Main Menu

Pocinčani Uno?

Autor d0x, 21 Listopad 2017, 16:25:24

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

d0x

Pozdrav svima!

Zanima me ako neko zna da li postoje tvornički pocinčani Unići?
Ako postoje da li su to neki odreÄ'eni modeli i kako to mogu provjeriti na autu?

Tražio sam na internetu ali nemogu nigdje nać neku informaciju o tome niti sam ikad čuo nešto o tome pa eto nadam se da će mi neko znat dati odgovor.

Mike20

Nemreš to provjeriti na autu jer su to danas već groblja od auta. Lim je bolji na talijanskim verzijama 1990-1995. G nego na poljacima

d0x

Hvala na informacijama Mike.
Ali nisam ni mislio vizualno provjerit nego da li ima neku oznaku u knjižici ili po serijskom broju možda?

Mike20

Ne. Tvoj nije pocinčan sigurno jer je napravljen u Poljskoj.

d0x

 :laughing-smiley-001:

Od kud ti znaš da je moj napravljen u Poljskoj? I znam i ja da nije pocinčan jer je na rupe :P
Al eto pitam samo da znam

Mike20

Uno production ceased in Italy in 1995, from 1994 to 2002, Uno was produced in Poland for Fiat Auto Poland; at first in Bielsko-BiaÅ,a, and then from 2000 to 2002 in Tychy.

d0x

Ok ako je tako. Zanimalo me jer sam mislio da mi poznaješ auto možda.
Da sam to barem prije znao, a ne sada imam truli poljski lim na kotačima :laughing-smiley-001:
Samo me još nešto zanima. Ovi proizvedeni u Italiji su pocinčani ili je samo lim bolji nego kod poljaka?
Sori šta tlačim al bitne su mi informacije jer razmišljam o drugom unu pa nebi htio da baš tako brzo istruli ko ovaj.

topolino

Bolji lim i deblja boja, ali ako nije garaziran to  se istopilo zbog razlike u godistima. Doduse ima jos rost frei unica
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Trebao si prije kupnje pitati na forumu. Osim sto trunu, to su "kartonski" auti, jako slabi lim. Tipo je pocinčavan od 1988.g npr, puno veći i čvršći auto, niš puno skuplji od unića danas, jedino benzinci nisu tak stedljivi ko unićevi motori

dinko1981

Unica sam imao i talijana i poljaka i oba je vrijeme pregazilo davnih dana. Naci neki u solidnom originalnom stanju je gotovo nemoguce a i taj ce propast tijekom prve zime. Jednostavno vrijeme cini svoje a i kad je bio nov nije bio prvak kvalitete i antikorozivne zastite.

boresky

Generalno,ima hrdjavih i hrdjavijih a ima i trulih.
Moj bivsi koji sam.vozio prije desetak godina je imao nacete pragove,nista strasno ali to se nebi dalo zaustaviti.
Sad imam CS -a prve serije i auto je 90% zdrav.
Ima "zakrpu" na zadnjem unutarnjem blatobranu,to je netko nekada sanirao i to je sve.
Bio je od prvog dana na podrucju Sibenika,tako nekako i to ga je sacuvalo.
Ovo sto se baca zimi po cestama je smrt za svaki auto...
+ ko ne maze,taj ne vozi +

Boxer

Ne postoji pocinčani UNO i nikad nije postojao, Prvi auto koji su cinčali i bio je raÄ'en u pogonu u kojem se to radilo je TIPO
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

boresky

I nastojanje s pocetka teme,tj,da Uno ne propadne limarijski brzo,cak i da postoji galvanizirani Uno,i bilokoji auto,moze biti ostvarivo samo ako zastita nije ostecena.
Korozija jede i tu galvanizaciju.
Sve dzabe.....
+ ko ne maze,taj ne vozi +