Novi bravo 1.4 16v 2007 zaletavanje motora

Autor Mika bedex, 26 Travanj 2015, 09:50:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mika bedex

Znaci kada auto radi na leru cuje se kao da se zaletava auto.kao da okretaji skacu u razmaku od 100-200 okretaja.desavalo se sa starim svjecicama,jucer sam ih promjenio i opet.

Jel imao netko isto iskustvo i kako ga rijesiti?I pitanje,koliki mora biti zazor na svjecici?

Mike20

To ti bi moglo biti i radi plina, možda mu je mapa malo "otišla". Jesi provjeraval plin, jesi spajal možda benzinski komp na dijagnostiku?

Moguće i da ti negdje vuće krivo zrak-crijevo vakuuma koje ide sa usisne na isparivač

Mika bedex

I na benzin isto dela.nisam nis spajal jos,da vidim prvo jel se desavalo kome.ali kazaljka okretaja miruje.

Mike20

Može biti i do isparivača koji lagano pušta plin na cjevčicu vakuuma-otpoji ju sa usisne grane i stavi u čašu vode pa vidi dal idu mjehurići.

Koliko je auto dosad odradio na plin, koji plinski sustav je u pitanju?

Puntigamer

Map senzor provjeri

natipkano tapatalkom na jednom


Mika bedex


Mike20

Zanimljivo. Koje marke su stare a koje nove?

dabar22

Ja sam imao isti problem, napravio remap ECU-a, nije rješilo problem.
Promjenio svijećice i ništa.
Rješio sam elektroniku na usisnoj klapni i malo se popravilo.
Podesio plinsku instalaciju i zamjenjene plinske dizne jer su dvije krepale (nije ni čudo nakon 130t km) i problem rješen.
Doduše i dan danas mi auto u leru malo ode gore dole ali samo dok ga palim dok je hladan i radi pod čokom. Za minutu se smiri i sve 5!

Mika bedex

meni je problem sada kaj auto mi tesko upali nakon kaj stoji preko noci.kada su razmaci gasenja oko 4-5 h sve ok,preko 8-10 sati problem.i to je izrazenije kada se vozim na plin,sipao sam 100 oktana  benzin i sipao aditiv i dva dana je bilo ok,kasnije opet isto.ocistio klapnu gasa,nista.gdje se nalazi motoric ler gasa?

Mike20

Puštaju ti benzinske dizne.

Ak plinski ureÄ'aj ima preko 50 000km odraÄ'enih, vjerojatno treba isparivač složiti jer na usis dolazi plin preko one cjevčice za vakuumsku korekciju iisparivača, uroni je u čaÅ¡u vode pa ak izlaze mjehurići-to je to.

Gas ti oscilira u leru kad je smjesa prebogata.
Teško paljenje na benzin nakon vožnje na plin-probaj UVIJEK imati u spremniku benzina više od pola pa vidi dal ima razlike u jutarnjem paljenju

Mika bedex

Nije mi nigdje mokro,nis se ne vidi,mislis da su dizne krive za paljenje?

Plin je napravio 12 000km.sad sam servis radio,krivulja je super,sve radi ok,jedino me muci to paljenje,benge uvijek imam oko pola ili 1/4 tanka.

Niknejm

Slazem se s Mikeom.

Vjerojatno su ti benz injektor(i) problem.

Daj ih testirati.
FirstInAllTrouble

Mike20

Ma nije to tak da je sve mokro, to je par kapi u usisnoj grani.

crev1986

Citat: Mika bedex  u 27 Svibanj 2015, 13:15:26
meni je problem sada kaj auto mi tesko upali nakon kaj stoji preko noci.kada su razmaci gasenja oko 4-5 h sve ok,preko 8-10 sati problem.i to je izrazenije kada se vozim na plin,sipao sam 100 oktana  benzin i sipao aditiv i dva dana je bilo ok,kasnije opet isto.ocistio klapnu gasa,nista.gdje se nalazi motoric ler gasa?
kod mene se to isto desavalo da vergla i tesko upali skuzio sam da mi pumpa uopce ne drzi nikakav pritisak ! Ima kuglica u njoj nesto kao nepovratni ventil i ona se zblesikala pa sam stavio drugu

Mike20

Da, može biti i to, kad je hladnije vani ili po zimi kod mene treba par okretaja više kod paljenja drugi dan na benzin, ak je u spremniku manje od pola goriva