Main Menu

Fiat Uno 1.0. problem

Autor frend, 20 Ožujak 2015, 07:36:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

frend

Pozdrav, nasjedio sam Fiat Uno 1.0 33kw od osobe koja se jako dobro brinula o njemu i stvarno ga malo vozila. Auto je kupljen nov 1997. godine, i do danas je presao samo 87 tisuca km. Kad sam ga poceo voziti pojavio se problem tinjanja lampice za temperaturu. Pošto on nema skalu temperature nego samo lampicu, primjecivao sam tinjanje uglavnom vidljivo po mraku. Preko dana lampica se ne vidi da tinja. Otišao sam prvom mehaničaru. On mi je zamijenio kiler, termostate i mislim termoprekidac. Stanje se nije popravilo. Rekao je da misli da je otišao dihtung glave, jer je mašina bila dosta zaprskana i u antifrizu je bilo vidljivo ulje. Zatim sam otišao kod drugog mehaničara i kod njega napravio zamjenu dihtunga glave, brušenje + cijeli paket brtvi, zatim mi je još sredio lajtunge, i neke ostale stvari(isto mehanicar od povjerenja) no lampica nakon svega i dalje tinja, nakon cca 5 km vožnje. Zatim sam preko veze otišao u ovlašteni servis i kod jednog autoelektričara koji mi je rekao da je s autom sve u redu, i da se stvarno pregrijava, da bi lampica gorila crveno kao kad se podigne rucna, te da ovo sigurno probija masa i da zato lampica tinja. Ono što me buni je to da ako probija masa, zašto lampica ne tinja od kad zapalim auto nego tek nakon 5-6 km vožnje pocinje tinjati. Molio bih vas ako netko ima slicna iskustva da mi da kakav savjet ili pomoc.

Unaprijed hvala

topolino

#1
Ovo me podsjeca kada su na juga 45 bez kazaljke za tempreaturu stavili termometar sa modela koral koji je ima i isto je tinjala. Kada je bio hladan motor nije svjetlila, kako se motor grijao tako je svjetlila sve jace.


Edit: izgleda da su te oženili oba majstora.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Green Punto

tako je kod mene na puntu jer jer sam stavio termostat od punta sa kazaljkom, a imam samo lampicu, lampica tinja kad se motor zagrije, a npr da se pregrijava onda bi svijetlila punom snagom
Cuore Sportivo   :wiii:

frend

Citat: topolino  u 20 Ožujak 2015, 21:26:18
Ovo me podsjeca kada su na juga 45 bez kazaljke za tempreaturu stavili termometar sa modela koral koji je ima i isto je tinjala. Kada je bio hladan motor nije svjetlila, kako se motor grijao tako je svjetlila sve jace.


Edit: izgleda da su te oženili oba majstora.

Sumnjam da bi me oženila, obadvoje su mi kucni prijatelji i stvarno me nebi muljali.

frend

Pozdrav, u zadnje vrijeme uno mi se gasi u vožnji i gubi gas, recimo vozim 50-60 km/h, i prestane primat gas, ugasi se , i teško zapalim nakon 2-3 verglanja. Vadio sam pumpu iz rezervara, mislio sam da je sito zaštopano, ali sve je ok. Nema znakovaa smeca ni nicega. Svjecice sam promjenio, ne znam u cemu bi mogao bit problem??

topolino

Pumpa goriva na izdahu vjerojatno ili senzor radilice. Koje paljenje imas digiplex 2?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

frend

I dalje imam problema s gašenjem u vožnji ili kada stojim u leru, jednostavno pocne gubiti gas i ne moze se više zapaliti. Probao sam zamjeniti bobinu, ista stvar i dalje. Netko mi je rekao da bi mogao biti rotor razvodnika paljenja? Što mislite o tome??

topolino

Rotor drka na visokim okretajima. Nisi odgovorio koji sustav paljenja imas, jer ako je digiplex u pitanju onda moze biti brojac okretaja na zvonu mjenjaca. Nakupi se zeljezne prasine od kvacila i nemoze citati okretaje te se motor jednostavo ugasi.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino


vjerojatno imas ovaj sistem i on se nalazi u samom razvodniku
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

frend

Nakon zamjene cijelog razvodnika, situacija opet ista. Skužio sam da neÅ¡to lupka u fergazeru i kad lupka nece zapalit. OtiÅ¡ao do Renjaka, on mi detektirao kvar na rotoru fergazera, naÅ¡ao polovni, zamjenio i sad vozi kao novi, ne Å¡tuca viÅ¡e i ne gasi se.  :huepfen024:

Multijet

Kvar na rotoru fergazera???
0989739290

Mike20

valjda klapna, to je jedino Å¡to rotira na fergazeru