Poznati finalisti izbora za HR auto 2013.

Autor zzip, 05 Studeni 2012, 20:25:04

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zzip

ÄŒlanovi Zbora automobilskih novinara Hrvatskog novinarskog druÅ¡tva joÅ¡ jednom pred sobom imaju zahtjevan zadatak odabira HR automobila godine. U finale ovogodiÅ¡njeg izbora uÅ¡lo je Å¡est finalista izabranih izmeÄ'u 34 kandidata koji su bili na Å¡irem popisu eventualnih laureata.



Za titulu koju je lani osvojila Kia Rio ove će se godine boriti Fiat Panda, Kia Cee’d, Peugeot 208, Renault Clio, Škoda Rapid / Seat Toledo i Volkswagen Golf. Tako je naime odlučio žiri izbora HR auta 2013 sačinjen od specijaliziranih automobilskih novinara. Prije no što bude donesen konačan sud o pobjedniku u 19. po redu izboru HR auta svi kandidati odradit će još jedan skupni test.

Dobitnici Zlatnog, Srebrnog i Brončanog volana te posebnih priznanja ovogodišnjeg izbora bit će proglašeni na Završnoj svečanosti izbora za HR auto 2013. Uz spomenute nagrade za prva tri automobila podijelit će se i 16 posebnih priznanja u kategorijama: dizajn, ekologija / CO2, obiteljski automobil, poslovna limuzina, lako gospodarsko vozilo, najatraktivniji coupe, najatraktivniji kabriolet / CC / roadster, sportski automobil / No limit, najpovoljnija kupnja, sigurnost, tehničke inovacije, terenac / 4X4, SUV / crossover, gradski automobil, promocija / nastup / PR te u kategoriji za najprodavaniji model u hrvatskoj.

Finalisti izbora za HR auto 2013.
1. Fiat Panda
2. Kia Cee’d
3. Peugeot 208
4. Renault Clio
5. Å koda Rapid / Seat Toledo
6. Volkswagen Golf

automotoportal.hr

zvrk

Na FB-a časopis Auto motor i sport je postavio isto pitanje, i za sada je odgovorilo 190 ljudi.
Trenutno vodi Clio, i odmah iza Golf i Kia. Ostali su dobili manje glasova.

Normalno, ovo glasanje nema nikakav utjecaj na odabir pobjednika.


Danielg

Realno Panda, Clio i Peugeot bi trebali voditi blisku borbu za titulu, ali poznavajući mentalitet ovih prostora za očekivati bi bilo pobjedu Golfa ili Kie, tko god da je više potplatio medije...

cicili

na osnovu cega se to izabire? ako je opci dojam zirija nije mi jasno sta onda Panda ima radit sa Golfom ili Kiom cee d.
ja sam vozio hyundai i30 novi i bio sam odusevljen jedina zamjerka mu je bio preslab motor za njega (1.4) ali sve u svemu odlican auto, a kako mediji navode kia ceed bi trebala biti jos bolja.
a golf je ja mislim tu samo jer je golf, nevidim sta on ima radit na ovom popisu pomalo je dosadan promjena nemaju nikakvih zadnjih godina, zasto je tu?

tomislav livno

Nažalost, Panda neće uzeti titulu jer za naÅ¡e ljude "Golf je golf", a  realno kia i peugeot su bolesno dobro napravljeni

Miha.

Peugeot 208 po mom mišljenju najviše zaslužuje tu titulu.

boombee

Citat: tomislav livno  u 06 Studeni 2012, 15:33:02
Nažalost, Panda neće uzeti titulu jer za naÅ¡e ljude "Golf je golf", a  realno kia i peugeot su bolesno dobro napravljeni

Zar stvarno misliš da je Panda bolji auto od Golfa 7-ice ?
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

zvrk

Citat: boombee  u 11 Studeni 2012, 11:16:51
Zar stvarno misliš da je Panda bolji auto od Golfa 7-ice ?
kao prvo....to su dvije različite klase...tako da usporedbe ni ne može biti...
Ali Panda je pokupila sve hvalospjeve u svim auto testovima koje sam pročitao....
Tako da mislim da je Panda odličan auto za HR prilike...

Uostalom, Golf sa minimalnom cijenom od 17,000â,¬ (u njemačkoj) baÅ¡ i nije jeftin...a većinom su titule HR auta osvajali malo pristupačniji automobili...

Tako da ja predviÄ'am da će to biti Renault Clio...