Main Menu

Uno 1.0IE ne pali

Autor kr-uno-4ever, 28 Siječanj 2016, 16:30:43

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

kr-uno-4ever

Ljudi pomagajte, tutac mi nije u voznom stanju.
Radi se o Uniću iz naslova sa Bosch Monomotronic MA1.7 injection sustavom iz 1999 tzv, poljak:) (bit ce ga je zabolio poraz).
Radio je savršeno i palio do jednog trenutka. i sad nece upaliti i nece. Iskru na svjecice baca, gorivo iz injektora šprica, vergla, ali upliti nece. Sve je u intervalu servisa, svjecice, filteri...

Ima li tko ideju na Å¡to to upucuje???

HELP

Nikic

Da nije mozda senzor radilice?

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail

kr-uno-4ever

a ha, to je i meni palo na pamet ali ne znam koji bi bili simptomi. Jel moguce da ako rikne taj senzor, samo odjedanput nece upaliti? Napominjem auto je vozio i palio normalno bez i najmanjeg problema.
Kada dam kontakt i cimam žicu od senzora radilice cuje se neko škljockanje koje kao da dolazi iz motorića minimuma. I cini mi se da malo previše goriva šprica kad anlasa.
Imaju li ti simptomi veze sa senzorom radilice?

kr-uno-4ever

EPILOG:

Promjenio senzor radilice (Marelli173kn). Probam verglat - nece upalit.
Popi**io i zvao HAK. Meho ga upalio odmah, šutnuo ga nogom (unića ne mehu) da mu se udubila zadnja lijeva vrata. Zamolim covjeka da mi objasni u cemu je bila stvar.

Veli covjek ovako: glejte, buduci auto stoji i ne pali se svakodnevno (istina pali se cca svaka 2-3 dana) ulje se scjedi s stijenki cilindrara. Još ak su vam svjecice malo stare i ak dugo anlasate, gorivo dodatno spere ulje s stijenki i nema šansona da ga upalite jel nema kompresiju.
Pitam ja: pa dobro kako ste vi onda upalili??? Pa sa start sprejom veli on. E da i spoio ga je na svoj accu tak da nismo trošili moj za vrijeme verglanja.

Eto tako sa ispao jelen i još imam udubljena vrata na uniću.

Sad bi trebao vratiti stari senzor da vidim jel radi, to cu kad uhvatim vremena.

NARAVOUÄŒENJE:
Uz Uno obavezno i START sprej.

franjo-fritz

Aaaaaa??  Ocemu on prica. Neki auti nisu godinama paljeni pa pale na zub..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

loool
kakve bajke neces cuti  :haha
da je takav slucaj auto bi dimio ko lokomotiva
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mi$ki

Citat: kr-uno-4ever  u 01 Veljača 2016, 16:45:39
EPILOG:

Promjenio senzor radilice (Marelli173kn). Probam verglat - nece upalit.
Popi**io i zvao HAK. Meho ga upalio odmah, šutnuo ga nogom (unića ne mehu) da mu se udubila zadnja lijeva vrata. Zamolim covjeka da mi objasni u cemu je bila stvar.

Veli covjek ovako: glejte, buduci auto stoji i ne pali se svakodnevno (istina pali se cca svaka 2-3 dana) ulje se scjedi s stijenki cilindrara. Još ak su vam svjecice malo stare i ak dugo anlasate, gorivo dodatno spere ulje s stijenki i nema šansona da ga upalite jel nema kompresiju.
Pitam ja: pa dobro kako ste vi onda upalili??? Pa sa start sprejom veli on. E da i spoio ga je na svoj accu tak da nismo trošili moj za vrijeme verglanja.

Eto tako sa ispao jelen i još imam udubljena vrata na uniću.

Sad bi trebao vratiti stari senzor da vidim jel radi, to cu kad uhvatim vremena.

NARAVOUÄŒENJE:
Uz Uno obavezno i START sprej.
Gledaj ti simptomi bi prije pasali mlakom motoru. Ono kad ga ugasiš pa za jedan sat ga ideš palit a on neće.

franjo-fritz

Citat: the-rider  u 01 Veljača 2016, 19:41:37
loool
kakve bajke neces cuti  :haha
da je takav slucaj auto bi dimio ko lokomotiva
ja odo u ginekologe ovo je vec previse za mene
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

the-rider

ajde kad tako nesto kazu ljudi, ali kad to cujes od majstora   :haha
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

kr-uno-4ever

ne znam, meni se to tada cinilo logicnim objašnjenjem. sad kad si razmislim i meni je cudno. i prije je stajao po nekoliko dana i upalio bi na zub. auto uopce ne dimi, vuce za unica starog 17g dobro, a potegne 120-130 po vuri jest da mu treba duuuuugo ali nabere.
danas ujutro upalio opet na zub, ko u dobra stara vremena.

Nikic

Jel ti ga upalio sa novim ili starim senzorom? Ukoliko je sa novim senzorom upalio, probaj stavit stari i upalit, ako ne upali pada ta sva njegova priča u vodu..

Poslano sa mog GT-I9295 koristeći Tapatalk

Just a Black Snail