Sastanak na vrhu FCA, "desant" novih modela na tržište uključujući Lanciu

Autor 2600, 28 Ožujak 2016, 20:56:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

2600

Kada sam mislio u ulasku u Indiju mislio sam na ovo:
Fiat Chrysler to start Jeep production in India from 2017
Fiat Chrysler will invest $280 million to begin Jeep production in India from 2017 through an expanded joint venture with Tata Motors, the carmaker said on Wednesday

Ima i nešto novijeg datuma:
http://indianautosblog.com/2016/02/jeep-551-to-enter-production-in-india-2017-report-217340
Jeep is introducing a new compact crossover this year that will reportedly be either the next generation Jeep Patriot or the next generation Jeep Compass. Internally known as ‘Jeep 551’ and commonly referred to as the Jeep C-SUV, the new compact crossover will built in three plants if not more, one in the Americas, one in China and one in India at the Tata-FIAT JV plant in Ranjangaon, Maharashtra.

Inače iz službenih FCA planova:

Kaže da će se Jeep proizvoditi u 6 zemalja i 4 kontinenta. Trenutno se proizvodi u SAD-u, Italiji, Brazilu i Kini. To su 4 zemlje, Sergio je rekao da je Meksiko siguran kao peta. Ja čisto sumnjam da je Srbiji ta šesta, to je vjerojatno Indija.


Što se FIAT-a u Indiji tiče tu ima raznih problema. Nemaju 1.5 dizel kao Renault, a VW je za njih specijalno napravio 1,5 TDI. Punto je predug sa preko 4 metra i spada u jači sporedni razred. I tako, ima raznih stvari zbog kojih su FIAT proizvodi u startu nekonkurentni na indijskom tržištu.

ElRa

Cisto informativno, zasto je bitna zapremina 1.5? Fiat ima 1.3 i 1.6.
1.3 odlicno ide u Suzuki i SuzukiMaruti modelima.

2600

Porez, preko 1.5 je veći. Znači npr. Polo u Indiji ima dvostruku prednost nad Punto, mogućnost korištenja 1.5 što može rezultirati većom snagom i momentom, a uz to je i kraći od 4 metra pa je i tu atraktivan sa davanjima.

franjo-fritz

Kažu da su marsovci poludjeli za novim puntom.. Stoje u redu i režu žile.. Tekstovi su stvarno ok al vodi se ekonomska politika. Kako, zašto, gdje, i skim.. Ljepo je procitati novitete naravnk tehničke..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

2600

Tehničke novitete? Pa staviti ću litaniju o Giuliji na prikladnu temu, samo onda će netko opet reći da je preskupa. No po meni, a upoznat sam sa razvojem malo duže, je ta Giulia trenutno tehnološki pripišala sve u premium D-segmentu.

A za novi Punto? Ako će biti odakle onda će vjerojatno iz Srbije(u pregovorima su, i tu je ekonomija kamen spoticanja), očekujte rang ovoga Tipa. Znači nespektakularno, povoljno, pouzdano. Za ostalo bi tu trebao biti FIAT 600 ili koje mu već bude ime, a onda će netko tome prigovarati kako je ženskast. No eto uvijek će netko nešto prigovarat.

uno.du

Sad cu ja opet malo na naše tržište

Zašto je prodano x puta više Opel Merive od Fiat Idee ?
Da ne govorim Suzukija SX4 od Sedicija...
Evo malo ironično, pogledajte oglas

http://www.njuskalo.hr/auti/suzuki-sx4-1.6-glx-4x4-gratis-prijenos-odlican-4-x-4-oglas-18501344

franjo-fritz

Ironia je velika tj razlika.. Da sedici i sx 4 jesu samo slicni. Ko jaje jajetu, al jedno jaje je od guske a drugo od kokoške..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gandi

--->>>    click here      <<<---

gandi

A kad smo vec zaglavili u ot.



Novi sa 150 ks tdi motorom, pogonom na sve kotace i srednjim (ambiente) paketom opreme kosta 250 000 kn.

Sta reci? Koji posluhu porati? Kome?

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

franjo-fritz

Citat: gandi  u 31 Ožujak 2016, 21:26:25
Pa Å¡ta nisu sx4 i sedici napravljeni u suradnji fiata i suzukija?
uh da sad nekazem kakva suradnja. Slagao jednog i drugog. Nist nepase, sve razlicito.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ElRa

Novi Punto slozen po modelitetu Tipa mislim da bi imao dobru prodju na trzistu. Povoljna cijena, fleet prodaja, istocna Evropa i ostale zemlje 2. i 3. svijeta gdje Fiat posluje mogle bi gutati 100tinjak hiljada komada godisnje.

DiscoVolante

Ne vjerujem, Low Budget modeli u toj klasi slabo prolaze. Auto treba biti moderan, dobro dizajniran i kvalitetno sastavljen uz korektnu cijenu, treba samo vidjeti koliko košta Polo i u kojim količinama se prodaje, a daleko je od jeftinog.

2600

VW je nenormalno jak kod flotne prodaje. Za tu su se u krizi dodatno digli. Plus što su prvi imali DCT što im je dobro za imidž.

Ne mora biti jeftilen, čak ni Tipo nije apsolutni jeftilen. Ja nisam ekonomist ali kažu da su troškovi daleko manji kada se oprema posloži kao u TIpu za Italiju. Da se skida bar jedno 10% ako ne i više kada imaš fiksne pakete opreme. Zašto nebi sa sljedećim Puntom isto tako? U biti kako imam informaciju to će biti put za sve FIAT-e van obitelji 500 i 124-ke.

kemba

fiat je uvijek bio auto za sirotinju i uvijek bio neka preteca za male pare s puno opreme
sad brate mili za fiata s opremom moras izdvojiti ljepe pare... kad si vec dosao do tih para stavis jos par tisuca kuna i kupis primjera skodu koju ces uvijek moci prodati
molim bez pljuvanja po ovom sto sam napisao uu mom dvoristu nije bilo nista osim fiata i obozavam te aute
ali ruku na srce poslali su skupi.... sta je je
a opet nemaju taj brand da se prodaju
brate mili na govno da stavis vw znak mozes ga prodat bar kod nas a realno isto je stanje na trzistu  u eu
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

ElRa

Koliko razumijem spremaju se investicije u Argentini

http://www.alvolante.it/news/fca-investe-440-milioni-argentina-346169

Uzgred, zanimljivo mi je kako FCA zapostavlja trzista Afrike. Npr PSA, RN su prisutni na sjeveru i imaju svoje fabrike.