Main Menu

FIAT i Volvo ?!?

Autor zzip, 10 Ožujak 2012, 13:18:22

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zzip

Å vedski brand nedavno je krenuo u lov na partnera koji bi mu pripomogao u razvoju platforme za maleni gradski automobil, prenosi automotoportal.hr.



Osim na tom polju Volvo ne bi imao ništa protiv da budući partner preuzme i dio financijske odgovornosti, pa čak i razvoja malenih ekonomičnih motora koji bi pokretali neku novu generaciju njegovih automobila…
Otkako je raskrstio s Fordom i ušao u brak s kineskim Geelyjem Volvo se naprosto preporodio. Dovršena je modularna platforma za vozila C segmenta, tu su i novi četverocilindrični motori, no Volvu još uvijek fali tehnologija na kojoj bi bazirao malene gradske automobile.

Partnera za takvo Å¡to Å veÄ'ani bi navodno mogli naći u Fiatu koji je uvijek otvoren za suradnju s drugim brandovima. Talijani trenutno pregovaraju s Mazdom i Suzukijem o mogućnostima alternativnih pogonskih sustava, ali u isto vrijeme i dalje usavrÅ¡ava svoje klasične agregate jer su oni i dalje financijski prihvatljiviji.

Kako je Fiat izvisio u pregovorima s Francuzima m+koji su na kraju sklopili partnerstvo s GM-om, Marchionne se sada okreće drugim eventualnim partnerima, te bi Volvo mogao biti sljedeća logična opcija. Iskustva na polju izrade malenog gradskih automobila Fiatu svakako ne manjka, a isto vrijedi i za malene kompaktne agregate iz Fiatove game koji su svoju kvalitetu višestruko dokazali.

sinek

Da, to bi bila odlična sinergija. FIAT traži proboj na istočna tržiÅ¡ta, a Volvo odličnu, isprobanu tehnologiju, ukratko to bi bio pun pogodak.  :good:

devaST

bit ce to zanimljivo ali znak je od volva bas muski

Gemist Nino


ibutko

to te ja pitam , nemaju ljudi pojma Å¡ta je FIAT :bravo :good:

ilija.r

bitno je da se siri a i ovi francuzi su prava .....  .toliko ih ljudi kupuje a svaji fiat je bolji od njih.evo moj rodjak prodao tvinga i kupio punta.sta reci vise.a volvo ima najbolju limariju u auto industriji,jedino sto nisu lijepi kao italijani :D
only FIAT

Miha.

Nije da fiat nije lijep, ali ja bi ipak i volvovu ljepotu, strava kako lijepe aute rade :ljubav:

sinek

Fiat ne valja, da,da, čuo sam  ja takve lovačke priče, mitove kojekakvih 'stručnjaka'  hanume po placu pričale, Å¡lampavih kvaziautomehaničara, koji usput rečeno ne znaju ni najbanalnije stvari sredit na automobilu  tipa;  zamjene brtve  poklopca ventila a da ju ne precvika (oÅ¡teti), lično doživio.  :tres:  To su kako se kaže one kockaste glave koje ne vide dalje od nosa, pa se nabacuju onim kojekakvim sponzoriranim statistikama,  koje su jako ''vjerodostojne'' . Svako malo posjećujem strane forume,  portale,  (njemačke, nizozemske,američke), prema naÅ¡im portalima su nebo i zemlja.  Ljudi tamo kad komentintiraju o fiatu bilo Å¡to, govore sa velikim respektom. Tamo nema podrugljivih, zajedljivih, glupavih komentara kao tu pri nama, koji se vode pod tim naÅ¡im smećem od  portala,  koji nisu ni vrijedni spomena. Jedino Å¡to vrijedi spomenuti je KN automagazin,   zahvaljujući glavnom uredniku (veliki alfista)  ;D  pridaju pažnju talijanskim automobilima kakvu i zaslužuju.