Main Menu

Uno 1.0 IE trzanje

Autor ivekh, 28 Siječanj 2016, 20:20:17

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

ivekh

Pozdrav fiatoljupci :)
Da odmah prijeÄ'emo na bitno. Kao Å¡to naslov govori moj strojček se nakon normalnog paljenja i normalne vožnje do postizanja radne temperature počinje buniti. Naime kad se zagrije tokom vožnje počinje "cukanje". Auto ko da se ugasi pa odma nastavi dalje, pri tome se upali kontrolna lampica od pumpe goriva (injektora) ko kad se da kontakt prilikom paljenja. Dakle samo ona i niÅ¡ta drugo. I da, nekak se to češće deÅ¡ava kod ubrzavanja, zavoji i slično, ko da negdje izgubi kontakt ... Promijenjen filter goriva, sviječice, kablovi pa čak i pumpa goriva. Ima netko nekakvu ideju ili moram na dijagnostiku. Nije da sam baÅ¡ na ti s nofčekima pa bi ovlaÅ¡teni servis izbjegao ak je ikako moguće. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Boxer

Pumpa goriva u tanku, uzmi noviju od punta i promjeni i nećeš više nikad imati problema
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

ivekh

Citat: Boxer  u 28 Siječanj 2016, 20:25:37
Pumpa goriva u tanku, uzmi noviju od punta i promjeni i nećeš više nikad imati problema
Stavio novu jučer, razlike ima ali ne po pitanju navedenih problema.

Boxer

Onda neznam, dok je moj buraz vozio una imali smo taj problem u biti drugi problem s istim simptomima je bila masa straga u gepeku koja je strunula pa je gubio kontakt, negdje oko lampi ispod tepiha imaš masu koja ide na pumpu goriva
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

ivekh

Idem mam poluknuti, ak je to zovem na "kavu" :)

Maverick

Citat: ivekh  u 28 Siječanj 2016, 20:29:45
Idem mam poluknuti, ak je to zovem na "kavu" :)

definitivno pregledaj masu na kompletnom autu, ne samo za pumpu goriva.

ne znam točno kak je na uniću al na puntiću je masa isto na getribi napred u motornom prostoru. tamo se zna olabavit, bar se meni tako.

kr-uno-4ever

motoric ler gasa, potenciometar gasa ???

franjo-fritz

Razloga moze biti xy.. Masa, rele, map, senzor temp, senzor radilice itd, itd
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Maverick

Citat: kr-uno-4ever  u 28 Siječanj 2016, 20:32:17
motoric ler gasa, potenciometar gasa ???

mislim da mu zbog toga ne bi izbacivalo grešku na armaturi.

franjo-fritz

Znaci kad je na radnoj temp. Onda kenja. Masa nije, sve navedeno iz gornjeg mojeg posta da
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ivekh

Ok, sad sam malo bacio oko ... Mislim da cu sutra prvo i osnovno provjeriti te vodove koji idu otraga do pumpe i plovka. Posto je majstor limar prije kojih 2 godine nesto krpario pod a sad sam vidio da taj vod ide skoro pa nezasticen po podu. Lako moguce da je neka od zica dobila malo a s vremenom je doslo do problema. To eliminiram pa idem dalje. Mada ne vidim kakve veze to ima sa temperaturom ali idem redom :)

Maverick

Citat: ivekh  u 28 Siječanj 2016, 20:53:20
Ok, sad sam malo bacio oko ... Mislim da cu sutra prvo i osnovno provjeriti te vodove koji idu otraga do pumpe i plovka. Posto je majstor limar prije kojih 2 godine nesto krpario pod a sad sam vidio da taj vod ide skoro pa nezasticen po podu. Lako moguce da je neka od zica dobila malo a s vremenom je doslo do problema. To eliminiram pa idem dalje. Mada ne vidim kakve veze to ima sa temperaturom ali idem redom :)

moraš uzet u obzir da je to fiat.
može ti se desit da će ti se pas popišat na zadnji desni kotač pa će ti armatura svjetlit ko božićno drvce (malo šale nikad dosta)
sretno u popravku

ivekh

Ma je, svako malo nesto ne stima sa strujom, kontakti na zadnjim vratima, motoric pumpice za tekucinu za stakla .... To je inace auto od starog, ja vozim prastarog audija 80 B3 iz 89-te, redovni servisi i to cudo samo ide ... A ovaj malac stalno nest zahebava a mladji 9 godina.

kr-uno-4ever

ivekh: kojeg tocno unica imaš, koja godina?

ivekh

Citat: kr-uno-4ever  u 28 Siječanj 2016, 21:09:16
ivekh: kojeg tocno unica imaš, koja godina?
1.0 IE 98. godiste. Poljak.