Uno - metalno zujanje - PROBLEM SA PALJENJEM NA TOPLO

Autor Un0, 20 Listopad 2013, 23:36:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Un0

evo ima dva dana Uno 1.0 i.e. 96. Poljak, se čudno glasa nakon nekog vremena
zujanje dolazi sa suvozačeve strane ispod haube, dosta je glasnije vani nego unutra u kabini..kad dignem haubu dolazi sa predjela remena
zujanje definitivno varira sa okretajima, al nemogu reć da je pravilno, npr jučer bi se "utišalo" sa laganim porastom okretaja, danas se u leru ne čuje skoro ništa, a porastom se poglasni pa opet nestane
jučer je bilo toliko glasno da mislin da san pola grada probudija, a danas poprilično tiše
auto se osim toga ponaša normalno
alternator?
:82:


toncek

a da mozda ti nije poklopac od zupcastog malo piopustio pa da zubcasti nije se dira po njemu ili mozda natezac od zubcastog nije u banani?

toncek

mozda pumpa vode lezajevi od nje da su vrisnili

franjo-fritz

Vodena nije curila bi voda lezajevi altenatora
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Un0

e da, zubčasti i natezač su minjani prije 2-3k km, provjerit ću poklopac zupčastog
a da provam skinit remen sa alternatora i tako vozit, pa vidit čuje li se?
i nije ona zaštitna plastika na podnici ispod remena, nju san rukom odvaja s upaljenim motrorom i ne dira nigdi koliko vidin i čujen

Un0

RIJEÅ ENO
nakon pritezanja remena i podmazivanja, cviljenje se nastavilo..ipak je bila riječ o napuknutom prvom nosaču auspuha, na mistu di se grana savija iz motora prema zadnjem dijelu auta...pa je rezoniralo sa promjenom okretaja, dosta čudnim zvukom...varenje je riješilo problem

toncek

super vazno da je rijeseno samo gas

Un0

Novi problem sa Unom, pa da ne gušim sa novom temom...

Povremeno mi se javlja problem sa paljenjem dok je auto toplo
(možda nebitno ali sam primjetio da je češće kada su vani niže temperature), znači auto normalno vergla samo neće sastavit, a kad pričekam par minuta upali bez problema. U vožni se normalno ponaša/zvuči/vuče...

Dogodilo mi se i to da se tijekom stajanja na piš pauzu nakon dugog puta, ugasio i opet nije tija upalit par minuta.

Odvea san ga u meÅ¡tra, koji nije uspio rekonstrurat taj problem...naravno da neće *** doma i u garaži u meÅ¡tra, nego na cesti negdi po Zg-u dok ga cura vozi... grrrr  :box:

MeÅ¡tar je preventivno prominija senzor temperature...kontrolom onih gumenih cijevi na hlaÄ'enju nakon 5-10min vožnje, čini mi se da su približno slične temperature (nije ogromna razlika temperature) -> da termostat otvara. Kazaljka u kabini se diže i u dužoj vožnji nepada skroz do kraja, nego maksimalno padne do malo iznad oznake 60°C.

Pomagajte!

+u Zg san do daljnjeg, pa ako imate koga provjerenog/ekonomičnog tu da ga odveden

somthing_ugly

prema simtomima, 99% da je ECU paljenja, nalazi ti se na razvodniku i promjenio sam ih vec more, uvijek se dogadalo ovo sto opisujes. ako me sjecanje jos sluzi, cijena je oko 150 kn...

Un0

Citat: somthing_ugly  u 22 Siječanj 2014, 20:38:57
prema simtomima, 99% da je ECU paljenja, nalazi ti se na razvodniku i promjenio sam ih vec more, uvijek se dogadalo ovo sto opisujes. ako me sjecanje jos sluzi, cijena je oko 150 kn...
ajd nadam se  da je samo toliki troÅ¡ak
imaš li koga tu u Zg ga mogu odvest ili bi to svaki meštar triba skužit?
laik bez alata san ;)

toncek

meni isto se to dogadalo jutarnje paljenje normalno cim napravim Ä'irr i ugasim ga morao sam 2-3min verglavati i onda na jedvite jade+ujutro bi se gusio kad krenem nebi gas bas primao.problem mi je bio monopoint.promjenio njega i sve pet.

Un0

riješen problem (bar se nadam da je definitivno riješen) sa gašenjem i povremenim teškim paljenjem

promjenjena je elektronika na razvodniku i vakuum pumpa (270kn elektronika, 70kn pumpa)
:drive:
nadam se da će se i potrošnja sada vratit u neke normalnije okvire