Fiat na Geneva motor show 2016

Autor 2600, 03 Ožujak 2016, 16:25:51

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

2600

Malo kasno krećemo sa temom, ali otvaram sa postom gdje se nalazi video sa službenom prezentacijom novih Fiat proizvoda.



Neven

Gledajuci cijelu Fiat grupu ove godine na Zenevi, cini mi se da vec nekoliko godina nisu imali ovako dobro izlaganje. Svaki proizvodjac je dosao s barem jednom svjetskom premijerom.
Jedino mi je zao sto Lancie nema :(

uno.du

Citat: Neven  u 03 Ožujak 2016, 21:34:38
Jedino mi je zao sto Lancie nema :(
Šteta što su ih raznoraznim 'lutanjima' tako srozali i još veća što i nemaju planova da nešto poprave...
Ostali grabe naprijed  :kidam:

Neven

Da, marku s takvom poviješću i ugledom upropastiti u tako brzo vremena...  :wall:

AntonioK

lancia y samo za talijansko tržište

abarthpz

Zeneva ove godine odlicna za fiat, imali su sta za pokazati,nadam se da je to jos jedan korak naprijed,  nakon , barem za mene,odlicnog no mrvicu preskupog 500X, stize kompaktna obitelj sa legendarnim imenom Tipo,  ovako na prvu, mogla bi to biti jedna od best-buy kupnji u klasi....  124 je zanimljiv roadster, Fiatu trebaju takvi automobili,  prije par godina su upali u letargiju , poneki pogresni modeli, poneki neopravdani prodajni podbacaj (Fiat bravo mk2)....
Zasluzuje Fiat puno vise

2600

500X čak može biti dobar takmac Golfu tko želi razne opcije, AWD, automatike, top unutrašnjost (po meni bolje nego i u Golfu), neovisni stražnji ovjes... Samo u nas su nabili cijenu 145 000 kuna počima 1.6 benzinac valjda, u Italiji za 16 500 što je daleko ispod Golfa kod njih. Ajde kod nas možda trošarina ubija ali opet ne smije toliko. Iako vidim da su dalje cijene u nas OK ali što ti vrijedi kada AC neda osim sa lagera i neda popust.

2600

#7
Kako je ovo tema za novosti, ajde da napokon i krenem. Osim što sam već stavio video.

Fiat 500S

Fiat 500S kao ponajviše razina opreme čini 20% prodaje svih Fiata 500 u Europi.

Sa ovim faceliftom dobiva neke novitete.
Standardan bi trebao biti Uconnect 5" dok je novina Uconnect 7" HD LIVE koji osim live podrške za Facebook ili Twitter donosi i podršku za Apple CarPlay i Androud Auto što znači da recimo spojite vaš mobitel sa autom i koristite Google Maps navigaciju na ekranu vozila.
Isto tako je opcionalan Beats Audio sustav koji je 8-kanalni snage 440 W.






2600

Nastavak...

FIAT i Abarth 124 Spider

Ne trebamo valjda puno oko tehničke osnove. Jako lagana konstrukcija sa dvostrukim ramenima naprijed i multilinkom straga.

Auto pod FIAT značkom ima 1.4 Turbo MultiAir sa 140 KS i 240 Nm. Službeno 100 km/h hvata za 7.5 s (mjereno je 7.1 s), a maksimalna brzina je 215 km/h. Na test stazi Quattroruotea je "odrao" baznu Mazdu MX-5.
Paketi opreme su taj osnovni bez posebne oznake, a koji nudi 4 zračna jastuka, ručnu klimu, kožni volan, radio sa 4 zvučnika, 16" aluminijske felge...
Jači paket Lusso nudi 17" aluminijske felge, kožna sjedala, detalje unutrašnjosti sa šavovima, automatsku klimu, te još neke mahom vizualne dodatke.

Abarth zato dolazi sa jačim 1.4 Turbo MultiAir motorom sa 170 KS i 250 Nm. Službeno 100 km/h hvata za 6.8 s, a maksimalna brzina je 230 km/h. Za razliku od FIAT verzije ovaj ima perfektnih 50:50 raspored mase. Tu je i mehanički LSD.





















Neven

Dobar posao za Abarth, nebi se čudio da ih prodaju više nego Fiat

2600

U kašnjenju sam, i sajam je gotov. No ajmo dalje.

FIAT Fullback

Ovaj pick-up je u biti prepakirani Mitshubishi L200. Na sajmu prikazan Liquid Metal Grey i sa bogatim paketom opreme kao što je npr. koža, bi-xenon, 20" felge... Motor je 2.4 dizel od Mitshubishia i ima 180 KS.