Main Menu

Fiat Viaggio teaser

Autor zvrk, 14 Travanj 2012, 14:05:06

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

Ova gore slika je čisti Dart sa Fiat značkom. Evo prvih slika....teasera...Viaggia.



Vidi se razlika u prednjem dijelu, nova je maska sa kromiranim letvicama, nova su prednja svijetla te stražnja sa LED tehnologijom.

Viaggio je dugačak 4679 mm, Å¡irok 1850 mm, dok meÄ'uosovinski razmak iznosi 2708 mm.
Što se palete pogonskih agregata tiče, Viaggio će pokretati 1.4 T-Jet turbo u dvije verzije: sa 120KS i 210 Nm i sa 150KS i 230 Nm (u ponudi će biti i šesterostupanjski mjenjač sa duplim kvačilom).



Za proizvodnju će se brinuti firma Guangzhou-Fiat, a kako se očekuje, jedan od glavnih konkurenata novom Fiatu na kineskom tržištu bit će Buick Excelle.
Za početak se očekuje proizvodnja oko 140.000 vozila godišnje, a po potreni ona se može povećati na 250.000 vozila.



Mislim da bi Fiat mogao ponuditi europskom tržištu isti ovaj model (Dodge Dart/Fiat Viaggio) kao novi produženi Fiat Bravo sa 5 vrata. Vjerujem da bi to dobro došlo Fiatu, a i da popuni rupu u ponudi.

Prve službene slike na predstavljanju će biti uskoro na salonu u Pekingu.


colexxl

lijep, prostran, izvrsnog motora i vjerujem solidne mehanike-po meni stvarno dobar auto, samo joÅ¡ treba čekati službene podatke, a meÄ'u njima i -cijenu. Ako ona ne bude pretjerana u odnosu na ostale ovog tipa i klase, bit će hit tržiÅ¡ta, naravno ne odmah ali kroz koju godinu, tko zna..

zvrk

Ako se stvarno odluče ponuditi europskom tržiÅ¡tu izvedbu prilagoÄ'enu nama, i ako cijena bude od 12,000 do 20,000 â,¬ za top model, mogao bi biti hit.

Već zamiÅ¡ljam Fiat Bravo sa 5 vrata, model HGT sa 1750 ccm turbo motorom (TBi) i 235ks  :slin:

E to bi bio hit. I joÅ¡ ako to bude koÅ¡talo 20,000â,¬.....i bude izgledalo na ovoh bazi Darta...sa malo viÅ¡e talijanskog dizajna i sportskog Å¡tiha....njami.....

I onda joÅ¡ bubnu Abarth izvedbu sa + 300 ks  :wiii:

FileFixer


                          E=mC^2 +/-3dB

Elra

Ovo mora da dodje i kod nas  :G: :G:


zvrk

Bojim se da ne unište skladnu liniju sa hatchbackom.....iako "guza" u većini slučajeva je bila najljepša kod talijana.....

Tako da ako zadrže prednji kraj Viaggia i stave neku zamamnu guzu, mogao bi to biti napokon Bravo koji mi se sviÄ'a od prve linije...

Vidjet ćemo.


Miha.


kemba

nici nice

bit će to prava pila 2.0 jtd i 200 ks i samo gassssssssss
jedino sto ce to biti za nas obicne smrtnike vjerovatno preskupo
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

zvrk


Ty


zvrk

Meni se sviÄ'a...skladne linije....ima potencijala i za tuning...i za eleganciju....
Ali, velik je to auto....veći od AR159....tako da treba vidjeti kako će izgledati u živo...

I žao mi je što nema novih motora u ponudi....već samo taj 1.4 motor koji mi već ide na živce...iskreno...

Mislio sam da će Fiat "posuditi" 1750 motor od Alfe i malo se poigrati s njim...ali ništa...

Ty

Ma sve u svemu, bar što se izgleda tiče, auto izgleda predivno...

FileFixer

Zadnji kraj mi baca malo na Mazdu 6... Onaj model od prije par godina...?!

                          E=mC^2 +/-3dB

Elra



Sergio, ovo mora da dodje u Evropu!!!