Main Menu

Uno 1.0 ie troši 10L ?!

Autor Ceki, 06 Ožujak 2016, 09:47:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ceki

Za 150 kn (18L) mogu proći 180km gradske vožnje
Auto ne naganjam nego se praktički vozim u na ler gasu.

Bio na servisu, promijenjene svjecice i bio je problem u regulatoru pritiska goriva, bio zaštopan.
Navodno imal pritisak od 0.7 bara, a treba imati 1.0 i to je u redu.
Na autu imam supersprint granu (4-2-1 sa sondom) i mehanicar mi veli da je u grani problem zasto ne moze dobiti idealan eko test ?!

Auto recimo kad ga vozis u 2.-3. na uzbrdici i ubrzanju u visokim okretajima zacukava, ko da ima previse benzina i nejde, sve do kad ne oduzmes malo gasa i "postepeno" ga ne dajes.
Nekad prije je promijenjen motoric ler gasa, koji bi trebal biti ok


Zanima me misljenje jos nekoga ko ima isti auto dal ima slicnih problema i kolka je gradska potrosnja ?!

Hvalaa

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Ceki

Rekel mi taj majstor da mu je pokazalo da lambda radi ok, da nije problem u njoj :/

Bero

Senzor temperature motora, senzor temperature usisanog zraka, lambda (koja može i posljedično nadrapati), MAP senzor....
Pa ti biraj  :D:
Loše svječice mogu uzrokovati kilav rad i cukanje, ali ne visoku potrošnju, bar ne u tolikoj mjeri

Inače, taj motor, čak i kada sam ga ganjao ko vrag grešnu dušu nisam uspio dobiti preko 7,5
Normalne vožnje 5-6 litara...
Samo boxer bajo moj :)

Ceki

A jel ima onaj neki obd konektor da mogu preko moba spojiti i vidjeti ?
Ili postoje kakve metode da mogu to ispitati ?

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk


markohemarko

Ja sam imao problem sa potrošnjom na tipu 1.6ie. U jačoj zimi sam svaki drughi puta morao vaditi svječice vanjer ih je zalio. Injektor je curio. Trebaš se igrati...

Ceki

Me mozes uputiti kaj da probam doma pogledati okom na injektoru ?
Tenks

goran20vT

Uno troši normalno 5-6 litara...
Isto ko i punto 2 1.2 8v

Ceki

Nije ni meni normalno, ali ne znam kaj da napravim..

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk


markohemarko

A nemaš puno filozofije vezano za to. Ako je lambda dobra, pokazuje bogatu smjesu, onda je krivac senzor temperature, injektor ili curi gorivo negdje. Ja sam to prvo promjenio jer sam najviše sumnjao u njega....

Ceki

A to je senzor temperature cega i gdje se nalazi ?
Injektor onaj gore "glavni", ispod kutije zraka ?

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk


markohemarko

Senzor na usisnoj grani, ttrebao bi imati plavi Ä'ek sa 2 pina, to ti je senzor temperature motora.
Injektor je to Å¡to si rekao.

Ceki

Jel mogu ja njega ispitati tak da izmjerim otpor na hladnom autu, pa onda zagrijem auto, ugasim ga i opet izmjerim otpor ?

Ili to nebi islo tak ?
Mislim da kosta cca 150 kn u auto kresi

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk


Ceki

Zval sam danas mehanicara kod kojeg je zadnje bil pa je rekel da je i senzor temp ispital i da je ok, tak da je jedino u injektoru problem ?!
Ja znam nekad prije dok sam skinul filter kutiju i upalil auto da mi je na klapni od injektora znalo gorivo kao biti na povrsini i brbuckati, tj. vidis ga da ga ima...
Jel to ok ?
Injektor mi je bolje probati drugi ili ima neka specificna stvar da zna zezati pa da pogledam ?

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk


markohemarko

A normalno ti je da na klapni vidiš gorivo po površini. Teško ti je to ovako išta vidjeti. Eventualno ako vidiš da jako pljuje gorivo, ili uz maglicu da kaplje gorivo. Najbolje je da uzmeš polovno i promjeniš.