Main Menu

Novi FCA biznis plan

Autor 2600, 31 Svibanj 2018, 23:23:23

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

2600

Ne znam točno razdoblje pa nisam stavio u naslovu teme. To će valjda moderator editirati.
Plan će biti 2018-2022 ili 2019-2023.

Predstavljanje je sutra u 10 ujutro. U Baloccu.

Osnovna vodilja plana je lova do krova. To će vjerojatno ostvariti ako Sergio bude nadgledao iako početkom sljedeće godine ide u penziju.

Ne računajte puno na Fiat. Ubiti će Punto vrlo vjerojatno bez direkt nasljednika. Doći će novi 500 i Panda. 500 će vjerojatno biti i kao električna verzija. Planiraju velike prodajne brojke za tu verziju.
Vrlo vjerojatno je za očekivati 500 5 vrata. Mada bih ja tu volio ime 600. To bi veličinom moglo zamijeniti Punta. Cijenom teško. Znamo da su 500 svih vela relativno skupi.

Bile su i glasine da gase Chrysler kao marku. Nije istina. Waymo kao servis samovozećih automobila je jučer naručio 62 tisuće plug in hybrid Chrysler pacifice.



Za Alfu što ja znam. Osim da će financijski Alfu i Maser skroz spojiti.


Gotovo sigurna su 3 modela na Giorgio RWD platformi. Sva tri oko 2020.

To su kompaktni SUV model. Ovo je teÅ¡ko sa bilo čim usporeÄ'ivati jer jedini RWD mali SUV je bila proÅ¡la generacija BMW X1. Nadam se da neće ukenjati iskoristivost prostora.

Veliki SUV. Recimo da je to veličina kao Grand Cherokee ili BMW X5. Zapravo razvoj bi mogao biti jako usko vezan za sljedeći Grand Cherokee. Slične dimenzije naravno sa različitim motorima i ovjesom kao i AWD pogonom.
Moj izvor kaže da su gluposti priče da će model imati 7 sjedala u pravom smislu. Imati će ih 5. Možda bude šaljivi 3. red kao kod BMW X5. Možda ni to.

Zadnji je Coupe na Giorgio platformi. Ipak nije 6C. Bar ne još.
E sada je li to Giulia Coupe. Ne znam. Ako je istina da će imati 3. vrata onda je izvjesnije ime Alfetta GT/GTV i kud i kamo veća cijena nego u slučaju da je to Giulia Coupe.


Sada 3 manje izvjesna modela. Sve što je pred kraj plana je više sklono izmjenama.

Oko 2021. bi trebala doći velika Alfa. Ali neće biti klasična limuzina. Biti će to fastback i imati će 5. vrata.
Izvor je opisao automobil kao dužinom izmeÄ'u A5 Sportback i Panamere.
Tehnološki dosta ispred dvojca Giulia/Stelvio.
Vjerojatno ime Alfetta.

6C je i dalje vrlo moguć. Ovisi i o drugim markama tj. njihovim projektima.

I napokon FWD model.Rekao bih da je vjerojatno mala i vezana je za sljedeću generaciju 500X i Renegadea.



Naravno sutra prezentacije mogu biti jako različite. Pogotovo za onaj dio plana koji je put kraja. To se često mijenjalo u zadnju godinu.

2600



2600

Sada je RAM. Iza idu Alfa i Maser. Planovi za Fiat, Dodge, Chrysler i Fiat Professional neće biti. Fokusirani su na brandove koji će donositi veliku zaradu.



https://www.fcagroup.com/capitalmarketsday/Presentations/FCA%20June%201%202018%20CMD_RAM%20Brand.pdf







Mike20

Ako niš drugo, optimističan plan nema što

2600

Evo ovdje se spominje Fiat. I to Fiat 500e kao potpuno električni model.

C O 2 REDUCTION TECHNOLOGY CADENCE






Mike20

Ovo s 5 električnih motora na ICE motoru je totalna glupost.
Mislim da to nema niti jedan "normalan" a i nenormalan motor. 5 motora, 5 kontrolera,peterostruka el. Instalacija, mislim stvarno....

2600

O kakvih ti 5 motora pričaš? Napravio si fail. Žešči fail. Ima samo skica tehnologija i primjer kako će ih uvoditi. Skica što znači P1F pa do P4.

2600


Mike20

Citat: 2600  u 01 Lipanj 2018, 16:21:47
O kakvih ti 5 motora pričaš? Napravio si fail. Žešči fail. Ima samo skica tehnologija i primjer kako će ih uvoditi. Skica što znači P1F pa do P4.

Piše "Five electric motor aplications" tj. primjena 5 električnih motora

Ne piše "Possible electric motor aplication" ili moguća (mjesta) primjene električnih motora

Po slici i nazivu ispada ko da će na jedan ICE motor planiraju staviti 5 manjih el. motora   :haha7: :haha7: :haha7:

topolino

Vjerojatno im je neki sa kupljenom diplomom pisao prezentaciju :DD:
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Poznato je da Talijani nemaju pojma o engleskom.
Valjda loš prijevod.
Lijepo su to oni sve tu nasložili.
Ali plan uvijek možeš imati, ne mora biti ostvariv u potpunosti

2600

Mislim da je sve jasno za one koji govore engleski. Uz to ima i naslov i podnaslov.
:neznam:

Svakako je ovo plan sa mudima Å¡to se tiče elektrifikacije i uvoÄ'enja raznih vrsta hibrida. Mislim da je sve jako dobro objaÅ¡njeno.

Čak je ovaj plan puno više izvodljiv nego oni ranije. Nisu silovali sa milijun Alfi. Tu su 3 skroz nove. GTV, C SUV i E SUV. E SUV je vezan za modele drugih marki, Jeep Grand Cherokee i sljedeći Levante. I sve 3 su jako realne. Onda dvije specijalke za Kinu na osnovu postojećih modela. I onda evolucija 4C sa velikim motorom.
Slično i kod ostalih predstavljenih marki. Odmjereno rekao bih.

Što se tiče autonomne vožnje tu su u istim govnima kao BMW. Vjerojatnost da će biti bolji od konkurencije. Znači to je dio JV-a sa BMW-om i izraelskim MobilEye čiji je vlasnik Intel.