Fiat Uno 60S problemi s grijanjem u kabini

Autor Dado1971, 16 Studeni 2020, 22:22:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dado1971

Grijanje je radilo je kak treba, do prije par mj. Onaj kotačić za pojačat/smanjit, neÅ¡to me zeza kod okretanja, kao da neÅ¡to „napinje“ u njemu, pa je jednom kao puklo neÅ¡to u njemu…ugl. Ja od tada nisam imao grijanje, no ranije sam imao problema s povremenim pregrijavanjem, termostat se kasno uključi (rijetko ali par put se desilo). Prije 1mj sam radio izmjenu dihtung poklopca motora, pumpu za vodu, remen i stavljen je antifriz. Do tada grijanje radilo nije, ja sam rekao mehaničaru da pogleda i veli â€" termostat je ok, ne treba ga mijenjat, začepljen je mali kiler, jer on probao složiti taj kotačić, no bez pomaka. Par dana kasnije ja sam to *** okretao lijevo pa desno, lupkao po njemu i grijanje proradi. Od tada, malo radi malo ne. Ono kaj sam danas primjetil, Kad puÅ¡e hladno, temp motora doÄ'e skoro do pola, termostat se kasno uključuje, vode ima… nakon prčkanja po regulatoru temp grijanja, ovo proradi a temp motora padne. Pomagajte..zima dolazi, nije tu tolko hladno, al kad kiÅ¡a padne, ko danas, sve zamagljeno.  :kmeee:

boresky

Noćna mora svakog vlasnika auta...... krepavanje ventilacije.
Nisam siguran al mislim da imas termostata koji ranije reagiraju, pošto kažeš da tebi ode temperatura malo više.
Treba raskupusat sve oko tih komadi oko vrija ja i ventilacije da se vidi što je, ako to ne radiš sam, tj, ideš k majstoru, on ti to, vjerojatno, nece uzeti jer je to zeznut posao i nemoze naplatiti rad.
ÄŒast iznimkama, onima koji ne uzimaju samo vw na izmjenu ulja i spona.
Uno te klapne ima mehanicke, tj, na sajle i hoće se sajla izvući iz pa vrtiš šaraf u"prazno"
Sretno sa popravkom!
+ ko ne maze,taj ne vozi +

Boxer

Pa sam si dao odgovor, kod okretanja kotačića toplo hladno je nešto puklo, on je spojen sajlom na ventil grijanja, od toga kreni počni tu tražiti problem
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

uno.du

Kasnim mjesec dana, ali možda pomogne. problem je kod mene bio u tom ventilu grijanja. Nalazi se sa suvozačke strane, lijevo prema konzoli, na dijelu gdje tabla zavrÅ¡ava. Potrebno je skinuti jednu manju plastiku da se doÄ'e do njega. Mislim da sam negdje naÅ¡ao nečiji tutorial, pa ako te joÅ¡ zanima, pokuÅ¡at ći pronaći
Ugl, ovo je ventil, ono što pukne je unutar njega, spojeno na polugicu i sajlu, te dalje na birač.