Električni Fiat 500e na Salonu u Los Angelesu

Autor zvrk, 18 Studeni 2012, 13:23:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

MeÄ'u Fiatovim automobilima koji će biti izloženi na predstojećem sajmu automobila u Los Angelesu su i električni Fiat 500e u serijskoj verziji, kao i Fiat 500 Abarth Cabrio.



Serijski Fiat 500e se ne razlikuje mnogo od standardnog Fiata 500 (izmeÄ'u ostalog se primjećuju izmijenjeni prednji branik, aluminijski kotači i i instrument tabla), a kako stvari sada stoje, 500e će se prodavati samo u Americi i neće stići u Europu.



Fiat za sada nije objavio konkretnije detalje, ali bi po nekim ranijim najavama 500e trebao pokretati elektromotor sa oko 100KS, dok će autonomija sa jednim punjenjem baterija iznositi oko 150 km.

U svakom slučaju, prodaja u Americi trebala bi startati tokom 2013. godine, a više detalja će biti objavljeno u Los Angelesu krajem ovog mjeseca.

Usput i mali podsjetnik da je Fiat uspio u prvih deset mjeseci ove godine u SAD-u prodati 36.462 primjeraka modela 500, što je rast od čak 130% u usporedbi sa istim periodom prošle godine (samo u listopadu Fiat je prodao 3.720 vozila na američkom tržištu, što je rast od 89%).

____________
Ivan Mitić â€" Autoblog.rs

Janko#18



Go Hard or Go Home :) :abarth:

danijelpunto


Janko#18

Citat: danijelpunto  u 18 Studeni 2012, 15:45:36
I meni mada mi je tvoj puno bolji!  :ok: :ok:

Hehe hvala i meni je moj puno bolji  :ljubav:


Go Hard or Go Home :) :abarth: