Main Menu

FCA + VW??

Autor Tooutman, 16 Ožujak 2017, 15:25:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.


gandi

Znači, sad će i talijani početi držati cijenu. Kao budućem kupcu rabljenog ovo mi se nikako ne sviÄ'a...
--->>>    click here      <<<---

2600

A u PM je lokalni i mediji "regiona" kasne. Prošli tjedan kaže Matthias Müller (CEO VAG-a) da nisu zainteresirani za pregovore sa FCA, malo je poduži razlog i nije rekao izričito ne. Mediji ovdje prenesu ima 2-3 dana. Ima 3 dana Matthias Müller kaže kako je otvoren za pregovore sa FCA. U prijevodu niti VAG-u ne cvijeta cvijeće.

I onda naši mediji danas to tek prenesu kada Marchionne kaže sljedeće:
https://www.bloomberg.com/news/videos/2017-03-15/marchionne-says-new-fuel-rules-to-help-jeep-production-video
To je video, kaže kako je sve izvučeno iz konteksta. Pogledati ako vas zanima što je točno rekao.

Mislim da je FCA cilj KUPITI GM. GM drže manji dioničari i UAW što je u biti sindikat. Sumnjam da se obitelj Agnelli želi povući iz biznisa.

ElRa

https://www.forbes.com/sites/davidkiley5/2017/03/15/five-reasons-vw-and-fca-should-join-forces/#25f6c8cf156c

Mislim da bi FCA bio samo na dobitnu spajanjem sa VW. Dobili bi velike mogucnosti za dijeljenje platformi, pogonskim jedinica, mjenjaca i sto je najbitnije VW know how u proizvodnji elektricnih vozila i dijelom hibrida. VW ima ogroman visak novca i pored problema koje imaju u SADu zbog emisija gasova, mislim da su 2016. zavrsili sa rekordnim profitom i sigurno koracaju ka No1 grupi u auto industriji.
FCA je postavio odlicne telemelje za razvoj u zadnjih par godina, ali to treba nadogradjivati. Kazu da je neisplativo proizvoditi vozilo u B segmentu, a na neki nacin je isprativo u A i C segmentu. Eto priloke da Punto dobije platformu Pola i druzine.
Dodatno, FCA bi konacno imao pravog partnera za trzista Kine i Indije prevashodno za Jeep i dijelom Alfa Romeo.

Mike20

Pa naravno, zašto ne. Mi imamo samo u glavi suparništvo te dvije firme preko bacanja krafni u oči onih koji voze narodna kola i onih koji voze fijate

Daklem vozit ćemo aute sa natpisom na stražnjoj haubi jTDI

Pa VW je i izgradio carstvo TDI svijeta na tehnici fiata (prvi TDI motor je napravio Fiat i ugradio ga u auto, a ne VW grupa kako mnogi neupućeni fanovini ne znaju

gandi

A da ne spominjemo jtde opcenito kao (relativno) neopterecene raznim dizlgejt aferama.

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

2600

A u PM, vi nastavili naklapanja  :joj: i biće nitko nije ni pogleda video. :laughing-smiley-001:

Citat: ElRa  u 17 Ožujak 2017, 08:49:14
Mislim da bi FCA bio samo na dobitnu spajanjem sa VW. Dobili bi velike mogucnosti za dijeljenje platformi, pogonskim jedinica, mjenjaca i sto je najbitnije VW know how u proizvodnji elektricnih vozila i dijelom hibrida. VW ima ogroman visak novca i pored problema koje imaju u SADu zbog emisija gasova, mislim da su 2016. zavrsili sa rekordnim profitom i sigurno koracaju ka No1 grupi u auto industriji.
FCA je postavio odlicne telemelje za razvoj u zadnjih par godina, ali to treba nadogradjivati. Kazu da je neisplativo proizvoditi vozilo u B segmentu, a na neki nacin je isprativo u A i C segmentu. Eto priloke da Punto dobije platformu Pola i druzine.
Dodatno, FCA bi konacno imao pravog partnera za trzista Kine i Indije prevashodno za Jeep i dijelom Alfa Romeo.

FCA ima dovoljno know how oko hibrida i elektrike. U biti tu VAG nije ništa specijalno, moguće da je FCA i jači. GM je recimo tu jak.

Polo je veća i zastarjelija krama nego Punto. Ali da Punto prijeÄ'e na VAG platformu opet zahtjeva opremanje tvornice. To koÅ¡ta najviÅ¡e u priči. UÅ¡teda bi bila kada bi se Punto radio u VAG pogonima.

