UGRADNJA POKAZIVAÄŒA TEMPERATURE MOTORA ZA PANDU 750 FIRE

Autor sumasti, 04 Listopad 2014, 20:31:25

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

sumasti

Budući da naše Pande nemaju pokazivač temperature motora (imaju samo onu glupu lampicu koja se pali prekasno),nakon puno pregledanih načina i ,,genijalnih"rješenja,ja sam uspio napraviti vrlo jeftino a opet učinkoviti mjerač. U trgovini poljoprivredne mehanizacije kupio sam najobičniji sat za mjerenje temperature za traktor IMT,u kompletu se dobije i sajla mjerača kao i sonda...sve skupa košta 52kn. Sat sam odlučio postaviti na mjesto gdje inače bude upaljač a upaljač sam preselio sa strane jer mi ionako služi samo za punjenje moba i ostalih ,,igračaka". Sistem je pasivan što znači da mu za rad netrebaju nikakve HI-TEC gluposti,radi na principu žive,a od struje jedino ima + pol ako želite da vam svijetli u mraku,ako ne,jednostavno ignorirajte tu žicu. Znam da nije neko idealno riješenje ali stvar šljaka i meni je to dovoljno. Struju za sijalicu u satu sam skinuo sa prekidača za svijetla,ubo sam se u D konektor tako da kad upalim svijetla pali se i lampica u tom cajgeru, u biti kako i treba.... Treba obratiti pažnju na same sonde jer ima dva tipa: od 14mm i 16mm sa krupnim ili sitnim navojem,u kitu ima i adapter tako da je ugradnja krajnje jednostavna...eto kome se da... :mjuza:

BDW: kako ovdje staviti slike?

Alien

Možeš preko image uploadera www.zaslike.com.
Uploadaš slike i zatim kopiraš linkove u post.

goran20vT

Misliš na temp vode?
Kupiš aftermarket čuku i spojiš i to je to,nema puno filozofije...

isto ko pritisak i temp ulja,turba itd