Main Menu

Stellantis

Autor supreME, 31 Listopad 2019, 14:49:05

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mike20

Vjerojatno kapacitet proizvodnje baterija u nekoj jedinici vremena. Izgleda da se maximalno prelazi na struju?

2600

Da, godišnji proizvodni kapacitet baterija izražen u GWh. Za sada imaju 2 tvornice, a biti će ih još.

Zanimljivo da oni 2030. ne planiraju proizvodnju PHEV automobila, samo BEV. I to čak tvrde da će to biti 70% njihove prodaje u Europi, 35% u SAD-u. Ima i taj slajd negdje.



Mike20

Je znaju, toliko im otprilike treba od najave novog modela do prodaje  :haha7:

Al prepakiravanje Pežoa bude išlo malo brže.

A baterije neće proizvoditi, nego prepakiravati gotove ćelije

2600

Ne. Ovdje se baš spominju ćelije. Mislim na prezentaciju.

I spominju se sve PSA tehnologije i ugovori, ništa FCA. Recimo elektromotori Nidec, falši e-DCT od Puncha. Razlog je što je jeftini i što PSA ima JV sa njima.
Recimo kod FCA ekvivalent tog e-DCT-a je hibridni mokri DCT od Getraga, ili za zadnji pogon ZF 8HP 4. generacije, pa elektromotori jako napredni od ZF-a za Maserati.

Imamo 2 dijametralno suprotna principa. Jedan daj najbolje pa kad bude, a drugi daj što daš samo da se ponudi. I onda je ovaj drugi prevladao umjesto da bude neki miks, što bolje, a što brže.

Mike20

Da, to je očito.
Zato su i talijani u startu skuplji i nekonkurentni cijenom

2600

Pa nije ni PSA bio toliko konkurentan dok nisu uzeli Opel. To su i sami rekli. Taman im je dostatno podignuo ukupnu proizvodnju. Kaže da bi bilo manje modela za sve da nisu kupili Opel.
Oni sve baziraju na kloniranju.

Ja sam siguran i da FCA pristup može biti jako profitabilan, uostalom i je na tržištima dviju Amerika.
Uostalom FCA prezentacije su uvijek bile u smjeru toga kako dijeliti što više tehnike, a da auti tehnički ne budu isti, čak kad je i platforma skroz različita.

Mike20

Istina. Al kad gledaš kod nas, Pežoi se prodaju, 2008, 3008 itd.
Al mislim da će nadalje biti najbitnije čim nešto jeftinije "proizvesti", a to zna se što znači

2600

Ni 2008, a ni 3008 nisu jeftini.

Eno gledam sada nova Opel Mokka. Početna cijena kod nas 135 tisuća kuna.

Nije PSA jeftin. Možda Citroen.

Mike20

Kak nije, pa početni kompakti su samo par tisuća kuna manje.
Pa logičnije malo viÅ¡e dati za "terenca"  :haha7:

2600

Ovo nije kompakt, ovo je B-segment. A što se tiče kompaktnih automobila oni su sad već često otišli na početnih cca 20 tisuća eura.

Mike20

Je, to su podignute Corse, P208ice itd.

2600

Negdje krajem 2023. ili tokom 2024. će se početi proizvoditi auta na PSA eVMP platformi u Melfiu. Tada bi se trebala zvati STLA Medium. Valjda će i još neke tehničke novosti dodati.

Marke bi trebale biti Lancia, Jeep, DS i Opel. Pretpostavljam da su ova 3 novi Compass, DS7 ili manji model, te Crossland.  :Hm

Mike20

Smiješno.
Gledam malo Hyundai Ionik 5

https://hyundai.hr/modeli/hyundai-ioniq-5/

I ne mogu vjerovati kako dobro izgleda taj retro dizajn.
I ne mogu se načuditi, zašto talijani, majstori dizajna i "manjih" auta, nisu u tom stilu napravili novu Lanciu Deltu.

Platformu 500tke koja "prihvaća" bateriju, el.  motor i AWD imaju.

Al ne, imat ćemo nove talijanske Pežoe  :haha7:

Da sam nekim ludilom planirao kupiti ganc novi auto u budućnosti, definitivno to nebi bilo ništa "talijansko"

gandi

Citat: Brankec  u 05 Svibanj 2021, 05:39:12
2023 ili 2024 a tek smo u 1 polovici 2021. Mene vise zanima jel ima tko bi mi mogao ovak nekih 2.5 mjeseca unaprijed rec kakvo ce bit vrijeme za ljeto. Mislim tek toliko zbog mora i godisnjeg.
Pa di si Brankec aka. seni kt, aka. Joža, prijatelju stari?
Vidim ponovno si navratio malo trolati.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

--->>>    click here      <<<---

AntonioK

Citat: Mike20  u 05 Svibanj 2021, 06:51:07
Da sam nekim ludilom planirao kupiti ganc novi auto u budućnosti, definitivno to nebi bilo ništa "talijansko"
Slažem se