Ili recimo da se bacim na SAD. FCA sada nema tamo limuzinu C-segmenta (Compact po američki) niti D-segmenta (Mid-size po američki). VAG nije obnovio Jettu i Passat od doba prije Isusa.
E tu bi imala smisla suradnja.

VAG je u minusu u Indiji za razliku od FCA. Nisi znao to?
Kina zahtjeva lokalnog partnera i smiješ imati maksimalno 2. Znaš li zašto tamo postoji VW Phideon, a u Europi ne?

2600

Citat: gandi  u 17 Ožujak 2017, 10:46:45
A da ne spominjemo jtde opcenito kao (relativno) neopterecene raznim dizlgejt aferama.

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

Prekjučer stigla vijest da Njemačka sada vidi sve čisto u slučaju 500X, tj. da je medijacija EU izmeÄ'u njih i Italije urodila plodom. :haha7:

gandi

Sto je bilo sa 500x?

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

--->>>    click here      <<<---

2600

Citat: gandi  u 17 Ožujak 2017, 11:39:39
Sto je bilo sa 500x?

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon

Ma... Priča je već dosta stara. Njemački ministar prometa optužio FCA da modeli 500X, i ostali sa JTD na Euro 6, ne zadovoljavaju norme. Prije svega da se EGR nakon 22 minute skroz zatvara.

Iskreno rečeno Euro norme su pisane sa puno rupa u zakonu. Naravno da su to svi koristili da bi se zadovoljavale samo unutar točno propisanih uvjeta testa. Naravno nakon Dieselgate neke su vlasti htjele da se zadovoljava malo šire.

Talijanske agencije su provele sve testove i uvrdile da se EGR ne zatvara skroz jer su ga i same zatvorile i onda je emsija NOx još veća. Izgleda sa su Nijemci to prihvatili i to je to.

No biti će interesantno za nove dizele i nove modele vozila od 9. mjeseca ove godine. A za sve dizele od 9. mjeseca 2019. Mijenjaju se i testovi i biti će shema da se eko norme trebaju zadovoljavati praktično u svim uvjetima.
Neće se moći zadovoljiti norma bez SCR-a. To kod FCA sada ima samo 3.0 V6 dizel od VM Motori(oni su dio FCA već neko vrijeme). I to je onaj dizel sporan u SAD-u. Zašto je sporan? Moraš točno opisati i kod objasniti kada i zašto se zatvara EGR itd. To će i kod nas sada doći. Problem što je propis u SAD-u npr. pisan još 70-ih kada su i programski kodovi bili primitivniji.

ElRa

Citat: 2600  u 17 Ožujak 2017, 11:31:06
A u PM, vi nastavili naklapanja  :joj: i biće nitko nije ni pogleda video. :laughing-smiley-001:

FCA ima dovoljno know how oko hibrida i elektrike. U biti tu VAG nije ništa specijalno, moguće da je FCA i jači. GM je recimo tu jak.

Polo je veća i zastarjelija krama nego Punto. Ali da Punto prijeÄ'e na VAG platformu opet zahtjeva opremanje tvornice. To koÅ¡ta najviÅ¡e u priči. UÅ¡teda bi bila kada bi se Punto radio u VAG pogonima.

Ili recimo da se bacim na SAD. FCA sada nema tamo limuzinu C-segmenta (Compact po američki) niti D-segmenta (Mid-size po američki). VAG nije obnovio Jettu i Passat od doba prije Isusa.
E tu bi imala smisla suradnja.

VAG je u minusu u Indiji za razliku od FCA. Nisi znao to?
Kina zahtjeva lokalnog partnera i smiješ imati maksimalno 2. Znaš li zašto tamo postoji VW Phideon, a u Europi ne?

Da, mislio sam da se Punto radi u pogonima VW, Å kode ili Seata jer jedino to ima smisla. Naveo sam Polo, a mislio na novu platformu koju koristi npr Ibiza. VW vec ima uveliko razvijene male motore, FCA bi tu sigurno ustedio. OK i FCA je prestavio nove FireFly motore, ali treba izabrati jeftinije rjesenje. Pouzdanost svakako nije upitna ni u jednom ni u drugom obliku.
SAD je trziste gdje saradnja moze da da najbolje rezultate za FCA. Mislim da VW tamo nije obnavljao Jettu i Pasata jer na starim davno otplacenim platformama imaju dobru prodaju. Nesto slicno FCA radi sa Jeepom GC.
Nisam znao da je VW u - u Indiji, ali FCA ima minornu prodaju i Indiji.

2600

Citat: ElRa  u 17 Ožujak 2017, 13:39:13
Da, mislio sam da se Punto radi u pogonima VW, Å kode ili Seata jer jedino to ima smisla. Naveo sam Polo, a mislio na novu platformu koju koristi npr Ibiza. VW vec ima uveliko razvijene male motore, FCA bi tu sigurno ustedio. OK i FCA je prestavio nove FireFly motore, ali treba izabrati jeftinije rjesenje. Pouzdanost svakako nije upitna ni u jednom ni u drugom obliku.
SAD je trziste gdje saradnja moze da da najbolje rezultate za FCA. Mislim da VW tamo nije obnavljao Jettu i Pasata jer na starim davno otplacenim platformama imaju dobru prodaju. Nesto slicno FCA radi sa Jeepom GC.
Nisam znao da je VW u - u Indiji, ali FCA ima minornu prodaju i Indiji.

VW nije obnavlja Jettu i Passat tamo jer im prodaja i ne ide. To je drugačija politika od FCA koja kaže ne obnavljaj i dok ide. :laughing-smiley-001: Treba kravu izmust do kraja.
Čak neće, bar ne još, novog Tiguana gurnuti u SAD. Idu na veće crossovera ala Tiguan Allspacea i Atlasa. Ako ih to ne krene ne bih isključio da VW tamo zamijene Škodom ili se skroz povuku.
Audi sada tamo ima prodaju ne puno lošiju od VW-a.

Što se tiče malih motora. Tu će i VW i Fiat proglašavati svoje kao dragulje tehnike. Ne bih ulazio u poslovičnu kvarljivost TSi motora. :P:
Ne znam da to može jedan  GM mada vidim dosta novih Astri sa 1.4 turbom. Testovi realne potroÅ¡nje u SAD-u GM-u baÅ¡ i ne idu u prilog. Niti turbak u novom Cruzeu, niti onaj drugi u Malibuu. Jedan je mislim 1.5, drugi 1.6.
Kažem meni, a čini se i Segiu, GM+FCA izgleda puno realnije.

Indija. Tamo imaju 4 profitabilna proizvoÄ'ača. Suzuki, Hyundai, Fiat, i em mu 4. sam zaboravio, ali nije VW. Problem je Å¡to volumen ne jamči i profit. Samo banke vole volumen jer će i krediti biti veći pa ćeÅ¡ lakÅ¡e dobiti pare za ulaganje.

Tooutman

VW može samo od JTDa profitirat. Od cure, uskoro žene u kojoj su svi VW su evo kupili novog tiguana TDI 2.0 115 Euro 6 norma. Ali kako vw to reklamira "Blue motion" tj treba svakih x km sipat uz diesel još one Blue Aditive. Mislim da je spremnik zasebni oko 7 L i u biti je 1 litra oko 1000 km. Nebitno, ono šta želim reći da koliko mjesta za napredak ima još taj motor?
Dok FCA to nema i nadodaju još taj spremnik i evo EU7/ 8 motora na postojecim. :formula:
Italia Corse na 2 kotača tracking
https://www.strava.com/clubs/263699

2600

Citat: Tooutman  u 18 Ožujak 2017, 10:18:13
VW može samo od JTDa profitirat. Od cure, uskoro žene u kojoj su svi VW su evo kupili novog tiguana TDI 2.0 115 Euro 6 norma. Ali kako vw to reklamira "Blue motion" tj treba svakih x km sipat uz diesel još one Blue Aditive. Mislim da je spremnik zasebni oko 7 L i u biti je 1 litra oko 1000 km. Nebitno, ono šta želim reći da koliko mjesta za napredak ima još taj motor?
Dok FCA to nema i nadodaju još taj spremnik i evo EU7/ 8 motora na postojecim. :formula:

To što pričaš je Euro 6c motor. Fiat je još na Euro 6b osim kod 3.0 V6. U biti svi su oni certificirani za Euro 6b no ako nemaš SCR nećeš moći imati Euro 6c.

Motor sa SCR-om znači u pravilu 3% manju potroÅ¡nju nego kada se oslanje samo na EGR pa i to treba uzeti u obzir, a ne samo cijenu AdBlue tekućine.  :wink:

gandi

Tekucinu za DPF koristi i volvo i po meni je to puno bolje jer on svako malo cisti DPF, a ne ko meni na alfi. Taman sam pred kucom i upali se regeneracija, pa ajde sad jos malo kruzi okolo da ona odradi svoje.
A ovako napravis mali servis, nasipas adblue i bok.

Sent from the Middle Earth by carrier pigeon
--->>>    click here      <<<---