim od una  :ok:
Kupus je dobar samo za sarmu

Emo

Ok, hvala ljudi. Koliko sam shvatio znači od una fire 1.0 / 1.1 stariji model bi pasao? Ok, bar sad znam Å¡to tražit. Idemo to izvadit i uzet za uzorak da vidim ako se poklapaju, jer za pandu je teÅ¡ko nabavit. A i ne pada mi napamet da izgubim 5-tu brzinu. Orginal od pande ima 4 brzine.    Poluge su mi dole.

Znači fire je onda sigurno? ...da to zaključimo        :drive:

ivanm

1st facelift (1986â€"1991)


First facelift of the original Panda
In January 1986 the Panda received a facelift and a series of significant mechanical improvements. The 652 cc air-cooled 2-cyl engine was replaced by a 769 cc (34 bhp) water-cooled 4-cyl unit, and the 903 cc by a 999 cc (45 bhp or 50 bhp (37 kW) in the 4x4) unit. Both new engines were from Fiat's new FIRE family of 4-cylinder water-cooled powerplants with a single overhead camshaft.

fire - Fully Integrated Robotised Engine

http://en.wikipedia.org/wiki/Fully_Integrated_Robotised_Engine

topolino

Sa una i.e. isto fire motor. Samo pazi da ti je pogonska osovina za lamelu ista i veza sa rucicom mjenjaca sajla/poluga
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: