Fiat uno 1.0 Ie problem sa Lerom

Autor PrivateSarcasm, 11 Ožujak 2018, 20:14:36

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

PrivateSarcasm

Pozdrav svima!

Imam problemčić sa lerom na svom Fiat unu 1.0. Ie 33kW...dešava se da mu znaju okretaji past za 100-200 oketaja u praznom hodu i da bi ga se "oživilo" trebam dodati gasa..

Mislim da problem ne ovisi o tome da li je motor topal ili hladan...inače sam imao sličan problem na proÅ¡lom uniću koji je bio isti takav (prije nego Å¡to je odletio zajedno samnom u drvo  :wall:), ali u njemu se čak znao spustiti malo viÅ¡e i kojiput bi se ugasio...

u tom stanju okretaji osciliraju idu gore-dole tipa od smanjenih okretaja od "zdravih" okretaja  :neznam:


Imao je problema sa jakim pritiskom na gas gdje je oklijevao i gubio snagu kao da se guši pa sam zamijenio redom: Svjećice, kablove svjećica, razvodnu kapu i osovinu (samo nastavak), bobinu, Filter za zrak, pumpa goriva


Help? xD

topolino

Za pocetak carb cleanerom ocisti zaklopku gasa i motoric lera. Trebao bi biti na ljevoj strani ispod TPS senzora koji je spojen na osovinu zaklopke. Ocisti kanale i sjediste motorica u usisnoj, provjeri cjevcice vakuuma, ocisti njihove prikljucke u usisnu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

PrivateSarcasm

Citat: topolino  u 12 Ožujak 2018, 06:27:13
Za pocetak carb cleanerom ocisti zaklopku gasa i motoric lera. Trebao bi biti na ljevoj strani ispod TPS senzora koji je spojen na osovinu zaklopke. Ocisti kanale i sjediste motorica u usisnoj, provjeri cjevcice vakuuma, ocisti njihove prikljucke u usisnu.

Zaklopku sam očistio i prije..motorić lera takoÄ'er, ali ostale stvari ne..budem skinuo malo cijeli modul i sve pročistio.

Na vakumske cjevčice sam prije sumnjao, htio bi svejedno kupiti komplet cijevi za zamijeniti to jer auto ima 21 godinu..sigurno nisu bajne...da li postoje kompleti za kupiti ili bi trebao jednu po jednu?

Hvala puno, javim napredak!

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

PrivateSarcasm

Update:

Padala je kiša ko sam vrag pa nisam mogao čistiti...ali sam zato ugradio novi filter za gorivo koji mi je namigivao već neko vrijeme xD Trenutno mi se čini da auto ide ko urica...tu i tamo se zabezekne sa snagom....tj bar imam osjećaj. Treba ga još malo ganjati da vidimo da li su se problemi otklonili...inače auto je kupljen od neke bakice koja ga se htjela riješiti...i to je taj klasičan slučaj kada se kupi auto koji je bio kako tako održavan i onda više istrošenih komponenta dočarava sliku problema :S

Svejedno ću počistiti sve i pregledati vakumske linije i pokušati ih izmjenjivati sa onima iz bivšeg unića :D

topolino

Ja sam zbog filtera goriva ostao na cesti zamalo. Na 140 000km+ je mjenjan prvi put.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

PrivateSarcasm

Hahah dosta nezgodno :P

Uglavnom počistio sam motorić minimuma još jednom, sve oko usisne grane i problem sa lerom je još uvijek tu...znači malo malo bude okej...a malo se desi da okretaji padnu i treba stisnuti gas te da se sa nešto duljim odazivom od pol sekunde auto "oživi" i može normalno krenuti.

Inače kada se vozi je super trenutno..viÅ¡e ne zeza manjak snage i  mislim da je taj problem viÅ¡e manje rijeÅ¡en...a sada ne znam od kuda da krenem sa lerom budući da je i na proÅ¡lom uniću bio sličan problem...

topolino

Provjeri masu po motornom prostoru. Drka ga struja sigurno. I provjeri u razvodniku paljenja bi trebao biti okidac senzor za iskru, crni, plasticni komad zavidan na kuciste. On se hladi preko kucista razvodnika i ide termalna pasta koja s godinama izgubi funkiciju.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

PrivateSarcasm

More..bude vikend projekt...znaci to mogu odvidati, počistiti i staviti novu termalnu pastu? vidio sam to sranjce malo..rebrasti komad elektronike koji izgleda kao pasivni hladnjak na kompu, to je to?

Hvala puno!  :ok1: :ok1:

topolino

Valjda. Na mojem hyundaiju je od crne plastike, a sa donje strane je metalna plocica. Kupi termalnu pastu za procesore

Staru pastu ocistis alkoholom sa baze i senzora, stavi kapljicu na sredinu i stavi senzor na mjesto. Kod mojeg si imao mogucnost podesavanja zazora tako da provjeri prije skidanja sa listicima zazor izmedu brijega na osovini i senzora. Sa pastom si miran sljedecih min 5g.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

PrivateSarcasm

Auto se počeo gasiti u vožnji..nestane snage totalno i stanem skroz haha...i onda se odjednom upali..kojiput malo vergla pa krene..kojiput odmah..a kojiput se u tom "stanju" samo trgne i nastavi normalno.

promijenio sam senzor na razvodniku..štoviše promijenio sam i razvodnik sa drugog auta xD sada auto efikasno ima normalne ler okretaje...ali se još uvijek gasi ko lud..općenito kada je pod većim opterećenjem..

nekako sumnjam na pumpu na gorivo..ali mi je čudno jer bi ona trebala biti nova...da li postoji mogućnost da je filter na njoj sav počepljen sa smećem?? malo ću to otvoriti i pogledati ali veeeć lagano počinjem gubiti živce xD

  :wall: :wall: :tup:  :neznam: :neznam:  :budala:

topolino

I dalje mislim da je problem struja. U godinama jest kada elektronika pocinje biti musicava i na japancima :D: Provjeri di je smjesten senzor broja okretaja. Ako je na zvonu mjenjaca iznad zamasnjaka onda je prljav od prasine, kontakt sprej je rjesenje. Ako je na remenici kao na puntu onda je zreo za zamjenu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

https://m.youtube.com/watch?v=zwlruD4JXmY
Tip je malo opicen, ali to sta je rekao je tocno. Iako ti nemas mogucnost obd scana, kvar i zamjena se odnosi tocno kao i kod svih auta. Tvoj ima samo senzor radilice, noviji i bregaste. U oba slucaja simptomi su isti.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

PrivateSarcasm

Haha pratim Scottyja lud je u glavu majstor xD

ugl zamijenio sam nazad fergazer koji je originalno bio na njemu haha i zasada se nije gasio ali trebam ga još vozikati jer se to desi nakon nekih 15 km vožnje..a sad...ponaša se kao što se prije ponašao..čas je jako dobro..čas kada stisnem gas jače, naglo gubi snagu ali ako ga popustim i lagano stisnem se smiri i "sluša"..

pretpostavljam da je na ovom fergazeru problem sa senzorom pozicije gasa i da drka sa time...a na onom zbilja ne znam..bacam bezveze pretpostavke da ne bi injektor zezao..

Pogledam za senzor..pa vidim kako će se ponašati, ali mislim da ću ga odpeljati autoelektričaru lagano jer je ovo više glavobolja čista sa prekriženim prstima da nije nešto "preskupo"

:joj: :joj:

topolino

Sa strujom su uvjek sizifova posla. Mene je kostalo 2g. zivaca, 3 katalizatora, dvije lambde, dokle nije konacno riknuo TPS i poceo imati rupe u signalu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: