Main Menu

2017 Fiat Uno

Autor 2600, 25 Kolovoz 2016, 17:56:10

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

2600

Prva službena slika:



Ima i PR dio. To je zanimljivije. Tu će biti debi atmosferskih 1.0 trocilindarskih i 1.3 četverocilindarskih atmosferskih motora. U budućnosti će doći turbo verzije. To je Global Small Engine familija.

Símbolo de inovação, o Uno foi escolhido para estrear globalmente a nova linha de motores com versões 1.0 três cilindros e 1.3 quatro cilindros. A sua linha 2017 também chega recheada com novas tecnologias e visual renovado.
http://www.fiatpress.com.br/releases/gerenciarReleases.do?operation=visualizarRelease&idRelease=1677

MM321

#1
Ako ne predvide i 1,2 8v FIRE motor i za njega napraviti će glupost. Osobno ne bih uzeo trocilindarski motor, pogotovo ne sa turbom... a ni firefly koji najavljuju me ne oduševljava... premda bi volio vidjeti novi Uno jer su mi stari ostali u dobrom sjećanju.

Mike20

Ako si čitao, FIRE-a više nema, nego novi FIREFly motori sa 8V. Osobno niti ja ne volim 3 cilindra, al dok ga ne čujem i ne trese cijelu karoseriju,a ima na sebi puhalicu-nebi mi smetao.

1.3 8V+turbo bude zanimljiva kombinacija

MM321

Citat: Mike20  u 21 Prosinac 2016, 11:29:05
Ako si čitao, FIRE-a više nema, nego novi FIREFly motori sa 8V. Osobno niti ja ne volim 3 cilindra, al dok ga ne čujem i ne trese cijelu karoseriju,a ima na sebi puhalicu-nebi mi smetao.

1.3 8V+turbo bude zanimljiva kombinacija

... meni je dvojbena izdržljivost takvog motora i cijena servisiranja... motor s turbom pogotovo na 3 cilindra sigurno će tražiti više servisa, što složeniji motor to više mogućnosti za kvar, dakle i skuplje održavanje... U teoriji svaki motor može izdržati neograničeno korištenje, ako ćeš ga neograničeno servisirati. Zanima me izdržljivost bez prevelikih ulaganja. Radi primjera moj punto 1,2 8v je odvrtio 200 000 + su mu kilometri 2x skidani prije nego sam ga ja kupio - dakle ima bar 30 000 više, a blok motora je još tip - top, karike drže, svjećice čiste kao suza, na servisni interval ulja sipam možda 2 dl, ali slini mi na semeringu radilice pa moram to popraviti i još sam mu stavio plin... Pretpostavljam da bi novi firefly trocilindarski motor bio dobar 100 - 150 000, a što nakon toga, pogotovo s turbom? Naravno razmišljam iz perspektive nekoga tko ne misli kupovati novi auto nego rabljeni, a kad bi i kupovao novi auto onda me zanima auto koji mogu voziti bar 15g. i koji će izdržati bar 500 000 km.

Mike20

Sve ovisi o načinu vožnje.
I 1.2 8v motor možeÅ¡ ubiti jako brzo, a opet turbak može napraviti 300 000+ bez problema. Nije turbo nova tehnika, osim toga dijelovi su u turbaku tvornički daleko "jači" , kovane radilice, klipnjače i klipovi, dodatna hlaÄ'enja i podmazivanja itd

Fordov mali Ecoboost od 999kubika, 3 cilindra svi hvale, imaš ga u "teškom" Mondeu u verziji 125ks

Kupovina rabljenog auta da ide 15 godina baš i nema smisla, idealno ga je svakih 5-7 godina promijeniti ako je kupljen kao rabljen npr 3-5 godina star

topolino

Taj 1.0 eco boost je teski ovisnik o tlaku turba. Ako ga ne vozis po autocesti, nije bas ugodan za voznju. Turbo puni od 1700okr (ili manje) i na 3500okr max je upotrebljiv ostalo je samo brujanje u prazno.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Pa tako su u biti sve te male zujalice, i 1.4 tjet je u tom području upotrebljiv, što opet znači da ga ne treba ganjati u crveno da bi išao=opet šparaš motor. Dok klasični atmosferci najbolje "vuku" od Max momenta do Max snage što je npr 3500-5500rpm.

topolino

Zato i jesu zabavniji za voznju. Meni takav turbo motor neodgovara ili dvije turbine ili jedna veca ostalo je mazanje ociju.  No valjda su na fordaljki dobro poslozili mjenjac da ga toliko hvale :D:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

DiscoVolante

Budimo realni, bez poštene kubikaže ne može se ni imati upotrebljiv motor u svim uvjetima.
Moj 1.3 Multijet je puno upotrebljiviji na otvorenim cestama od gradskih uvjeta, jednostavno u tim uvjetima si konstantno u turbo rupi, a dok turbina ne zaspoola, imam osjećaj da je od mene brži skuter od 50 ccm.

VAGov 2.0 TFSI je straÅ¡an motor, možeÅ¡ ga voziti na 1500 okr/min, na magistrali si meÄ'u bržima ako Å¡altaÅ¡ do 3000, a preko je igranje i veselo se zavrti; ali koÅ¡ta koliko koÅ¡ta i troÅ¡i koliko troÅ¡i...

2600

Citat: MM321  u 21 Prosinac 2016, 11:13:39
Ako ne predvide i 1,2 8v FIRE motor i za njega napraviti će glupost. Osobno ne bih uzeo trocilindarski motor, pogotovo ne sa turbom... a ni firefly koji najavljuju me ne oduševljava... premda bi volio vidjeti novi Uno jer su mi stari ostali u dobrom sjećanju.

Citat: Mike20  u 21 Prosinac 2016, 11:29:05
Ako si čitao, FIRE-a više nema, nego novi FIREFly motori sa 8V. Osobno niti ja ne volim 3 cilindra, al dok ga ne čujem i ne trese cijelu karoseriju,a ima na sebi puhalicu-nebi mi smetao.

1.3 8V+turbo bude zanimljiva kombinacija

U pm. Ovaj motor koji je sada predstavljen nije turbo. To ide za prvo citiranog. Ovo je atmosferski motor koji uz to ima lanac. Deklarirani životni vijek je po njima duplo veći nego što je bio za male FIRE motore. Da, FIRE je imao deklarirani životni vijek od oko 120 tisuća km. :laughing-smiley-001:
Jedna od glavnih stavki pri dizajnu FireFly motora je bilo jeftino održavanje.

Za oba dvojicu. Ima vožnji i testova Una sa ovim motorom i to na engleskom. Ako se ne varam kaže da je tiÅ¡i i uglaÄ'eniji nego Fire 1.0 8v kakav je u Brazilu.
http://motorchase.com/en/2016/09/engine-important-car-2017-fiat-uno-driven-evaluated/
Da, slažem se da bi teoretski 4 cilindra trebala biti uglaÄ'enija ali FIRE 8v osnova je izaÅ¡la joÅ¡ tamo pred 30 i neÅ¡to godina. Dovoljno da ovaj 1.0 bude bolji po apsolutno svim parametrima pa i od 1.2 8V VVT koji ima 0.25 litre zapremnine viÅ¡e.

Za Mike20. Koliko znam turbo 1.3 će biti i sa MultiAirom, i 4v po cilindru i GDI-om. Ono sve žive tehnologije. Isto vrijedi i za 1.0 turbo. Naravno na 4 cilindra bi mogla biti i twin-scroll turbina.

Mike20

Å teta, mogli su ostaviti jednu oldschool verziju 8v vulgaris turbo indirektno ubrizgavanje sa nekih 120ks